Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

veri98
18.03.2016 4 z 5

Nejprve jsem si říkala, že je to nějaký román o zhrzené ženě, jak ze dna bude stoupat na vrchol. Ale čím děj plynul, tím vše nabývalo takových tajemných odstínů. To, jak každá věc byla s něčím propletená, mě opravdu dostalo. A ten konec, kdy se vše vyjasnilo a do sebe zapadlo, byl rozhodně skvělý.

Zuzvil
18.03.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale své výtky k ní mám. Možná až přespříliš tam byl řešený alkoholový rauš hlavní hrdinky, ale jinak čtivé, zajímavé a pohodové čtení. I přes toto mé kladné hodnocení musím konstatovat, že bych knížku neřadila do kategorie světový bestseller, ano, je zajímavá, ale v konečném důsledku ji řada lidí čte, stejně jako já, jen kvůli této nálepce a pak jsou překvapeni, že to až takový "trhák" není.

Klára90
18.03.2016 3 z 5

Kniha byla jednoznačně čtivá, to se ji nemůže upřít. Přečtena rychle a hltavým tempem :-) dalším plusovým bodem je překvapivý závěr. Co mě ale trochu štvalo byla jakási monotónnost, která se v ději objevovala. A také jsem si pořádně nedokázala oblíbit žádnou postavu, i když na hlavní hrdinku Rachel jsem si pak už docela zvykla a fandila jsem ji. Shrnula bych to asi tak - kdybych neměla načteno hromadu thrillerů a detektivek, byla bych z Dívky ve vlaku nadšená až ke stropu. Takhle ji hodnotím jako lepší průměr. Ale za přečtení stojí :-)

Foglinka
17.03.2016 5 z 5

Ze začátku mě hlavní postava ufňukané alkoholičky děsně štvala. Poslouchala jsem jako audioknihu při práci. Děj se, ale rozjel tak, že jsem doslova hltala každé další slovo. Milé překvapení. Doporučuji

Sailien
17.03.2016 5 z 5

Prvních pár desítek stran jsem byla z knížky trochu nesvá. Hlavní hrdinka alkoholička a jak už tu někdo trefně napsal "nespolehlivá vypravěčka", jelikož se lehce nadneseně celý děj točil kolem "okna", které měla hlavní hrdinka po vyžahnutí několika lahví vína. Ze začátku mi hlavně dost vadil fakt, že mi nebyla ani jedna z postav sympatická. Chtělo to ale otočit jen pár stran a už začínal děj nabírat na obrátkách a zbylé 3/4 knihy jsem přečetla najednou, protože to zkrátka jinak nešlo. Děj originální, napsané velmi zajímavě díky výpadkům paměti hlavní vypravěčky a konečný zvrat mě dostal. Velmi mě lákají knihy, které mají honosně vypadající zlatou nálepku "edice světový bestseller" a také od nich mám většinou velké očekávání. U této knížky jsem byla ovšem naprosto spokojena a tiše závidím kamarádce, která mi zrovna psala, že si objednala Dívku ve vlaku a má celý ten příběh teprve před sebou :)

BlankaTr
16.03.2016 4 z 5

Rachel mi chvíli lezla na nervy, zápletka a závěr - překvapivý. :)

polly43
16.03.2016 2 z 5

Nebyl to můj šálek kávy,tak raději nehodnotím.

PetikH2O
15.03.2016 4 z 5

JednoDECHOVKA ;-)

martin2100
15.03.2016 odpad!

Ukňouraná alkoholička Rachel šmíruje z vlaku domy v ulici, kde bydlela se svým exmanželem, po kterém stále vzdychá, je jednoho dne svědkem události, která rozpoutá její detektivní snažení. Dalšími hrdinkami jsou zbouchnutá naivní husička Anne a znuděná domácí puťka Megan, o kterých se točí celý příběh.
Rachel mě neskutečně rozčilovala a bylo mi trapně i za ní. Od půlky bylo jasné, kdo je vrah. Podle některých recenzí prý mělo nastat ke konci nečekané rozuzlení, které se u mě tedy nekonalo.
Být vrahem, tak zabiju ty hrdinky všechny tři.
Knihu lze doporučit maximálně rozvedeným alkohličkám, všichni ostatní ruce pryč!

modroocko-i
15.03.2016 5 z 5

Právě jsem doposlouchala audioknihu, nemohla jsem se odtrhnout. Příběh tří žen s jedním společným jmenovatelem mě pohltil, je uvěřitelný, napínavý. Výkony hereček Petry Špalkové, Terezy Bebarové a Lucie Pernetové staví knihu ještě o level výš.

