Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9493 9493

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

DejnaDee
22.07.2016 2 z 5

Očekávání veliké po přečtení nejrůznějších recenzí a upoutávek, ale celkový dojem z knihy po přečtení je pro mne spíše zklamáním. Jak hlavním hrdinům většinou fandím, byla mi Rachel značně nesympatická, ve svém jednání nesoudná a dost vlezlá. Kniha mě nenadchla, nezaujala.

Modrásek16
21.07.2016 5 z 5

Mě se to líbilo moc.

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Jak už to u knih tohoto žánru bývá, čekají na nás nečekané zvraty, které řádně zahýbou dějem. Příběh je opravdu propracovaný do nejmenšího detailu a napíná do poslední stránky.

Scarlett44
20.07.2016 2 z 5

Vynikajúce na jednorazové prečítanie, keď máte plnú hlavu učenia na skúšky a nutne sa potrebujete nejako odreagovať, ale na konci sa z toho stala obyčajná melodráma s nijako neprekvapivým hlavným vinníkom či zakončením. Štýl písania bol však omnoho lepší, než som čakala, rovnako psychologizácia hlavných hrdiniek, až na ich patetickú závislosť na svojich mužských polovičkách.

Makyskas
20.07.2016 3 z 5

Hlavni hrdince Rachel jsem dazela pesti, ale nelitovala jsem ji, popsane sceny, kdy se opila do bezvedomi, a pak se rozpominala, me spis odpuzovaly, ale i to je svym zpusobem pozitivni, kdyz ve vas kniha vyvolava emoce. Dej se vyvijel postupne s jistym napetim, ale nebyl tam pro me az tak velky pocit prekvapeni, nenastalo zadne vyrazne "bum", ktere do vas uhodi jako blesk... nebylo to spatne, ale jednou precist stacilo, alias reklama na "svetovy bestseller".

ManželéMannovi
19.07.2016 4 z 5

Na knihu přirovnávanou ke Zmizelé jsem byl zvědav. Hlavní hrdinka mi nebyla kvůli jejímu alkoholismu moc sympatická, ale do příběhu tento fakt dokonale zapadl. Kniha nezklamala, ale ani extra nenadchla.

Mann

Dindi
19.07.2016 3 z 5

Z této knihy mám celkem rozpačité pocity. Čekala jsem nějakou bombu, ale ve finále to nebylo nic moc. Konec byl nudný a Rachel mi velmi často lezla na nervy.

ken-zo
19.07.2016 4 z 5

Jako letní detektivka a odreagování splnila knížka očekávání. Hlavní hrdinky nejsou úplně sympatické, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo - bylo to něco jiného, co zpestřovalo čtení. Příběh neměl úplně spád, bylo docela dost pasáží, kdy jsem pořád čekala, jestli už se něco stane a ono nic. Nicméně rozhodně jde o detektivku z lepšího průměru tohoto žánru;)

jenomtak
18.07.2016 3 z 5

Hlavní hrdinka mi místy vyloženě lezla na nervy, proto beru jako velké plus střídání vyprávění z pohledu několika postav, které mě udržovalo ve střehu a kniha se tím pro mě stala zajímavější. Líbila se mi psychologie postav a fakt, že do několika posledních stránek člověk nemá šanci odhalit vraha. Přesto se tato kniha pro mě řadí spíše mezi ty průměrné, protože jsem se chvílemi musela do čtení nutit...Jsem zvědavá, jaké bude filmové zpracování :)

lucille48
18.07.2016 3 z 5

Knížka, ač nejsem příznivcem tohoto žánru, se mi celkem líbila. Osobně jsem neměla problém knihu odložit a vrátit se k ní další den. Do posledních pár stran jsem skutečně nevěděla, kdo je vrahem. Kniha je psána deníkovou formou, kapitoly jsou vyprávěné různými osobami, které se neustále střídají. Kniha si tak vyžaduje pozornost čtenáře. Toto dílo si zasluhuje určitě uznání, mnohé knihy tohoto žánru bych nedočetla.

Michaela91
18.07.2016 4 z 5

Čekala jsem co se z knihy vyklube když byla tak opěvovaná jako kniha roku. Musím uznat, že mě se kniha moc líbila, skvěle se četla. Vtáhla mě do děje tak, že jsem za den neměla co dělat. Jen mi občas vadilo jak se velmi často psalo o tom jak Rachel moc pije. Jinak super.

Vandiba
18.07.2016 5 z 5

Naprosto excelentní příběh! :) Knihu jsem zvládla přečíst během pár dnů a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Hlavní hrdinka alkoholička je naprosto skvělá! Některé pasáže mi samozřejmě přišly přitažené za vlasy, ale celkově byla kniha úžasným odreagováním a relaxací. Zároveň jsem se celou dobu zvládala vžít do všech postav, jelikož mě samotná kniha k tomu nutila a až do konce vlastně nevíte, kde je pravda - chvíli podezříváte tuto postavu, v další kapitole jinou a nakonec zjistíte, že to udělal někdo, koho byste v sebemenším nepodezřívali.

