Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Zrzavá_Tereza
24.03.2016 5 z 5

Až jednou přestaneme srovnávat mezi sebou knihy, možná si je pak dokážeme víc užívat.
Dívka ve vlaku se mi líbila. Snažila jsem se nebrat v potaz všechny ty řeči okolo, že je super, že je zklamání a tak dále a tak dále.. Užila jsem si ji a tak trošku je mi líto, že jsem ji před pár minutami dočetla... Rozhodně doporučuju.
Jen od ní nic nečekejte - zkuste si ji užít po svém ;)

blažounka
24.03.2016 4 z 5

Čtivá a dobrá kniha, ale Zmizelá, která zmizela, byla lepší. Zajímavé rozhuzlení, hrdinka docela sympatická ženská, která bojuje se svými slabostmi.

mamamama1
24.03.2016 3 z 5

No, kniha roku asi ne, ale dobře napsaná ano. Nestojí zato se k ní znovu vracet.

jefff
23.03.2016 5 z 5

Během prvních stran jsem byl skeptický. Strohý sloh, zvláštní hrdinka, vesměs nulová atmosféra. Vše z toho zůstalo až do konce knihy, avšak spisovatelčin dar budovat napětí je ohromující. Příměr k Hitchcockovi není úplně mimo. Hawkins si skvěle hraje se čtenářem a prakticky od první chvíle ho drží v napětí. A to i přes na začátku uvedený strohý jednoduchý sloh. Skvělá kniha.

sulcova91
23.03.2016 odpad!

Kniha roku 2015? Neřekla bych ... se Zmizelou se to absolutně nedá srovnat. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, děj otřepaný a konec předvídatelný. Velké zklamání

PetK
23.03.2016 5 z 5

Souhlasím, jako Knihu roku Dívku ve vlaku nevnímám. Nicméně oceňuji celkem originální zápletku, autorka umí vyvolat napětí. A především mě bavil vhled ho hlavy a života alkoholičky, to, myslím, vystihla velmi dobře. Za přečtení určitě stojí, pokud tento žánr máte rádi.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Když jsem zjistila,že to je kniha roku, rozhodla jsem se jí přelouskat. Dlouho jsem nebyla tak zklamaná .

5holek
22.03.2016 2 z 5

Rozhodně ne kniha roku, byla jsem dost zklamaná. Srovnávat ji se Zmizelou je zcela jiný level. Také málokdy čtenář narazí na tolik nesympatických postav, žádná, které by se dalo fandit. Číst se dá, ale první dvě třetiny jsou dost nuda, teprve závěr nabere spád. A to je podle mě málo.

Cashmere.Cat
22.03.2016 5 z 5

Dvěma slovy - NESKUTEČNĚ ÚŽASNÉ!
Na prvních stránkách jsem tomu nedávala moc naděje ale pak se to najednou všechno rozjelo a já za 5 dní neměla co číst :D
Alkoholička Rachel mě tak nehorázně štvala,že jsem myslela,že si snad tu flašku víná otevřu spolu s ní,Megan/Jess se zdála jako obyčejná domácí puťka,která vede spokojené manželsví se svým dokonalým manželem Scottem/Jasonem,ale tichá voda břehy mele a když se k téhle dvojici přidá ještě přehnaně ochranářská mamina a mrcha v jednom,máme tu hned tři nesympatické postavy které vás opravdu nenechají spát.
Všechno je velmi pěkně popsané,mezi tím si říkáte 'Už vím kdo to udělal!To je jasný' ale pak zjistíte,že jste úplně vedle :D
Doufám že filmová adaptace bude stejně dobrá jako kniha,už jen kvůli dobře vybranému castingu.

Safira55
22.03.2016 4 z 5

Tak... Knížku jsem dostala na Vánoce od rodiču a přišlo mi blbé si ji nepřečíst, sama bych si ji nikdy nepujcila, ani nekoupila. Hlavní hrdnka mi se libila, bylo to zajimavé, a jak slibovala obálka a recenze napínve až do konce. Myslím že tohle byla první knížka podobného žanru co sem četla. Ikdyž nemužu říct co se mi přesne nelíbilo, dávám jednu hvezdu dolu.

petulka.sasanka
21.03.2016 2 z 5

Velké zklamání, vůbec mi nesedla hlavní hrdinka! Sotva jsem se začetla, přišla nějaká zvrácenost a zhnusem jsem odhazovala knihu,že končím. Vydržela jsem až dokonce s vypětím všech sil.

myelka
21.03.2016 3 z 5

Kniha je čtivá až do konce, to bez námitek. Ale soubor 3 tak nesympatických postav jsem už dlouho v žádné knize nepotkala...vlezlá alkoholička, domácí puťka - hrdá maminka a mrcha, nevěrná všem, ještě i milencům...S nikým se nedá ztotožnit, sympatizovat, litovat...ale jednoduché, rychlé čtení to je.

