Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

michaela3913
06.04.2016 5 z 5

Nečetla jsem ale poslechla audioknihu-moji první..chvilku to trvalo,ale děj mně stáhl rychle. Zajímavé čtení. Rachel - alkoholička a vše co k tomu patří.

Vladísek
06.04.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila. Koupenou ji mám už téměř půl roku a přiznám se, že za to mohla trochu i mediální masáž a to, že při každé návštěvě knihkupectví jsem si jí prostě nemohla nevšimnout. Byla prostě všude. Tak jsem to riskla a nelituji. Se Zmizelou bych ji asi úplně nesrovnávala, knihou roku 2015 bych ji také nenazývala, protože jistě jsou na trhu zdařilejší díla, ale to, co jsem od knihy očekávala, jsem při jejím čtení také dostala. Nenudila mě ani chvíli, Rachel mi kupodivu nesympatická nebyla, děj ubíhal rychle. Úsudek, ať si udělá každý sám. Já knihu doporučuji.

Anre3
06.04.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, příběh zajímavý. Je to taková ta kniha, kterou nechcete odložit, protože čekáte jak to dopadne... Z čeho nejsem nadšená je styl psaní, ten mi úplně nesedl. Každopádně ale doporučuji si ji přečíst.

AngelA1
05.04.2016 1 z 5

Kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem, že se od ní neodtrhnu, ale v polovině jsem ji musela odložit, protože jsem se nudila.

klarinka9974
04.04.2016 5 z 5

Na dívku ve vlaku jsem se už dlouho těšila, jelikož jsem tento žánr knihy nikdy nečetla, hned od začátku mě to zaujalo a do děje jsem se rychle ponořila. Četla jsem a četla, až jsem dočetla. Po určité kapitole jsem přišla na to kdo je vrah. Z knihy jsem nadšená, i přesto, že někteří tvrdí, že je kniha zklamala, já osobně jsem z ní nadšená. Čte se sama a když vás to baví, máte to rychle přečtené. Doporučuji, každý by si měl udělat svůj názor a někdy se i u knihy zamyslet nad tím, kdo, kde jak a proč? :)

11dakra
04.04.2016

Bohužel, nelíbil se mi styl ani obsah knihy, zdá se mi, že autorka by chtěla aspirovat na Pulitzerovu cenu, ale k té má velice daleko. Knihu považuji za zcela zbytečnou....

RebecaConnor
04.04.2016 4 z 5

Příběh byl velice čtivý, líbilo se mi, že hlavní postavy se střídaly v roli vypravěče, knížka byla napínavá a vše do sebe hezky zapadalo, za mě 4,5 ;-)

HaniBeni
04.04.2016 4 z 5

V hodnocení jsem se rozmýšlela....Podobně na mě zapůsobila i ta kniha. Čtivá, zajímavý příběh, ale je tam to ALE....Nechala jsem se asi ovlivnit kampaní a "nalákání" na knihu u mě rozeběhla fantazii trochu jiným směrem, než byla skutečnost. To je ale moje chyba a proto jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení. A to i pro zajímavý způsob pojetí vypravování. A souhlasím s předchozím komentem, hlavní postava mě taky kolikrát štvala těmi "alko-výstřelky".

Hella
01.04.2016 4 z 5

Neměla jsem žádná přehnaná očekávání a ono se to vyplatilo: Kniha se mi líbila, hrdinové sice jeden větší vejlupek než druhý, třetí, čtvrtý i pátý, ale čtivost a originalitu to mělo a hlavně - příběh mě opravdu pohltil a bavil.

fis.rena
31.03.2016 4 z 5

Knížka se četla dobře i přesto,že každá kapitola patří jedné z hlavních postav a ještě jsou samostatně ohraničené datumy a denní dobou. Přehledné,navazující,žádný problém. Co se týká alkoholičky Rachel...vůbec mi postava nevadila a u alkoholismu jsou její výstřelky absolutně normální a v neposlední řadě je alkoholismus realita,že. Mně se knížka líbila (y)

vercapap
29.03.2016 5 z 5

Skvělá, poutavá a napínavá kniha.

tinkal
29.03.2016 3 z 5

Kniha se dobre cte,dej odsypa,precetla jsem ji jednim dechem,ale zadna bomba to neni

na-iva
28.03.2016 2 z 5

Bohužel velké zklamání, jednoduchá kniha se "zápletkou" až na konci, jako bestseller bych určitě neuvedla.

Fzuzik
28.03.2016 4 z 5

Kniha mi byla doporučena, jinak bych s k ní asi nedostala. Děj byl poněkud zdlouhavý, chvílemi jsem měla Rachel a jejích alko-výstřelků plné zuby. Chvílemi jsem se ztrácela v ději, kdo kde s kým.... :D Děj začínal nabírat na obrátkách hlavně ke konci, kdy mi vynaradil ty chvíle bezduchého děje. Za mě doporučuji, ale na plný počet hvězd to není. :)

semishka
28.03.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Zápletka zajímavá, ale celkově nemělo spád a byla to nuda. To hlavní se odehrává na pěti stranách na konci knihy. Zbylých 320 stran je jen balast a řeči kolem. Na to, že bestseller a kniha roku, tak bych čekala víc.

allebra
28.03.2016 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha se četla velmi dobře, i když na plný počet to za mě není. Za přečtení ale určitě stojí a s odstupem času musím dodat, že kniha měla zvláštní atmosféru, která ve mně doznívá ještě po více než měsíci!

Aurorita
27.03.2016 4 z 5

Požitek z této knihy mi zřejmě zkazila především velká mediální masáž. Myslím, že z toho důvodu jsem od knihy čekala něco, co ani nenabízela. Nemohu říct, že se mi nelíbila, jen nechápu, proč taková propagace. Tato kniha si za mě až takovou pozornost prostě nezaslouží, znám mnohem lepší knihy, které jsou opomíjené. Na druhou stranu jazyk byl opravdu jednoduchý a kniha se četla moc dobře, přečtená za dva dny.

darinakovacova
26.03.2016 4 z 5

Přečetl jsem ji jedním dechcem. Není to kniha, ke které bych se vracela, nicméně ve mně budila zvědavost takovou, že jsem se od ní nemohla odtrhnout, za den přečtená.

technolog
26.03.2016 4 z 5

Po trosku rozpacitem uvodu jsem se dokazal soustredit a udelat si poradek v kapitolach. Zacatl jsem se a konec me celkem pohltil. Neni to kniha ke ktere se budu vracet, ale nelituji tech tri dni s ni :)

kvetinkabrno
25.03.2016 5 z 5

Užila jsem si to maximálně....přečetla jsem jedním dechem včera......no a k těm komentářům tady ohledně toho, že tam je alkoholička atd...a nejsou snad mezi námi takoví lidé? Je jich spousta. Já jsem měla přesně takového kolegu a choval se úplně stejně.......Život ho pěkně skřípnul a začal kvůli tomu pít
a mně ho bylo líto, že věci řešil takto a ne jinak. Všichni nejsou silní, aby se přenesli přes své trable.
Kniha je super a to detektivky běžně nečtu.