Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

casino
14.04.2016 2 z 5

Dlho som rozmýšľal či knihe dám jednu alebo dve hviezdičky.
Nakoniec dávam dve pretože objektívne nejde až o taký odpad za aký knihu považujem ja osobne.

Začnem tým čo sa mi páčilo :
Kniha celkom dobre odsýpa, žiadne vyslovene hlucho-nezaujimavé pasáže.
Jedná sa síce o detektívku ale postava nie je klasický detektív/policajt etc.

A teraz to horšie:
Od začiatku som úplne nenávidel delenie na dni + deň/večer. Pôsobilo to uplne hrozne a "zlomeno". Osobne som z toho mal skôr pocit ako neschopnosť autorky prejsť z jeden udalosti plynulo do druhej. Proste skákala od udalosti X k udalosti Y a týmto si to celé uľahčila.

Postavy boli absolútne nesympatické, zlomené a psychicky narušené. Normálne mám na postavy ktorým "ušiel vlak" alebo majú pokazený život kvôli svojej neschopnosti slabosť, ale toto bolo moc.

Konečne vysvetlenie vraždy mi prišlo vyslovene trápne. Všetky udalosti čo sa udiali na prvých 250 stranách sa vlastne ani nemuseli udiať pretože Rachel si proste zrazu spomenula čo a ako bolo, toto ma nahnevalo asi najviac.

Dokonca aj koniec bol napísaný absolútne nenapínavo, čítavo ale nenapínavo. Pred poslednou kapitolou som sa postavil a šiel si v kľudne uvariť kávu a na pár minút sadnúť za PC. To skutočne nie je dobré znamenie pre poslednú kapitolu detektívky.

dennie3
14.04.2016 4 z 5

Po dlouhé době kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Děj je svižný, nepřestával mě bavit. Mínusem je bohužel to, že už takových sto stránek před koncem mi bylo jasné, kdo je viníkem, takže ten zbytek knihy byl vlastně jen o tom, jak se k tomu dopracovávají. Přišlo mi to možná až moc jednoduché. Jinak super.

Riela
14.04.2016 4 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání. Sama jsem se rozhodla, že se nenechám odradit. Člověk když tu stále čte, jak má kniha titul bestseller nezaslouženě, tak je zmaten. A byla jsem příjemně překvapena. Kniha mě bavila, líbilo se mi vyprávění ze tří úhlů pohledu, které na sebe navazují, nepřekrývají se a přitom se jedná o tři zcela různé ženy. Místy uznávám, že jsem si říkala "už už by se mohlo začít něco dít" a pak přišel závěr, který jsem nečekala. Příjemné, čtivé, zajímavý námět. Za mě prima knížka.

kacapie
13.04.2016 1 z 5

Neustále jsem čekala, kdy přijde to slibované napětí a nic ... kniha se dá číst, ale nenadchne.

PetraChvílová
13.04.2016 3 z 5

Marketing je mocný a z průměrné knihy udělá bestseller. Nijak zvláštní příběh, hlavní hrdinka mne místy až štvala, význam policie nulový, vyšetřování žádné. Jediné, co mohu vyzdvihnout, že se mi kniha hodně dobře četla, ale to je práce šikovného překladatele a redakce než samotné autorky.

LuckaH2
13.04.2016 2 z 5

Cekala jsem od knih hodne a to se mi nesplnilo. Ze zacatku jsem se hodne ztracela v rozdilnych datech a 3 denikovych zaznamech(na konci jsem ty tri pohledy hodnotila jako skoro jedine plus). Namet=zajimavy (jezdime sami kolem neceho a rikame si kdo a jak tam zije?). Moralne mi postavy nesedli, alkohol, porad jen "chlastam", nasavam(5x), strizlivym, piju, zahybam... Dektivni zapletka = cele odhalitelne(a to ja u moc knizek nezvladam). Denik= nektere veci by o sobe nikdo nenapsal, mozna chybny preklad("lebkou jsem triskla do omitky"). Konec=horor(krev, bourka, drama) a zaroven jsem dostala zachvat smichu(dal si pivo a povida "klid, jen jsem ji malicko klepl"). No Posledni plus=kniha muze otevrit nekomu oci, kam muze zajit a) alkohol, b) dom.nasili a manipulace.

