Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Sabka123
24.08.2016 5 z 5

Do knihy jsem se ihned začetla. Rachel mi zprvu přišla taková paličatá, někdy i naivní, ale pak mi jí bylo trochu i líto. Annu jsem neměla moc v lásce, lezla mi hodně na nervy. Vůbec jsem nečekala, že to takhle dopadne, taky jsem očekávala spíše Kamala nebo Scotta, ale později, jak se Rachel pomalu vybavovala ta tehdejší noc, mi to začalo trochu docházet. Od téhle knížky jsem raději moc neočekávala, ale dokonce předčila mé očekávání. Byla hodně zajímavá a napínavá. Ten velký ohlas této knize právem patří, někomu se nemusí líbit, ale pro mě byla skvělá.

Zuzaa
23.08.2016 4 z 5

Kniha mě od začátku strhla a přečetla jsem ji za dva dny. To se mi zase tak často nestává, takže za mě velké doporučení na ideální letní čtení na balkón. Přestože byla hlavní hrdinka trochu otravná, příběh byl vykreslený zajímavě a napínavě. Moc se těším na film a na srovnání mojí fantazie s filmovým provedením.

sofkapetrova
22.08.2016 1 z 5

S tím jak se tento román propaguje jsem od něj popravdě čekala mnohem více, bohužel velké zklamání.
V celé knize je jenom jedna velká zápletka, jinak se všehovšudy nic neděje. Rachel je sympatický vypravěč, ovšem nepotřebovala jsem pro příběh ty všechny ukňourané řeči.
Shrnu to takhle - prvních sto stran o ničem, prostředních sto stran se nic neděje a už na začátku dvousté strany cca víte, jak to celé dopadne...
Nechápu, jak se zrovna takováhle slátanina stala bestsellerem.

knihomol 61
22.08.2016

Jsem ráda,že jsem si knihu nekoupila. Prostě jsem ji musela po několika stránkách odložit.Vůbec jsem nepochopila, důvod,proč jde o dvě ženy atd.atd. Ráda jsem šáhla po jiné knížce.Knihu nedoporučuji.

bosorkajedna
22.08.2016 2 z 5

(lehčí spoiler)
Takže jsem smazala původní komentář o tom, jak jsem knihu odložila. Zvědavost mě nakonec přemohla.
Nejdřív přišel šílený úvod, kdy se představí dvě nesnesitelné hlavní hrdinky, poté přijde relativně zajímavá zápletka.
Prostředek příběhu byl pro mě iritující. Úvahy alkoholičky Rachel se pořád motají kolem toho, že si nic nepamatuje, protože byla opilá, no a když je toho na ni moc, radši si nalije zas. Druhá hrdinka zase jede na vlně chorobné nespokojenosti, případně nutné potřeby mít moc nad mužskými - jak jinak než přes postel. Tahle část se neskutečně táhne a ne moc překvapivé rozuzlení je dost rychle smetené ze stolu.
Celou Dívku ve vlaku bych shrnula jako béčkový uměle protahovaný příběh, který je ale dobře řemeslně zvládnutý co se týče textu - přepínání mezi úvahami jednotlivých aktérů mi přišlo zajímavé, sem tam se povedlo i vytvořit napínavé situace. Chvílemi sice nevíte, kdo je vrah, ne však proto, že by to bylo tak zapeklité. Spíš Vám autorka pečlivě zkresluje a zatajuje informace.
Shrnutí - znovu bych se tím rozhodně neprokousávala.

joslin
22.08.2016 4 z 5

Autorka mi slušně zamotala hlavu, podle mě nedosahuje určitých stropů jako autorka Zmizelé. Ale... Kde je psáno, že se musíme s každým knižním hrdinou ztotožnit. Jsme přece jenom bytosti chybující a lidské. Zápletka se mi líbila, stejně tak všechny postavičky. To je život, to je realita.. Občas nechceme ani vnímat kolik psychoušů se kolem nás mihne..

Pavlnka
20.08.2016 4 z 5

Začátek docela těžký, ale když jsem si zvykla na hlavni hrdinku, tak se mi začalo číst lépe. Konec byl bravurní a nakonec dávám 4 hvězdičky. Ale jako super kniha 2015 mi to tedy nepřijde, četla jsem lepší.