rottovat
20.03.2016 3 z 5

Jedna z dalších ukázek toho, že masivní reklama mnohdy neznamená kvalitní čtivo. Dívka ve vlaku má co se týče tématu zajímavý potenciál, ale tím to tak končí. Je to psáno poměrně jednoduchým stylem, některé pasáže pak hraničí až s brakovou literaturou. Hlavní postava alkoholem zmítané, nevzhledné ženy s nulovým sebevědomým vám k srdci pravděpodobně nepřiroste a s ostatními postavami to není o moc lepší. Pokud vám to alespoň trochu pálí, tak vraha poznáte poměrně brzy a pak jen čekáte, kdy a jak ho odhalí ostatní. Abych knize zcela nekřivdila, tak závěr pěkně odsýpá a chvílemi to nabere i nějaké to napětí. Ale i přesto chování postav postrádá v závěrečných scénách logiku a je plné nejrůznějších klišé. Dávám tři hvězdičky, přecijen knihu jsem dočetla a navzdory svému hodnocení jsem se u ní i příjemně odreagovala. Avšak tu obrovskou reklamu si nezasloužila.

makika31
20.03.2016

Naprosto úžasná hlavní hrdinka,strhující příběh,prolínání z různého pohledu bylo velmi zajímavé,čtivé,svěží..Večer jsem začla číst a ráno už byla kniha dočtená.
Takže za mě palec nahoru! Už dlouho mě žádná kniha tak neuchvátila :)

Jihorka
20.03.2016 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a myslím, že to značně přispělo k maximálnímu hodnocení. Pozitivně hodnotím nápad podat příběh z pohledu tří žen, navíc s prolínáním časových os - bez toho by asi příběh tak napínavý nebyl. Ano, vraha lze odhalit ještě notnou řadu kapitol před koncem, přesto jsem si při rozuzlení nepřipadala nijak ochuzená - oproti severským krimi se ale závěr může zdát málo "ujetý". ;)
Pohled alkoholičky byl pro mě zajímavý, knihy s tímto tématem nevyhledávám.
Pokud mám srovnat se Zmizelou, tak Dívce ve vlaku věřím - tak nějak se to mohlo stát. U Zmizelé mě hodně zklamal závěr.

Doporučuji jako audioknihu.

dalia1769
20.03.2016 5 z 5

Výborný, napínavý příběh oscilující mezi detektivkou a společenským dramatem. Zajímavým prvkem je střídání vyprávění z pohledu několika postav, které ukazuje, jak může být představa, kterou si o lidech vytváříme na základě vnějšího zdání, klamná. Čte se jedním dechem a udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce.

hystericwidow
20.03.2016 5 z 5

Nepamatuji si, kdy naposled mě knížka tak moc připoutala k ději. Bez legrace - takový ten pocit, když se nemůžete od příběhu odtrhnout a musíte číst dál a dál, třeba i do brzkých ranních hodin, jsem naposledy zažila... na základní škole? Uff. (Poznámka na okraj: Už dávno jsem pryč ze základní školy.) Hawkins umí zkrátka dokonale dávkovat napětí a je mistryní v rozkrývání příběhu. Zamilovala jsem si taky všechny její postavy, ať už byly sebevíc duševně odpornější. S každou další stránkou jenom sílí vaše zvědavost a touha vědět, kdo je vrah. Přiznám se, že až do poslední čtvrtiny knihy jsem to opravdu nevěděla a když už začínalo svítat, kdo je pachatel, celkem mě to překvapilo. Mimochodem ta srovnávání se Zmizelou; srovnávat opravdu nelze. Dívka ve vlaku dílo Flynnové o několik hlav převyšuje. :) A hlavně nemá tak doje*aný konec, že jo. Už se těším na film!

LuCyMcLy
19.03.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem byla opravdu moc zvědavá, ale nakonec jsem z ní byla malinko zklamaná. Měla sice skvělou zápletku a plynoucí děj, ale já jsem tak nějak čekala nějaké to větší BUM! Asi ve druhé třetině knížky už jsem věděla, kdo je ten tajemný, a to mi trochu ubralo na hodnocení. Zkrátka mi tam chyběl takový ten náhlý moment překvapení, takové to: Aha? To jsem nečekala! Ale i přesto byla kniha pěkně napsaná a četla se rychle a dobře.

honZic
19.03.2016 3 z 5

Kniha roku? Rozhodně ne. Doslova mě rozčilovali všechny tři hlavní hrdinky, jak už tady někdo psal, být vrahem zabiju je všechny. Ukňouraná alkoholička rozhodně nesedne každému, čtení jejího příběhu mě až bolel... a musel jsem se často ovládnout abych knihu nezavřel. A překvapivý závěr? Ale kdeže! Vraha jsem věděl už strany 86 protože je to absolutně předvídatelné, alespoň pro toho kdo čte, a pro milovníky detektivek vůbec. Překlad mi nepřišel také dobrý... občasné chyby mě rušily stejně jako střídaní vypravěčů...jen tak mimochodem z logiky věci: jak sakra může mrtvola vyprávět svůj příběh? Nebo klasická věc v knize: skuhrání Rachel jak nemá peníze, nemá ani na flašku chlastu neví, co bude dělat ale jelikož se nudí tak sedne do vlaku a jede nakupovat! A nebo, vážně by spolubydlící nepoznala, že tři měsíce jezdím do práce a přitom lžu? A že nemám peníze? To by nikdo nepoznal? Ale kdeže, to jsou chyby, který jsou velmi velmi rušivý.. no, nic moc.

Petulla
19.03.2016 5 z 5

Velmi dlouho me zadna kniha takto nedostala...jednim slovem BOMBA!
Rachel je uzasna, pribeh neuveritelny :-)