Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9493 9493

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Erawan
12.07.2016 4 z 5

Marluksa - napsala jste to přesně tak, jak to "vidím" já... přečetla jsem, nebylo to špatné, ale po té spoustě pochvalných recenzí jsem čekala víc...

peteveli
12.07.2016 4 z 5

Nevim proc, ale ze zacatku a prakticky do pulky knihy mi hlavni hrdinka prisla strasne protivna. Asi dvakrat jsem myslela, ze cteni necham. Nenechala a poctive docetla, ale teda...cekala jsem jeste trochu neco vic. Neco sokojiciho, gradujiciho...nevim.
Zajimavy bezesporu je pribeh z pohledu nekolika lidi. Ale chybela mi ta pomyslna tresinka...

Marluksa
11.07.2016 4 z 5

Uznávám, že nebyla zlá, ale podle recenzí jsem očekávala mnohem víc. Zajímavý příběh i pointa. Na prvotinu to bylo velmi dobré.

Loriel
09.07.2016 4 z 5

Zpočátku mě knížka příliš nebavila, ale protože jsem na ni měla dobré doporučení, pokračovala jsem. A musím říct, že nelituji. Líbí se mi, jak je kniha psaná, je poutavá a obzvlášť mě zaujalo, jak je děj psát z pohledu více postav. Několikrát jsem změnila svůj názor na to, kdo je vrah a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo. Tuto knížku tedy rozhodně doporučuji!

leninkas
07.07.2016

Líbilo se mi, jak je kniha psaná... stejné události ze tří pohledů... tím se příběh stával zajímavějším... druhou půlku knihy jsem přečetla na počkání... celkově hodnotím jako velmi čtivé.

BlodyFox
07.07.2016 3 z 5

kachnch: Opravdu je potřeba všem vyzradit, kdo je kdo? Nestačil by jen názor na knihu. Takže děkujeme, už víme, jak se věci mají.

Anitta36
06.07.2016 5 z 5

Čtivá knížka, která se dá přečíst jedním dechem, ale až poslední třetina knihy je zajímavá a akční, kdy čekáte jak to vše vlastně dopadne. :)

IvankaM
06.07.2016 5 z 5

Zezačátku nic moc. Později d o k o n a l o s t. Kniha mě chytla a nechtěla pustit. Nemohla jsem přestat. Děj je bez jediné chybičky.

-markéta-
05.07.2016 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, která z ní byla velmi unešená. Četla jsem jí nadvakrát, protože poprvé mě začátek nezaujal a já jí odložila. Po půl roce jsem se k ní vrátila a mohu říct, že jsem za to moc ráda! Začátek knížky mě moc nenadchl, ale dalšími stránkami jsem se přesvědčovala o opaku. Knížka ve finále byla neskutečná. Nečekala jsem od ni tolik, ale vážně stála za to a mohu jen doporučit! Doufám, že vyjde i film, protože by mohl byt velmi zajímavý!

Veroba
04.07.2016 4 z 5

Čtivá,napínavá až do konce. Ale "Kniha roku 2015"? To podle mě určitě ne.

Michaela01
04.07.2016 5 z 5

Kniha Zmizelá se mi nijak zvlášť nelíbila, proto jsem Dívce ve vlaku nedávala příliš velké naděje. Nakonec jsem ale byla velmi mile překvapena.
O Zmizelé se hodně psalo, že je plná temna, nečekaných zvratů a že si pohrává s vaší myslí.
To jsem od ní očekávala a bohužel jsem se toho nedočkala. Dívka ve vlaku však tato má očekávání splnila naprosto dokonale. Doporučuji.

hawah
04.07.2016

Všichni o té knížce mluvili...v práci si jí kolegyně hromadně objednávaly, tak jsem jí taky zkusila a byla jsem příjemně překvapená. Opravdu se mi líbila, zhltla jsem ji za 3 dny.

Briv
04.07.2016 4 z 5

Narychlo jsem potřebovala čtení do letadla a tahle knížka byla první po ruce. Po chvíli čtení mě potěšilo, že hlavní postava není další super dokonalou hnězdou a supermankou. To nemám ráda. Rozhodně není skvělá ani dokonalá, ba naopak má docela dost osobních problémů, s kterými se potýká po celou dobu. Další osoby, které v průběhu knihy přibývaly, na tom byly podobně. Nemůžu říct, že bych si někoho vyloženě oblíbila, ale knížka má své kouzlo. Přečteno velmi rychle, stránky fajn ubývaly. Pro mě konec v ledasčem nečekaný a překvapivý - je zajímavé, jak životní osudy mohou zamávat vztahy.

Kraken126
03.07.2016 2 z 5

Knihu jsem si poslechl v audio podobě namluvenou 3 vypravěčkami a doplněné excelentní hudební kulisou. Hlavní hrdinka si sice nezískala mé sympatie, ale příběh je o životě a i takto může život vypadat, pokud člověk propadne závislosti na alkoholu či životním partnerovi. Kdybych si něco podobného nezažil na vlastní kůži, když moje opilá manželka rozbila dveře sekerou místnosti, kam jsem se před ní schoval, tak bych nevěřil, že taková situace může nastat. Bohužel může. Nicméně v mém případě se odehrál happy end, přežili jsme to, vzájemně jsme se nezabili a nyní máme pohodový vztah a máme se rádi.

denyjanostik
03.07.2016 3 z 5

Za mě spíše ne. Neříkám, že se nedala dočíst, to vůbec, ale nečíst ji o nic nepříjdu. Zajímavý nápad a zajímavé téma, ovšem např. u Zmizelé, je všechno na konec nějak 'logicky' vysvětleno a prostě je to do detailu propracované psycho. Tohle mi příjde spíš jako pohádka.

Peťulka3
02.07.2016 5 z 5

Pěkné s nečekaným koncem :) Jsem zvědavá na film :)

zuzana2599
02.07.2016 4 z 5

Kniha roku to pro mě nebyla, no ve svém žánru je to dobrá kniha. Ani Rachel, ani Megan či Anna mi nepřišly ani trošku sympatické, vlastně celá kniha měla ponurou tíživou atmosféru, no i přesto jsem byla zvědavá jak se všechno rozmotá a jak se děj blížil ke konci, tak rostlo i mé napětí a já četla s větší chutí. Psychothiller se vším všudy :-)

Jančislava
02.07.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila a nemám z ní pocit, že by připomínala Zmizelou. Asi ji k tomu lidé přirovnávají, protože se říká, že nic není takové, jaké se zdálo, ale to je u spousty knížek přeci. Toto přirovnání mi jen kazilo čtení. Děj se mi líbil i styl psaní. Občas jsem prožívala poopilecké úzkosti s hlavní hrdinkou, když jsem si vzpomínala, co jsem v mládí vyváděla :-) kolegyni se nelíbil konec, ale mě jo, asi že jsem od toho moc neočekávala. Některé mé teorie byly pravdivé, některé mylné a tak to má při čtení být. Knihu mi doporučila knihovnice, o žádné reklamě jsem nevěděla a tím se mi četla snáz, Já mohu doporučit.

Marisa
01.07.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala a překvapila

Martasek5
29.06.2016 5 z 5

Pro mě top kniha minulého roku! Velice nevěrohodné vyprávění hlavní hrdinky, napětí a skvělý konec. Určite po ni sahnu ještě jednou