Nefer
20.08.2016 2 z 5

Kniha je prirovnana ke Zmizele. Zmizela byla ctiva,nemohla jsem se od ni pomalu odtrhnout. Divka ve vlaku byla misty nudna a Rachel mi byla mnohdy nesympaticka diky opilosti. Dej taktez nic moc. Co dodat..na to ze jsem na knihu cekala dost dlouho jsem celkem zklamána

deniska89
20.08.2016 3 z 5

Svým způsobem byla kniha napsaná dobře, jinak by se jí těžko povedlo přimět mě několikrát změnit názor na vraha. Bohužel s hlavní hrdinkou jsem se tentokrát nedokázala vůbec ztotožnit, ani nevím jestli to bylo tím jejím alkoholismem nebo spíš jejím postojem k životu, vše vzdávala, jen se litovala... Na konci mi ještě chybělo nějaké ohlédnutí za Scotem či Kamalem, do děje zasáhli celkem významně. Takový průměr, nenadchne ani neurazí. Docela se těším na film.

Cula09
19.08.2016 2 z 5

(SPOILER)
Dívka ve vlaku - kniha roku 2015, trhající rekordy v rychlosti prodeje, vychvalována na každém rohu. A já se ptám PROČ? Po této knize jsem velice toužila a hodně jsem přemýšlela nad tím, jestli si ji koupit nebo ne, ale přiznejme si, jsem spíš tip člověka, který knihy stahuje, než kupuje. Jakmile jsem se k ní dostala, myslela jsem si, že to bude jedna z těch skvělých knížek, u které se krásně vžiji do děje, budu napnutá z každé kapitoly a ano, byla jsem připravená i na to, že se prolistuji několika stránkami, které mě nebudou bavit, ale že celá kniha? Nevím čím si kniha zasloužila ocenění, protože pro mě to začalo být zajímavé až, jakmile Anna našla u Toma Meganin mobil. Co se hlavní hrdinky (Rachel) týče, nebyla mi protivná ani jsem na ni neměla zlost, jak píše pár lidí. Myslela jsem si to, že zabila Megan, že si to jen díky labilitě a alkoholu nepamatuje, ale pořád jsem si říkala, že je to nějak jednoduché, že to určitě ona nebude, ale že to bude Tom..? No jo, vždycky je to ten, o kom by jste si to vůbec nemysleli :) Knihu jsem sice přečetla, abych zjistila, jak to dopadne, ale vůbec mě to nebavilo, myslela jsem, že to budu mít za dva dny přečtené, ale trvalo mi to asi 3 týdny. Fakt, že jsem si mohla přečíst konec, ale tohle já nedělám. 2**

Ay.Le
18.08.2016 2 z 5

Nepamatuju si, kdy naposled se v nějaké knize sešly tak strašně nesympatické postavy, což zapříčinilo, že jejich osudy mi byly v podstatě ukradené a jejich chování mi občas přišlo úplně mimo. Když k tomu ještě přičtu to, že konec mě nijak nepřekvapil, vyšší hodnocení než 2* téhle knize dát nemůžu.

pettrass
17.08.2016 3 z 5

Knize se nedá upřít, že je čtivě napsaná, ale to neznamená, že je to nějaké terno. Už dlouho mi tak nevadila hlavní hrdinka knihy jako v tomto románu (asi jsem jí pořád nevěřila ty alkoholové excesy a šílené stavy - vůbec jsem se do ní nedokázala vcítit nebo s ní soucítit). Knihu jsem četla dřív než došlo k takovému rozruchu a nadšení kolem ní. A nějak to pořád nechápu, existuje spousta lepších a napínavějších knih. Na druhou stranu se mi líbil ten nápad líčit příběh z pohledu z vlaku, škoda jen, že to nebylo líp promyšlené a domyšlené. A konec? Ten jsem nějak očekávala už od poloviny knihy a moc mě nepřekvapil.

Denisa_a
16.08.2016 3 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli reklamě - všude se o ní psalo, jak je super. Ale že bych z toho byla nějak PAF, se říct nedá. Ze začátku mě nějak extra nezaujala. Potom se to rozjelo a už to bylo lepší. Každou chvílí jsem obviňovala někoho jiného a konec mě teda dost překvapil.

e-Lisbeth
16.08.2016 3 z 5

Celkem dobré, ale že bych to musela číst dvakrát....

