Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9412 9412

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

me.odstiny.knih
27.02.2016 2 z 5

Neurazi, ale ani nenadchne

katy87
27.02.2016 4 z 5

Velice dobře se to četlo, nicméně vraha jsem odhadla v cca 65% knihy zřejmě kvůli nepříliš šikovně napsanému rozhovoru mezi dvěma postavami. Pět hvězdiček nedávám, protože po dočtení jsem měla pocit, že tomu přece jenom něco chybělo.

Vevericka.eva
25.02.2016 4 z 5

Rozjezd knihy byl dost pomalý, pasáže s alkoholičkou mě moc nebavily, daly by se zkrátit a význam by zůstal stejný. Nicméně zhruba od půlky se to pořádně rozjelo a vlak rychle dojel na konečnou. Moc dobrý závěr.

Monssiel
25.02.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku je kniha, která se čte opravdu rychle a vtáhne vás do děje, aniž by vám způsobila zmatek, když se jednotlivé postavy neustále přepínají. Toto přepínání se mi na knížce líbilo asi nejvíce- měla jsem možnost vžít se do každé postavy zvlášť. Retrospektivní výpovědi také nepůsobily vůbec špatně. Jedinou věc, kterou bych knize vytkla je rozuzlení- kdo je vrahem jsem totiž tušila už zhruba 100 stránek před závěrem a nakonec se mi moje předtucha opravdu naplnila. Což se mi moc často nestává...

magduska
25.02.2016

Čtivo bylo krásné a dynamické, konec naprosto podmanivý.

Zania
25.02.2016 5 z 5

Naprosto suprová detektivka !

Luciska13
25.02.2016 4 z 5

Kniha je opravu čtivá a velice poutavě napsaná. Chvíli trvalo než se příběh rozeběhl, ale vzhledem ke stylu psaní mi to nevadilo. V půlce jsem začínala mít podezření, kdo by mohl být vrah, ale šeredně jsem se zmýlila, rozuzlení bylo opravdu nečekané a překvapující, tedy alespoň pro mě. Pravda je, že jsem čekala, že Rachel bude více pátrat (popisky a recenze tomu dost nasvědčovaly) a ona nakonec spíše pátrání pouze přihlížela. Ale i tak vřele doporučuju k přečtení.

vsvobo
25.02.2016 3 z 5

Zvláštní kniha, a je celkem překvapující, že je to bestseller. Občan jsem se musela vážně přemáhat, abych četla dál. Napětí od druhé poloviny nechybí, to musím uznat. Bohužel jsem si nedokázala oblíbit ani jednu z postav, všichni mě tak děsně něčím vždycky štvaly:-D Každopádně na film se asi podívám, ale knihu určitě pošlu dál.

ivona6995
25.02.2016 3 z 5

Pro ,,amatérské" čtenáře tohoto žánru doporučuji, kniha je čtivá a dobře rozdělená na vyprávění třech osob. Ostatním fandům krimi-románů hádám, že zápletka brzy dojde.

VerRyNDA
24.02.2016 5 z 5

Moje prvni kniha tohoto žánru :-) Musim rict,ze jsem nečekala takovýto konec.... Opravdu pěkná kniha, ke konci me nedonutilo nic přestat číst :-D

strippedd
24.02.2016 4 z 5

Jako spoustu lidí i mě trošku odrazoval reklamní humbuk, ale i tak jsem věděla, že si ji přečtu. Věčně opilá Rachel mi byla od začátku sympatická, i když moc nechápu, kde brala peníze na takové množství alkoholu a ještě si pořád jezdit vlakem sem a tam :). Autorka si semnou od začátku hrála a já podezřívala snad každého a tak to u správné detektivky má být. Rozuzlení příběhu me donutilo jít spát asi ve dvě hodiny ráno, takže za mě spokojenost.

martina.bella
23.02.2016 3 z 5

Jo, je to sice celkem čtivé, ale proč je okolo toho takový humbuk? Příběh jsem přelouskala celkem rychle, přestože to bylo pořád dokola jen "ta miluje toho a ten ji už nemiluje, protože teď miluje tamtu, ale ta ho nemiluje, protože chce tamtoho…" Ale OK, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Jenže cca od dvou třetin knihy už mi možné rozuzlení strašilo v hlavě… a ono to tak nakonec opravdu bylo :-( Je to spíš příběh o vztazích než krimi.

