Divočina

Divočina
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236083/bmid_divocina-zxc-236083.jpg 4 1477 1477

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.... celý text

Martink@
29.03.2014 4 z 5

Knížku jsem začala číst ze zvědavosti jak to s Cheryl dopadne, potom, co jsem si vzadu na přebalu přečetla, jak jí "odlítne" bota.... jak tu cestu zvládne dál....? Její putování po PCT mě bavilo... byly části, které se mi zdály zdlouhavé, kde popisovala okolí, ale vždy to včas proložila "příběhem z předchozího života" nebo přímím putováním, což mě vrátilo zpátky do děje a četla jsem zvědavě dál..A nelituji, byla to zajímavá kniha, ke které se možná někdy vrátím... :-)

Zdenka21
21.03.2014 5 z 5

I když se mi začátek knihy četl velice těžko, jen co se Cheryl dostala na hřebenovku, byla to krása. Po přečtení mám chuť sbalit svůj batoh a vydat se na cestu.

Joges
19.01.2014 5 z 5

Po dlouhé době to byla opět kniha, která mě velmi bavila, a kterou jsem nedokázal odložit. Dokonce mi bylo líto, že stránky rychle ubývají. Divočina se čte velmi dobře, je dobře napsaná i přeložená, ne každého však osloví, snad právě kvůli zdlouhavému putování. Kniha vznikala podle deníkových záznamů, je psána v ich-formě, je napínavá, dobrodružná, inteligentní a především humorná. Autorka si dokáže dělat legraci sama ze sebe, což je velké plus. Snad i proto jsem si hlavní hrdinku Cheryl, Amazonku na 1770 km dlouhé trati, tolik oblíbil.
Barvitý popis úmorného putování po Pacific Crest Trail opravdu baví. Některé vzpomínky a exkurzy do autorčina předchozího života už tolik zajímavé nejsou, ale tak nějak do knihy prostě patří. Domnívám se, že si tuto knihu buď oblíbíte, nebo ji po několika stranách otráveně odložíte. Já si ji rozhodně užil. Divočina je pro mně příkladem pevného úsilí a nezlomnosti lidského ducha. (Už se těším na stejnojmenný film s Reese Witherpoon.)

vekune
25.12.2013 3 z 5

Pribeh o hledání sebe sama uprostřed divočiny. . Cssr knihy me zaujala, druhou polovinu ug jsem docitala horko těžko.