Zároveň autor zvládl skvělým způsobem stmelit příběhy všech postav a ukázat čtenáři, že nic není, jak se na první pohled může zdát.

Katys96
17.07.2016 odpad!

Když jsem knížku držela v ruce byla jsem vzrušená a strašně natěšená.Díky skvělé reklamě a taky doporučení od kamarádů jsem se tedy vyloženě těšila, dalo by se říct jako dítě na Ježíška.Nedá se říct, že by mě knížka zklamala ale také mě nenadchla.Stručně řečeno díky obrovské reklamě a obrovskému poprasku ve stylu BESTSELLER jsem zkrátka čekala o mnoho více.

magnolia
17.07.2016 3 z 5

Knihám, které čtou a vyžadují čtenáři na základě masivní reklamy, se spíše vyhýbám. Ale zůstala mi tu jako nevyzvednutá rezervace, tak abych věděla, co se čte, pustila jsem se do ní. Alkoholici jako hlavní hrdinové mi nejsou nikdy sympatičtí, ale jinak jsem Rachel fandila, jak jinak. Bylo to čtivé, ale myslím si, že podobných thrillerů je spousta. Dočítala jsem bez většího napětí, protože asi nejsem ten správný příznivec tohoto žánru, v němž se může stát téměř cokoli, záleží na fantazii a schopnostech autorů.

Andchrej
17.07.2016

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, kniha je čtivá, ale konec mě trošku zklamal. Nevím, jestli se k ní v budoucnu ještě vrátím, ale nenáročným čtenářům vřele doporučuji. Každopádně nevím čím to je, ale hlavní hrdinku, alkoholičku, jsem si zamilovala. Dávám 4 * z 5, kvůli konci, který mi přišel trošku nudný. Jsem ráda, že jsem nijak nesledovala ten marketingový tah a neočekávala jsem od knihy příliš mnoho. :)

Ruxandra
15.07.2016 3 z 5

Knihu, ve které mě štvali všechny postavy a přesto jsem jí dočetla až dokonce, jsem dlouho v ruce neměla :D Musím přiznat, že zde opět zafungovala reklama a kniha rozhodně není tak skvělá jak se prezentuje (kniha roku 2015), nicméně napětí a jisté překvapení jí upřít nelze, ale rozhodně nepatří k těm, co bych si potřebovala nechávat v knihovně. Příště už se plakáty a nápisy zviklat nenechám...

Catelyn
15.07.2016 3 z 5

Kdyby byla Dívka ve vlaku tak dobrá, jak dobrý má marketing, zasloužila by si pět hvězdiček. Kniha je čtivá, o tom žádná, ale celkově je spíše zklamáním. Pochybně vykreslená psychologie postav a závěr nemastný, neslaný. I když bylo zhruba od půlky zřejmé, kdo je vrah, čekala jsem na konci větší drama.

Perhonen
13.07.2016 3 z 5

Znáte ty zdlouhavé příběhy, kde se začne děj pořádně rozjíždět až se zápletkou a poté neustále graduje, a vy nemůžete jít spát před půlnocí a vstáváte o víkendu před osmou, jen abyste přišli celé záhadě na kloub dřív než si okoušete nehty na nevzhledné pahýly a vyrvete všechny vlasy? Znáte? Dívka ve vlaku je pravým opakem. Jinými slovy: děj mě bavil až do chvíle, než se začala rozplétat celá záhada se zmizením. 3/5*

BlodyFox
13.07.2016 3 z 5

Tak nebylo to špatné, i když hlavní hrdinka byla někdy dost otravná. Chlast je prostě svinstvo. Kdo má na svědomí to, co se stalo, to je zřejmé nebo spíše domyslitelné vcelku brzy. Poslouchal jsem jako audioknihu a musím konstatovat, že všechny vypravěčky vytvořily ze svých postav trošku přihlouplé dámy. A to jedna, druhá i třetí. Manipulovatelné, bez vlastního názoru, hysterické. V knize jsem postrádal větší napětí, je to spíš psychologické dílko. Ale přečíst se dá a myslím, že si tuto knihu čtenář bude chvíli pamatovat.

MonikaHos
13.07.2016 4 z 5

Přestože kniha dějově nepatří mezi bůhví jaký skvost, něco mě na ní zaujalo. Možná to bylo autorčiným stylem psaní, možná Rachel, kterou jsem si i přes její šílený životní styl vcelku oblíbila. Knihu jsem každopádně měla během pár dní přelouskanou a ačkoli se k ní pravděpodobně v budoucnu již nevrátím, počtení to bylo pěkné.