Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9412 9412

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

senora
04.03.2016 5 z 5

Tak rozporuplná hodnocení jsou z mého pohledu zapřičiněná hlavně dvojí příčinou. Očekáváním a očekáváním detektivky. Měla jsem tu výhodu, že jsem o knize nic nevěděla. Tedy jasně, že je na přebalu Kniha roku 2015, ale co já vím, to že se prodává ještě nemusí být dobrá a občas ty žebříčky bývají vycucané z prstu.
Bez očekávání se mi dostalo sondy do duše člověka, který má problémy s pitím a já si nemyslím, že je to sonda nereálná. Naopak tohle se může stát každému. Jen si vzpomeňte kolikrát jste chtěli začít přestat kouřit, začít cvičit, kam až jste ten svůj problém nechali dojít, tak jako Rachel.
To jestli je pro někoho závěr překvapivý je třešnička na dortu. Vůbec tohle závodění, že kniha je špatná, protože od poloviny jsem věděl pachatele a ostatní to nevěděli, protože jsou hloupí, to jako vážně? V knihách jde o to vědět první kdo je pachatel?

BáraSpurná
03.03.2016 1 z 5

Tak tohle bylo snad největší zklamání, co jsem s knížkou zažila...ano, je čtivá, ale to je tak všechno pozitivní, co se o ní dá říct. Pak už si totiž jen říkáte, jak je možné, že tohle je kniha roku 2015? Nejdřív Vás začne rozčilovat jedna postava, pak druhá a třetí...až jsou Vám nesympatické úplně všechny...protože kdo se takhle chová?? Takže...jako vážně? Na tohle jsem se tak těšila, okolo téhle knížky je takový rozruch a dělá se jí taková reklama?? Nechápu...

The_Black_Jack
03.03.2016 2 z 5

Po přečtení knihy se dostavilo docela zklamání. Přestože se mi líbil ústřední nápad knihy a to sice sledování života cizích lidí z jedoucího vlaku. Titulní téma ale v knize, bylo použito jako okrajová rekvizita a vlaků se to dotýkalo jen okrajově. První třetina knihy je velmi nudná, stále jsem doufal,že už se dostanu k daným čtivým pasážím, ale podle mě tam žádné takové nejsou. Myšlení a problémy postav v knize jsou mi cizí a nejsem v jejich věkové skupině a proto se mi zdály nezajímavé. Milostný x-úhelník s hlavním alfa samcem byl jak z červené knihovny. Kniha je psaná spíše pro dámské publikum. /chytl mě za boky :-)/ Popravdě mě ani vyřešení vraždy nijak nezajímalo. Hlavní hrdinka se chovala mimořádně otravně a divím se, že v knize nebylo vražd víc. Nebyl jsem vůbec vtáhnut do děje. V závěru jsem očekával rafinované rozuzlení, které se nedostavilo (asi mělo zpoždění). Dá se říct, že jsem to četl v podstatě jako kdybych sledoval cizí nezajímavý děj z vlaku.

fruitbueno
02.03.2016 4 z 5

Svižný děj s vypravěčským trojlístkem, časově rozházeným děním a jedním zloduchem. Moc se mi líbila zejména linka Rachel, protože ruku na srdce, nespolehlivý vypravěč zaručuje srandu na každé stránce.

jaja10
01.03.2016 5 z 5

Napínavé, přakvapující, velmi dobře se četlo.....no a ten konec......wau. Za mě jednička s hvězdičkou, tedy vlastně pět hvězdiček :-)

Kaaramelka
01.03.2016 4 z 5

Od knihy jsem čekala více, možná protože ji tolik propagovali, ale napnutá jsem byla až do konce a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Zvědavost mi nedala a já musela knihu dočíst. Po jejím dočtení jsem si řekla, že nebyla zase tak špatná.

