Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Lukeronka
18.11.2020 2 z 5

Zklamání.. nechápu, že kolem toho ve své době bylo takové halo.. Kdybych to neposlouchala během nudných cest autem jako audiknihu, asi bych to ani nedočetla, takhle to v kolonách bylo lepší než nic... ale ničím mě to nenadchlo, aspoň konec byl takový, že to nebylo úplně zbytečné čtení, ale jinak... Další knihu autorky si určitě nepřečtu.

tabaluga
14.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Bohužel jsem nejdříve viděla film, který se mi zdal napínavý, ale ubral mi na zážitku z knihy, jelikož už jsem měla nějaké očekávání. Musím říci, že příběh byl opravdu napínavý, od popisu života alkoholika až po relativně spokojenou rodinku. Kdybych film neznala, myslím, že bych ani do poslední chvíle netušila Tomovu proměnu. Jen těch psychopatů v té knize na mne bylo trochu moc, v podstatě tam nebyla žádná normální osobnost až na malou Evie:-D všichni byli něčím poznamenaní:-D podruhé ji nejspíše číst nebudu.

Clerfayt11
08.11.2020 5 z 5

NapínavNapínavé až do konce,od této knihy jsem odešel jen 2krat a byla přečtena

Sanny_happ
07.11.2020 3 z 5

Za mě průměrná kniha.

martinka1751
28.10.2020 4 z 5

U téhle knihy si fakt vůbec nejsem jistá ,jaký mám na ni názor.
Až na to, že jsem ani jednu postavu neměla ráda (nejvíc ze všeho Annu), to byl docela okey Příběh. Vesměs sice se mi zdálo, že se tam nějak moc nic nedělo, přesto se mi to četlo dobře a nějakým záhadným způsobem mě to i bavilo
Dala bych tomu spíš 3,5⭐ ale tak zaokrouhlíme že joo :D

Gematria
25.10.2020 4 z 5

Kniha má dobrý začátek, kde hlavní postava, šedá myška, řeší své (ne)úsměvné lapálie alkoholičky. Na to navazuje poněkud vleklá část, která moc nebaví, až se to všechno začne spojovat do opět již zábavného finále. Slabé 4 *, posloucháno jako audio kniha, která byla dobře namluvena, myslím, že číst to jako knihu, jsou z toho 3*

Blazule
24.10.2020 3 z 5

Největší haló ohledně této knihy se mi vyhnulo, ale prý, že si jí musím přečíst. Zvolila jsem si jí v rámci výzvy a musím říct, že to je po dlouhé době kniha, do které jsem se musela nutit. Permanentní litování se jedné alkoholičky mě úplně odrazovalo rozluštit pointu případu a upřímně neobměkčila mě ani tím, že vlastně byla opravdu tou obětí. Znovu bych po knize nesáhla.

JankaV80
21.10.2020 3 z 5

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Příběh tří žen - Rachel, Anny a Megan (Rachel ji ze začátku označuje jako "Jess"), který není vůbec veselý. Rachel je alkoholička, která má výpadky paměti, lidi v jejim okolí už ji neveří. Má velmi bujnou fantazii. Navíc je nezdravě závislá na svém exmanželovi Tomovi. Anna je nová manželka Toma, která nenávidí Rachel a bojí se jí. Z toho plynou její občasné "hysterie" a strach o malou dcerku Evie. Megan je kapitola sama pro sebe, je to uzavřen člověk, má velké tajemství z minulosti a umí se nezdravě upnout na člověka, kterého si vybere. Ani jednu z postav jsem si neoblíbila, každá mě něčím štvala.
Příběh samotný je sice čtivý, ale není ničím až tak zajímavý. Od učité doby člověk dovede odhadnout, jak to celé dopadne. Možná jedno jediné překvapení na mě z celého příběhu vypadlo - kdo může za zmizení Megan.
Srovnání s filmem nemám.

MinaHawke
20.10.2020 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný a tak mě zajímala i kniha. Kniha je zajímavá a čtivá.

KatyM.
19.10.2020 2 z 5

Přečteno na dovolené, ale nic extra.

zluk
06.10.2020 3 z 5

Filmu jsem se vyhnula, knihu přečetla během nemoci. Moc veselé čtení to není, člověk se noří spolu s hrdinkou do jejích trablů s alkoholem a okolním světem. Čte se to snadno a má to spád, zároveň si tam nejde oblíbit žádnou postau. Nicméně pozitivně hodnotím nápad. Konec šel ve dvou třetinách knihy odhadnout.