qydko
13.04.2016 4 z 5

Prvních sto padesát stran jsem pořád moc nevěděla, co si mám o knize myslet, ale nakonec jsem si na hrdiny tak nějak zvykla a začala být zvědavá, co z toho vyleze.
Není to žádný geniální literární počin, na který budou vzpomínat příští generace, ale když si odmyslím předsudky, které jsem získala čtením různých recenzí, musím říct, že se mi ta kniha docela líbila, i když nechápu, jak se mohla stát takovým bestsellerem.

evelinaevelina
13.04.2016 1 z 5

Podle anotace a dalších upoutávek by si člověk řekl, že ho čeká příběh jemně inspirovaný Agathou Christie a jejího Vlaku z Paddingtonu, a to vypracovaný v podobné kvalitě.
Velký omyl. Nerada hodnotím záporně, to se radši hodnocení vyhnu, ale zde ještě pod negativní vzpomínkou na nepatřičně nadneseně a nabubřele opěvovaný bestseller " na obou březích Atlantiku ", musím svoje velké rozladění napsat.

Lidudu
12.04.2016 4 z 5

Právě jsem dočetla a jsem taková rozpolcená. První třetina knihy se žalostně vlekla, skoro jsem hodila flintu do žita a za flintou i tuhle knihu. Nakonec jsem se ale nevzdala a nebylo to tak špatné. Druhá třetina, kde se Rachel pokoušela vypořádat se svou závislostí a začala rozplétat vlastní vzpomínky a jejich souvislosti z vraždou, už začala být příjemně zajímavá a konec byl opravdu docela dobrý. Četla jsem bez přestání, protože jsem opravdu netušila, kdo Megan zabil.
Víc než hlavní zápletka jsou ale na knížce zajímavé postavy. Nebo spíš jejich charaktery. Rachel, troska, kterou zničil její život, a která se zas a znova snaží postavit na nohy žalostně hledající něco, pro co by stálo za to zůstat střízlivá, Anna, na první pohled typická mrcha, která vypadá, že jí dělá šťastnou ,,kopat do mrtvoly", ale která ve skutečnosti jen měla sen a stůj co stůj ho chtěla proměnit ve skutečnost a nakonec Megan s obrovským bolestným břemenem, které se snažila odčinit a její snaha učinit konečně správné rozhodnutí jí nakonec stála život. Takoví lidé existují, jsou to možná naši sousedé, přátelé... a co je nejděsivější, i lidé jako Tom mezi námi jsou.
Takže za mě celkem dobré, když porazíte ten začátek.

nejpet
12.04.2016 3 z 5

Pro mě průměrná kniha. Četla se hezky, ale nebyla jsem ani nijak napnutá, ani překvapená, pro mě spíše oddechovka, od thrilleru bych čekala více a se Zmizelou bych naprosto nesrovnávala.

Vědruna
11.04.2016 4 z 5

Čekala jsem, že kniha roku 2015 je Kniha s velkým K. Existují lepší, ale abych byla objektivní, i horší. Hlavní hrdinka alkoholička se mi v thrilleru jeví méně obvyklou figurou než muž alkoholik. Děj knihy plyne tempem příměstského vlaku, když večer přestanete číst a pokračujete až další večer, nic se nestane, odrhla jsem se od knihy celkem snadno a příště pokračovala lehce dál. Od autorky jsem jinou knihu nečetla, chybí mi srovnání, ale zatím o další neuvažuji.

jasmína
11.04.2016 5 z 5

Čekání na rezervaci v knihovně stálo za to, knihu mě sice nabavila hned od začátku, ale jak jsem už měla jasno v postavách, bylo těžké od knihy odejít.

Jen se bojím, že film mě zklame, jako u Zmizelé - skvělá kniha, nepovedený film.....

luciefeix
10.04.2016 2 z 5

Za knihu roku bych ji urcite nenazvala , Se Zmizelou se také nemůže vůbec rovnat .Všechny tři hrdinky jsi sou strašne podobné a jen díky chlapům jsem se orientovala o které se zrovna mluví . Nutilo mě to číst stále dál abych věděla kdo je vrah ale nic světoborného to teda nebylo . Občas mě kniha i nudila .