Adriassa
01.03.2016 2 z 5

Nemám ráda knihy v podání první osoby a navíc tak nesympatických. Kniha pro mě neměla žádný náboj a spád. Sice jsem jí dočetla, ale spíš z důvodu, že jsem stále očekávala něco víc. Kniha pro mne byla zklamáním. Dvě hvězdičky dávám z důvodu dobrého nápadu na příběh.

amladar
01.03.2016 5 z 5

Dávám 5*, za mě výborná kniha. Zajímavý námět, nesympatická postava a napětí až do konce. Já jsem tedy velmi spokojená :-)

Petruse21
01.03.2016 3 z 5

Bohužel mi nebyla žádná z postav sympatická, abych jí mohla "fandit", konec mě trošku zklamal. Ale je to jedna z těch lepších knih označená jako bestseller.

Soda14
29.02.2016 4 z 5

Kniha dle mého názoru není špatná. Ale špatně podaná.. Asi bych to nenazval knihou roku a čekal jsem od toho více, vzhledem k tomu jakou měla reklamu a předzvěsti o nejlepší supernovince. Nakonec stála za přečtení, a i bych ji doporučil každému, kdo má rád zamotané knihy. Ale podle mě špatně podaná hlavní hrdinka, která nemusí sedět každému a to dělá z knihy pro některé čtenáře odpudivou knihu. Toto je taková ta kniha přečíst jednou a dost.

alzbeta4963
29.02.2016 2 z 5

Je to napsané hezky čtivě, ale je to poněkud předvídatelné. Navíc mi je mi hlavní hrdinka dost protivná...

s.macuska
29.02.2016 4 z 5

Příběh mě napínal a nutil číst dál a dál. Thrillerová zápletka očima tří různých charakterů zoufalých žen po třicítce mě skutečně bavil. Nicméně je to jedna z dalších zábavných knih, která mě velice upoutala, ale po čase upadne v zapomnění.

Michi.01
28.02.2016 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, od půlky už byla opravdu napínavá.. Líbilo se mi provedení - vyprávění jednotlivých postav, časové skoky i zápletka. Co se mi ale nelíbilo, bylo chování hlavní hrdinky Rachel. (Nemyslím tím alkohol). Rozuzlení super, i když vraha je možné odhadnout už dříve.

Denninka
28.02.2016 4 z 5

Detektivek ještě moc přečtených nemám, tento žánr čtu velmi málo, ale byla jsem zvědavá už kvůli velké reklamě. Na knihu roku bych to z mého pohledu úplně neviděla, ale jinak se mi příběh četl velice dobře. Líbilo se mi střídání postav a vraha jsem téměř do konce netušila. Za přečtení určitě stojí a jsem zvědavá na plánované filmové zpracování.

Zdeňula
28.02.2016 4 z 5

Super kniha s napínavým koncem....:)

Jezinka155
28.02.2016 4 z 5

No, cetla jsem i lepsi, ale faktem je, ze i daleko horsi, takze shrnuti - docela pekna knizka.

asanita
28.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha. Vůbec nebyla taková, jakou jsem ji čekala, ale nevadilo mi to. Kniha byla čtivá a opravdu mě zajímalo, jak to celé skončí a kdo zavraždil Megan. Rachel mi nepřišla zase až tak špatná a názor na všechny postavy se postupně měnil se stále více novými informacemi o nich. Forma deníkových zápisů byla také pěkná, ale rozjezd knihy byl poněkud pomalý. Jsem zvědavá na blížící se filmové zpracování.

kofina
28.02.2016 4 z 5

Mínus jedna hvězda za nesympatické hlavní postavy. Jedna větší slepice než druhá....-_-

teresinha
27.02.2016 3 z 5

Vůbec to není špatná knížka. Je čtivá, odsýpá a moc se mi líbilo vykreslení charakterů. Jen ten konec to pro mě trochu pokazil.

anansie
27.02.2016 5 z 5

Díky některým zdejším negativním komentářům jsem měla obavy, že kniha bude nic moc, ale mile mě překvapila. Četla se velmi lehce, čili chválím i překlad, příběh byl poutavě vystavěn, postavy dobře psychologicky vykresleny. Čtení prostě bavilo a těšila jsem se vždy na pokračování. Závěr byl pak už mírně nudný, ale i tak překvapivý.