Pett
14.03.2016 3 z 5

Odolávala jsem dlouho, ale už jen to odvážné tvrzení "Kniha roku 2015" si říkalo o zhodnocení vkusu naší populace... a... ehm... absolutně nejvíc jalové postavy... stále se opakující děj, který mi moc nepomohl k zájmu o kohokoli z nich... vůbec nic nevytěženo z alkoholismu, stala se z něj jen dost otravná linka linoucí se příběhem poukazující na neuvěřitelnou hloupost hlavní hrdinky... zkrátka splácané hrušky s dýněma a psychologie zřejmě projela okolo rychlíkem... celé mi to vyznělo hrozně banálně a zbytečně...
Zmizelá je daleko zajímavější a propracovanější než tohle... originálnější a jiná...
Každopádně smekám před tou marketingovou masírkou... kdy o Vánocích jste se báli otevřít lančmít, aby na vás nevyskočila tahle podivná cestující.... velký povzdech, že se alespoň občas nevěnuje tolik úsilí i příběhům, které za to stojí!

NicaCola
12.03.2016 5 z 5

Kniha, která si opravdu zaslouží označení "Kniha roku 2015"!
Kniha, která mě dostala svým poutavým příběhem alkoholičky!
Kniha, která skončila úplně jinak, než jsem předpokládala!
Klobouk dolů, P. Hawkins! :)

Naoki-Keiko
12.03.2016 odpad!

Totální kravina. Počínaje charakterem hlavní hrdinky, která je absolutní troska, kterou se nedá ani litovat. Svůj život si z velké části zničila ona sama. Dva roky jsou dlouhá doba na to, aby mohla začít nový život, žádný chlap za něco takového nestojí. A její obrana je víc jak trapná. Navíc držet se idylického obrazu o dokonalém páru i v době, kdy bylo jasné (i Rachel), že to asi tak dokonalé nebylo, je učiněná debilita.
Další věc, která mě na tomhle bestselleru= rychlokvašce znechucuje, je styl psaní, kniha je napsaná jako průměrná fanfikce patnáctileté dívky s tím rozdílem, že ta za své psaní nedostává zaplaceno.
Román z pohledu více postav, není to poprvé, co se s tím setkávám, je to až podezřele časté v těchto "hitech".
K pláči (nebo k smíchu) je fakt, že na obálce se dočtete, že je to autorčina prvotina, moc hezké, většina prvotin totiž stojí za starou belu. A na to kolik autorce je, je to vážně slabota.
Nechápu, jak se lidi můžou nad tím tetelit a odkazovat se, že je to dokonalé jako ten román "Zmizelá", přesně citovat pitomou obálku- Zmizelou jsem nečetla, ale jestli je to stejné počteníčko jako toto, tak vím, čemu se mám vyhnout. Nadšení obdivovatele Dívky ve vlaku, jste trapní ;)

kikies
12.03.2016 3 z 5

Čtivá kniha, ale nijak zvlášť výrazná položka na mém seznamu. Určitě jí neprospělo očekávání a popularita, která se kolem knihy vyrojila. Nápad byl chytrý, provedení nebylo špatné, hlavní hrdinka zajímavá, stejně tak všechny ty ostatní kreatury kolem ní, jednotlivé části mi přišly vhodně zvolené a dobře zvládnuté, ale celek dohromady prostě nějak nesedí - jak už tu bylo řečeno, je to takové trochu neslané nemastné, nenadchne, ani neurazí... a to odpovídá poměrně přesně tomu pocitu, který ve vás po přečtení zůstane.

rubit
12.03.2016 4 z 5

Mě se to líbilo, i když jsem také čekala trošku víc. Autorka vymyslela výbornou postavu Rachel (alkoholičku), díky níž určitě tato kniha získala tu svoji popularitu. Někomu může být nesympatická, ale já si ji oblíbila, fandila jsem ji a někdy mi ji bylo líto. A díky ní mě to velmi bavilo.
Se Zmizelou má tato kniha společný pouze styl vyprávění, Zmizelá je opravdu o level výš, zde chybí takový ten moment překvapení, kde by člověk řekl wow, i ten konec je více méně předvídatelný. Děj si tak nějak plyne, až je konec. V některých místech mě to přišlo jako Zmizelá mixnutá s Deníkem Bridget Jonasové :-)
Když to shrnu, kniha je průměrná, proto bych dala 3 hvězdičky, ale díky postavě Rachel přidávám jednu na víc.

lukacervenic
11.03.2016

Kniha nezklamala, ale čekal jsem po tom hypu okolo toho víc. Jinak mi to osobně připomíná Temné kouty.

Hakuka00
10.03.2016 odpad!

Já thrillery nečtu a i přes to mi to připadalo jako vyčpělé nic. Jak to asi musí připadat někomu, kdo je znalec žánru? Ze všeho čpí děsná náhodička, nebála jsem se ani minutu a veškerý ten pocit snění, na který kniha tak navnazuje, končí s úvodem knihy a už se prostě nevrátí. Tuctovka, co ji někdo napsal bez jediného náznaku rafinovanosti.

asterixka
10.03.2016 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, která byla opravdu skvěle namluvená, knižní podobě bych asi udělila o bod nižší hodnocení...

dulinka
10.03.2016 4 z 5

nenadchne, neurazí...

stovickovam
09.03.2016 3 z 5

Pod nálepkou bestseller si představuji trošku víc. Čte se dobře, ale za mě nemastný neslaný. Půlka postav je zralých na odbornou pomoc :D.