Luciecs
10.04.2016 4 z 5

Na začátku jsem sice měla problém se začíst, ale později se děj rozjel a já se těšila na rozuzlení celého příběhu. Alkoholička, která neví co se svým životem a skvělá zápletka, - ideální kombinace která tuto knížku dělá skvělou společnicí do sychravých jarních večerů :)

adorjas
10.04.2016 2 z 5

Piatok večer, mám chuť na niečo relatívne ľahké, ktoré bude ale napínavé a do deja ma vtiahne po dvadsiatej strane. A presne to som aj dostala- knihu stvorenú nenáročnú na myslenie, neurazí, nenadchne, zaraďujem ju do popovej literatúry- páči sa ľudským masám, ale žiadne skryté metafory v nej nehľadajte.

Inak, SPOILER, všimli ste si podobné vrstvenia deja a charakteristiku postáv ako to má Giliann Flynnová (Temné kouty, Zmizelá)? Hlavné postavy nie sú hrdinami z rozprávok, ktorí majú len dobré vlastnosti. Možno to je dôvod masovej popularity týchto typov thrillerov...

georginaa
10.04.2016 1 z 5

Na to že jsem dalo by se říct velká knihomolka, tak tato kniha je pro mě propadák. Nemyslím, že by zasluhovala až tak velké uznání, jak se jí dává. Je plno knih, které jsou daleko čtenější a chybí jim takováto popularita. Nelíbil se mi styl psaní, ani dějové pojednání. Ale všem se zavděčit nedá, takže jedna hvězda za mě za snahu.

wooloong
09.04.2016 4 z 5

Chytla a nepustila. Napínavá knížka, slušná zápletka. Jednu hvězdičku jsem přesto ubrala, a to za neustálé "koukání" (tady bych viděla chybu v překladu, čeština má spoustu synonym pro tohle banální slovo) a vhánění červeni do tváře a některá další neustále opakovaná klišé.

EricNor
08.04.2016 3 z 5

Opet vypraveni v pritomnem case, ktery mi nikdy nesedel, ale da se zvyknout. Stavy Rachel jsou popisovane velmi sugestivne a zasvecene. Touha po alkoholu, kocovina. Hlavou mi bezelo, jak zoufala alkoholicka ztratila zabrany a napsala knihu se sebou v hlavni roli. Zapletka se dala, zmeny vypravecu se mi taky libily, jen dalsi dve postavy nepusobily tak presvedcive jako Rachel. Vrahouna jsem tusil tak ve tri ctvrte knizky. Medialni masaz me presvedcila si knizku pujcit, ale takova topka to neni.

Radzha
08.04.2016 5 z 5

Nikdy předtím se mi nestalo, že bych chtěl zůstat v čekárně u lékaře déle, než je potřeba. Jediná kniha, která mě připoutala svým závěrem k četbě natolik, že jsem si sedl a musel dočíst.
Hlavní postava, Rachel, je svým způsobem blbá a říkáte si, že ji autorka měla zabít na začátku a vyprávět z pohledu někoho jiného. Ale svým způsobem jsem si ji oblíbil a sžil se s ní a s jejími myšlenkovými pochody i souhlasil. Názor na vedlejší postavy se mi ovšem taky několikrát změnil v průběhu četby.
Vyprávění z úhlu 3 postav a skoky v časové linii mi někdy dělaly potíže, ale udrží to člověka ve střehu, zvykne si a už mu to ani nepřijde.
Ti, kteří tady píšou, že věděli od 80. stránky, kdo je vrahem, tak je svým způsobem lituju (bez urážky). Já si podezřelé střídal, jak se mi zlíbilo a až na konci, když jsem o knížce přemýšlel, mi docvakly některé spojitosti a nástrahy, které na nás autorka přichystala. Hold nejsem takový detektiv jako většina čtenářů.
Za mě super knížka, která chytne a nepustí ani po tom, co ji zaklapnete a uložíte do knihovny.

wiix
06.04.2016 4 z 5

Nečakala som niečo tak pútavé a netradičné. Samotná zápletka ma prekvapila, plus štýl, akým to celé bolo obsiahnuté, tri hrdinky a zaujímavo rozpracované klišé o nevere a partnerskom súžití. Príjemné čítanie!