Dívky z trajektu

Dívky z trajektu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497643/bmid_divky-z-trajektu-xJV-497643.jpg 4 1016 1016

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden, 2015

Abikk
13.03.2018 2 z 5

Musím přiznat, že mě mnohem víc zajímalo jak to dopadne mezi Norou a Andreasem :o) Příběh nebyl špatný, ale mne, jako milovnici thrillerů, moc nezaujal. Konec úplně špatný nebyl, ale za bestseller bych ho učitě neoznačila. Rozhodně už bych si ji nepřečtla znovu.

ctenarkaEva
11.03.2018 2 z 5

Zvláštní příběh, čekala jsem od něho víc (když je označený jako bestseller). Knihu jsem dočetla, ale nezaujala mě a rozhodně už se k ní vracet nebudu.

111moni
07.03.2018 5 z 5

Kniha velmi překvapila, neočekávala jsem, že bude tak skvěle napsaná, napínavý příběh, zápletka, která se kroutila jako had,aby vyústila v nečekané.Velmi zdařilý počin.Snad jen ten milostný příběh tam byl trochu navíc, zbytečný. A více psát nebudu, jen si to hezky přečtěte .

Leniii
05.03.2018 5 z 5

Pomalý rozjezd, o to rychlejší spád ke konci, od kterého jsem se nemohla odtrhnout! Super čtení!

PetraBery
04.03.2018 3 z 5

Na placku na obale to tentokrát dle mého mínění není. Novinářka Nora se pokouší objasnit léta nevyšetřené zmizení dvou dívek, do kterého je zřejmě zapleten i sériový vrah, který je ve vězení. Nečetlo se to špatně, ale rozhodně se dle mého dalo z námětu vytřískat víc. O něco vyšší průměr.

Lemurka
01.03.2018 1 z 5

Zajímavé téma, ale za mě nuda, příliš natahované, ani jsem nedočetla. Rovněž jsem se ztrácela v množství jmen.

SilvieSisinka
25.02.2018 5 z 5

Bomba!!!!Knihu jsem přečetla na jeden zátah.Bavila mě velice,celá.Začátek skvělý nápad s kufrem.Potom fotky.....a už jsem byla napnutá jako malé tangáče :-D Zápletka i rozuzlení,styl psaní ...pro mě tedy za plný počet hvězd.

dagsvob
25.02.2018 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale pak jsem ji nemohla odložit.

allebra
24.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla a ke konci byla napínavá, že téměř nešla odložit. Na zajímavosti jí přidalo, že byla inspirována skutečnými událostmi. Na prvotinu velmi slušné.

Bronzie
20.02.2018

Ze začátku jsem se trošku ztrácela ve jménech a místech, asi to bylo i těmi cizími dánskými "názvy". Ale měla jsem doporučení, že kniha je skvělá a tak jsem četla dál a zhruba od třetiny mě to už opravdu začalo bavit, poslední část jsem hltala :-)

Dresia
19.02.2018 2 z 5

Do nekonečna natahovaná nuda

Janniska
11.02.2018 5 z 5

Hustý,nedalo mi přestat číst.Byla sem napnutá jak guma od spoďárů a musím uznat že mě docela dlouho nebavila takhle detektivka podmázlá love story .Super!

nikol1774
07.02.2018 4 z 5

Po dočtení knihy jsem byla zmatená. Trochu jsem nepochopila poslední stranu knihy. Ale určitě nesouhlasím s negativními komentáři, které jsem si tu přečetla. Kniha je skvělá. Jedna z těch, kterou jsem nedokázala odložit, děj byl tak zajímavý a napínavý, že jsem musela číst dál a dál. Myslím si, že kniha pokračování nepotřebuje, ale kdyby do budoucna bylo, určitě si ho budu chtít přečíst.

Petula19
06.02.2018 2 z 5

Zajímavý nápad ze kterého se dalo vytřískat určitě více, nehledě na to, že mi hlavní hrdinka byla od začátku dost nesympatická..

kikadoo
05.02.2018 2 z 5

Kniha byla taková průměrná, dalo by se z myšlenky udělat mnohem víc, škoda. Vadilo mi, kolik bylo v ději nepravděpodobných náhod...

Lu_Si
03.02.2018 2 z 5

Původní myšlenka asi nebyla špatná, nicméně když z 300stránkové knihy připomíná 250 letní romanci od Lenky Lancové, tak máte pocit, že jste tak trochu nalítli. Většina zásadních zvratů se přihodila v podstatě náhodou, viz propojení kufru s knihou sériových vražd. Místo propracování těchto důležitých momentů, které děj posouvají dále, věnuje autor x kapitol zápletce hlavních hrdinů a ještě dost amatérsky ... No kdyby to s tou 2lůžkovou postelí na hotelu čekal? :O a upřímně bylo těžké soucítit s hlavní hrdinkou, když při hledání spolupracovníka sériového vraha zatajuje informace policii, protože jí je vyšetřovatel prostě nesympatický... a takových doslova hloupostí je v knize spousta a rozčilovaly mě. Jedna hvězda je za celkem překvapivé rozuzlení, ale víc prostě nemohu :)

Warty
26.01.2018 3 z 5

Příběh nebyl špatný, špatný nebyl ani způsob, jakým to bylo napsáno. Rozuzlení zápletky bylo zajímavě a docela napínavé. Celkově bych knihu hodnotila jako průměr.

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Z počátku se příběh trochu táhl, ale i tak jsem nedokázala kvůli zvědavosti knihu odložit. Občas mě Nora štvala svou umíněností, ale jinak byl příběh pěkně promyšlený. A závěr, který byl maliko, ale vážně jen maličko předvídatelný, byl úžasně zamotaný a napínavý.

Davelka
20.01.2018

Začátek takové pianino, ale konec ten už mě hnal čísta číst a číst...
Hodnotím jako průmět..

irefir
17.01.2018 3 z 5

Za mě ani dobré, ani špatné. Takový průměr,už jsem asi zhýčkaná lepšími knihami...