yaoiyuri
15.08.2016 2 z 5

Nechápu z jakého důvodu se tato kniha stala bestsellerem, obsahuje tolik hluchých a slepých míst, která z ní dělají jen podprůměrného literárního mrzáčka, že si tu popularitu nedokážu vysvětlit.
Čekala jsem mrazivý psychologický thriller s nádechem tajemna, ke kterému tohle téma přímo vybízí, a dostala nemastnou a neslanou rádoby kriminálku, plnou plochých tupých postav, které nejen, že nejednají logicky a přirozeně, nýbrž jednají tak hloupě, aby to pasovalo do toho hloupého příběhu.
Hlavní hrdinka Rachel je taková troska, že s ní člověk nemůže ani sympatizovat a její obsese neznámou dvojicí a exmanželem je přímo úchylná. V posledních kapitolách se příběh rozjel, ale celkove rozuzlení nepatří k těm, kde vám postupně zapadnou všechny kousky skládačky v šokující odhalení. Nic takového - v průběhu vyprávění není skoro nic naznačeno a vše se pak snaží horko těžko dohnat poslední kapitoly, aby to "vypadalo", že se k tomu vlastně schylovalo celou dobu.
Jediné, co je na knize trochu zajímavé, je zvolený styl vyprávění, kde se krásně ukazuje, jak se navzájem liší pohledy jednotlivých postav, které si obhajují svoji pravdu.

Dymond
15.08.2016 4 z 5

Ze začátku to byla vcelku nuda, ale pak se to rozjelo a konec se mi líbil moc...

minde
14.08.2016 5 z 5

Super čtení, napínavé až do konce, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Yanka
14.08.2016 3 z 5

Knizku som si kupila v anglictine a vzala si ju na dovolenku do Karlovych Varov. Precitala som ju v priebehu cca 3-4 dni medzi navstevami sauny a lazenskymi procedurami:) Kniha je napisana zaujimavym stylom (v prvej osobe, striedanie vypravamia 3 hlavnych postav). Podla niektorych recenzii bolo od zaciatku jasne, kto je vrah...ja som po pravde az do konca zostavala v napati. Trochu ma vytacala hlavna postava Rachel, jej neschopnost bojovat so svojou zavislistou. V zasade sa mi kniha pacila, citala sa dobre - davam 3 (a pol) hviezdicky:)

bookie25
11.08.2016 3 z 5

Mnoho povyku pro nic. Námět je sice dost zajímavý, ale autorka ho nedokázala dotáhnout do konce. Hlavní hrdinka je nesymaptická, děj je zbytečně zdlouhavý a nudný. Vydržela jsem číst do půlky, pak jsem to vzdala a jen dolistovala do konce, abych věděla, jak to dopadne. Nejzajímavější to bylo v posledních pár kapitolách. Jsou mnohem lépe napsané příběhy.

Marcela52
11.08.2016 5 z 5

Takových dokonalých psychothrillerů jsem přečetla jen pár. Od první stránky vás autorka vtáhne do děje, který se stále více komplikuje a vy nemůžete dělat nic jiného, než číst a číst...Tři mladé ženy střídavě vyprávějí příběh svého života a ani jedna netuší, jak se nakonec jejich osudy protnou. Rachel je hlavní vypravěčkou, od které se všechno odvíjí. Dalo by se říci, že je to tak trochu anti-hrdinka. Žena po třicítce, které zatím nic nevyšlo, ani mateřství, ani manželství a navíc přišla díky své závislosti na alkoholu i o práci. Aby nepřišla i o provizorní ubytování u své přítelkyně, jezdí denně do Londýna a předstírá, že pracuje. Magie je žena, kterou Rachel pozoruje z vlaku a o které si myslí, že má dokonalý život s milujícím mužem, o kterého Rachel přišla. A nakonec je tu Anna, která Rachel přebrala muže a která prožívá nejšťastnější období svého života jako milující a milovaná manželka a mladá maminka malé holčičky. Jen kdyby tu nebyla ta protivná Rachel, která se svému bývalému muži stále připomíná, bylo by vše dokonalé. Pak ale Magie zmizí, aby ji po několika dnech policie našla zavražděnou a příběh začíná gradovat. Rachel i přes svoji slabost pro alkohol ví, že něco důležitého viděla a začíná pátrat na vlastní pěst. Čtenář je postupně vtahován do spletitého děje, plného falešných podezřelých a nečekaných zvratů, a tak jen čte a žasne, jak to ta autorka dělá, že nemůže přestat...
Velmi přesvědčivé, včetně konce, který bývá u tohoto žánrů často problematický. Nedivím, se, že se román stal knihou roku 2015, opravdu stoj za přečtení...