Monika848
02.10.2020 5 z 5

Příběh se mi opravdu líbil. Knížka byla velmi zajímavě a poutavě psaná.

Anette99
02.10.2020 3 z 5

Jako příběh nebyl špatnej, odsejpalo to, bylo to i zajímavý, i když se poměrně brzy dalo tušit, jak by to mohlo být. Ale ty postavy... Opravdu nevim, kdo z nich mě štval nejvíc.

Jarka_rybář
01.10.2020 3 z 5

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Není dobrá, ale špatná taky ne. Mediální propagaci si asi nezaslouží, přesto jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Postavy byly sice na přesdržku, líbil se mi prakticky jen ten zrzek z vlaku a policajt, takové epizodní roličky, jelikož hlavní postavy za moc nestály. A mám ráda vlaky.
Námět není špatný, vlastně se mi moc líbil. Vlastně i nápad s hlavní hrdinkou, která je zřejmě outsider všech outsiderů, je dobrý. Její boj je sympatický a několikrát mi připomněl situace z mého života, a to já nepiju, ani nemám tak zpackaný život - některé situace jsou zřejmě univerzální...
Jenomže. Ono je to celé trochu podivné, mělké a občas otravné. Z hlavních postav není sympatická skoro žádná. Jsou tak nějak divně uvěřitelné. Prostě jako celek postavený z dobrých částí, které spolu ale moc neladí.

lencin
30.09.2020 3 z 5

Hezky napsané.
(2016)

KateTheBlogger
29.09.2020 3 z 5

Upřímně, od začátku mi nesedla hlavní postava (Rachel). Chápu, že to neměla lehké, ale i přesto to nebyla moje oblíbenkyně. Příběh ale byl zajímavý, čtivý, napínavý a jsem ve finále ráda, že jsem si knihu přečetla.

Lauralex
21.09.2020 2 z 5

Kniha, která dobře vypadá, každý ji čte a všude se o ní mluvilo. Měla jsem z ní dojem, že je to kousek, který by mi v přečtených neměl chybět. Ani jedno se ale nepotvrdilo.

Jakožto začátečník v thrillerech jsem očekávala, že budu spokojená a bude mi to vyhovovat, ale ne. Tohle bylo tak strašně slabé. Já nevím no, ale mně to už od samého začátku přišlo celé tak ujeté a nijaké. Moc vyfantazírované, poskládané ledabyle, jak kdyby si autorka losovala, co tam zrovna napíše, a třeba se trefí. Koncept byl určitě dobrý, ale na tom to jaksi zamrzlo. Nefungovalo to spolu, přišlo mi to jako několik příběhů špatně poskládaných dohromady, což člověka rušilo a nudilo.
Ten příběh si mě zkrátka nezískal, po celou dobu mi byl cizí, nedokázala jsem si k tomu vytvořit žádný vztah a nechávalo mě to až do konce zcela chladnou. Ono je taky totiž hned jasné, kdo to byl, nicméně říkala jsem si, že to nemůže být tak jednoduché, já pachatele zrovna málokdy odhalím, a čekala na nějaký super zvrat. Nestalo se.

Zásadní problém jsem měla asi s postavami. Všechny mě tak neskutečně s*aly. Jedna labilní, druhá otravná, třetí jednoduchá a čtvrtá tupá a jedna jako druhá ve výsledku. A vlastně kdyby nakonec všechny nějakým záhadným způsobem zmizely nebo umřely, nic by se nestalo a všechno by se krásně vyřešilo.

Nic zásadního teda, ale přečíst se to dalo, ačkoliv mohla bych bez toho žít.

medulinka
12.09.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě byla dost předvídatelná. Zhruba od poloviny jsem už věděla, kdo je vrahem. Kolem knihy byl velký ohlas, velká reklama, bohužel mě až tolik neoslovila, na zadek jsem si z ní nesedla. Četla jsem už lepší detektivky/thrillery.

NelaMaty
11.09.2020 4 z 5

Kniha je od začátku do konce napínavá. Za mě super a můžu jedině doporučit.

cmelda87
08.09.2020 3 z 5

Podle popisu jsem od knížky čekala víc. Měla jsem pocit, že se tam dost věcí opakuje a tím se příběh zbytečně natahuje, což mě trochu nudilo. Ale kousek za druhou půlkou už to bylo lepší a nakonec celkem dobrý příběh ;-) Výstižná psychologie postav a příjemná postupná lepšící se proměna Rachel.