JanickaP
23.02.2016 4 z 5

Musela jsem se do teto knizky nejprve zacist. Hned jak me do sebe knizka vtahla, zacly moje komspiracni teorie o tom kdo, co, proc, s kym... Kdyz uz vim zaver musim rici, ze jednou jsem se trefila, kdo za vsim ma prsty, pak me ale autorka zase zavedla na jinou cestu, po ktere jsem sla az skoro dokonce, nez mi to opet docvaklo. Strasne hezky se mi tahle knizka cetla, jsem rada, ze jsem ji zaradila mezi kategorii ,,Precteno". Davam palec hore ;-)

Mesič
23.02.2016 5 z 5

Ze začátku mě trochu mátla první osoba a Rachel mi byla nesympatická, ale cca po 1/4 se to srovnalo a kniha byla super. Výborné čtení do 2 do rána.

Mia77
23.02.2016 3 z 5

Bestseller? To si tedy nemyslím ... ani omylem. Je to sice docela čtivé, ale žádná hitparáda to není, asi jen dobrá komerční reklama. S hlavní hrdinkou jsem se vůbec nesžila, spíš mi chvílemi štvala. (a to nemám nic proti alkoholikům, HH v Nesbovi úplně zbožňuji :-) ) Konec byl fajn, posledních 50 stránek se mi četlo relativně dobře. Přečíst? Ano, ale nemít žádné velké očekávání ...

Velkomožný
22.02.2016 2 z 5

Na obálce Dívka a ona to byla stárnoucí rozvedená alkoholička.
Na obálce rychlík a on to byl lokální courák.

Kdybych byl šotous se zájemem o detektiovní příběhy z nočního rychlíku, asi bych byl zklamán. Na odpolední poležení na pláži dobré, ale jinak ztráta času.

Paja85
22.02.2016 5 z 5

Mně se knížka teda moc líbila, možná právě proto, že jsem od ní nic moc nečekala. Na databázi jsou některé komentáře více než chladné. Já teda musím říct, že jsem byla spokojená. Kniha mě upoutala, nikdy jsem ještě nečetla nic z pohledu alkoholika, takže to bylo zajímavé. Celý ten příběh a střídání se osob se mi moc líbilo. Vraha jsem odhalila až v 2/3 knížky. Za mě super!

pavla9879
22.02.2016 2 z 5

Napínavá, dobře napsaná kniha, jen je až moc brzy jasné, kdo je vrah, takže žádné velké odhalení na konci.

Illaa
21.02.2016 3 z 5

Četla jsem už daleko lepší detektivky, tohle ani klasická detektivka nebyla, spíše vyprávění jedné alkoholičky, která stále cestuje vlakem a postupně přichází věcem na kloub. Podle reklamy jsem čekala nějakou bombu, bohužel se tu nic nového pod sluncem neodehrálo. Číst mě to ale vcelku bavilo.

vipera
21.02.2016 2 z 5

Tuhle knihu mi půjčil můj kamarád - alkoholik se slovy "Snad budeš taky sympatizovat s hlavní hrdinkou stejně jako já"...To se nestalo. Nesympatizovala jsem ani s jednou z žen. Číst 300 stran o tom, jak ta či ona naříká a snaží se střepat odpovědnosti za svůj život není zrovna moje gusto. Ale i tak jsem knihu dočetla. Není napsána špatně, jen není napsána pro mně.