Divočina

Divočina
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388221/bmid_divocina-ZPN-388221.jpg 4 1458 1458

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.... celý text

Runkyna
26.05.2018 1 z 5

Tak to bylo hodně špatný. Nudný až otravný retrospektivy. Soukromý deník, který měl zůstat na půdě v krabici. Jedna ušmudlaná hvězda za PTC téma. Nechápu, že to mělo úspěch mimo USA.

LEGACY
18.05.2018 3 z 5

Jako začínajícímu cestovateli, který na vlastní pěst procestoval pár zemí se mi přirozeně tohle putování a jakási vnitřní očista a sebepoznání velmi zamlouvali, můj zájem byl o to větší, že jsem se dozvěděl o PCT a hlavně o bájném západu USA, který toužím vidět jako nic na světě (Oregon obvzláště). Každopádně byť knih čtenáře malinko sbližuje s tím jak to na takové pouti funguje, na co si dát pozor, na co se připravit a co čekat, panují u mě mírně rozporuplné pocity, Cheryl si cením, už jen za tu odvahu jít se všemi svými životními kiksy na trh, ale já v knize našel moc a moc pasáží, kdy jsem se nudil. To je ovšem individuální a nehodlám nikoh od knihy odrazovat, zvlášť pro ženy tohle může být více než příkládná příručka jak "nakoupnout motory" a podmanit si svět.

jengibre
17.05.2018 4 z 5

Upřímná zpověď hlavní hrdinky mě naprosto dostala. Její příběh je strhující a inspirativní. I přes to, že Cheryl měla spoustu nelichotivých vlastností a nežila úplně ukázkově, byla mi od začátku sympatická a strašně moc jsem jí držela pěsti. Po přečtení jsem měla chuť sbalit si batoh a podstoupit stejnou cestu jako ona.

Luci136
07.05.2018 4 z 5

Po zhlédnutí filmu se mi do ruky dostala kniha a já si s ní dlouho pohrávala než jsem ji dala šanci. Film mě nenadchnul, ale kniha mě naopak velmi příjemně překvapila.
Po stránce děje to bylo poutavé a poučné. Někdy velmi poučné :D
Fascinovalo mě jak lehce, aniž by čtení začalo nudit, byla popisovaná cesta ač každý den se zdál zdánlivě stejný.

janii0943
04.05.2018 5 z 5

Divočina - jak film, tak kniha, jsou bravurně napsané (natočené). Knižka se čte jedním dechem, a je tak skvěle napsaná, že máte pocit, že po Pacifické hřebenovce kráčíte též.

Doporučuji.

nocnymotyl38
04.05.2018 5 z 5

mám tú ženu rada, to ako ide do všetkého po hlave a bez rozmyslu, a nebojí sa na seba nabonzovať aj nepríjemné veci, ktoré si väčšinou nepriznáme ani sami sebe, knihu odporúčam a filmárikom rovnako aj witherspoonku vo filme :)

housenka007
21.04.2018 4 z 5

Krásný příběh o cestování, poznání. Pěkně napsána knížka, která se četla jedním dechem.

coppacabana
14.04.2018 5 z 5

Knihu jsem už četla podruhé. Tentokrát ale byla moje vlastní, takže ne půjčená z knihovny, a já si četbu o to víc užila. Vyprávění Cheryl Strayedové a samotná její cesta na PCT je strhující. Zpočátku docela trvá, než se do toho pořádně dostanete, než zapomenete na všechno okolo, ale když se tak stane, je to pohádka. Cheryl krásně vypravuje a nebere si, co se týče chyb, které udělala na cestě, servítky. Je v každém svém slově upřímná a bez přetvářky. Jakmile se s knížkou zachumláte v posteli s čajem, nemůžete ji pustit z ruky.

Malina20
06.04.2018 5 z 5

Silný příběh..

Pařmen
08.03.2018 5 z 5

Cheryl Strayedová vypravý svůj příběh jak se rozhodla překonat a překonává velkou tůru od začátku Kalifornie až nakonec státu Oregon a najít tam vlatní já a sebe samou. Mezi tím vzpominá na chudé děctví a trablé a žívotní překažky které se ji připletly do života. A jak se sněma statečně snažila poprat. Za mě vynikají a krásný příběh odvážné ženy která mě ke konci knihy málem dohnala k slzám. Tuto knihu můžu jenom doporučit, zvášt lidem co mají rádi příběhy o překonání životních překážek a sebe sama. Díky Cheryl za skvělou knihu a krásný příběh..:-)

t-e-r-k-a
02.03.2018 5 z 5

Uzasne, stejne jako film. Precteno jednim dechem!

devildeny
19.02.2018 4 z 5

Knihu jsem začala číst už před rokem na základě shlédnutého filmu, kdy jsem ji nakonec odložila, protože jsem se do ní nemohla začíst. Nyní jsem se k ní vrátila a jsem za to ráda, protože právě až od druhé půlky mě začala nejvíce bavit a příběh Cheryl je opravdu obohacující. Líbilo se mi i shrnutí na konci knihy, o tom co se odehrálo po letech, což se ve filmu opravdu nedozvíte. Stojí za přečtení.

BarboraZ
17.02.2018 4 z 5

Když opominu přecitlivělé vzpomínky na jeji matku a heroinove obdobi je Divočina překrásný cestopis a dechberouci příběh o vytrvalosti, nezlomnosti a odhodlání mladé dívky, která se odrazila ode dna a začala nový život. Doporučuji podivat se i na skvělý stejnojmenný film s Reese Witherspoon. Jsou v něm téměř totožné pasáže i dialogy jako v knize, navic si užijete pohley na krasnou prirodu podél PCT.

koki.veru
16.02.2018 5 z 5

Velice povedený a silý příběh. Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala. Prožívala jsem se Cheryl všechny nástrahy a dobrodružství. Kniha mě naprosto pohltila. Často jsem si říkala, že bych chtěla něco takového taky zkusit, ale vím, že já bych to nedokázala, na to jsem moc velký srabík :D Okamžitě si jdu stáhnout film a doplnit tak příběh o obrázky :)

Nomia
13.01.2018 4 z 5

Cheryl, povrchní, dost sebestředná, bláznivá, rozervaná, místy hysterická, nadržená, odhodlaná. Nepochybuji o tom, že se najde spousta čtenářů, kterým bude pít krev, ale její cesta dokáže zaujmou, kniha nenudí. Pro mě obdobně dobrá byla i filmová verze.

Vlk.kh
06.01.2018 4 z 5

Dobré, ale zdaleka ne tolik, jako Útěk do divočiny. Měl jsem samozřejmě také problém ztotožňovat se s ženskou hrdinkou knihy.

LuckyZ
04.01.2018 5 z 5

Hezká čtivá kniha, o tom , že když někdo chce zvládne vše. Já eda nevím jesli bych s rozedřenýma nohama byla schopná ujít 1700km.

ddkk
02.01.2018 4 z 5

Nejdřív jsem viděla stejnojmenný film s Reese Withespoonovou a nuda to rozhodně nebyla - když na ten film nekoukáte jako na nějaký "akčňák". Nezklamala ani kniha, podle které je natočený. U mne za 4.

swon
29.12.2017 3 z 5

Konečně!
Konečně jsem se pročetla ke konci cesty...společně s rozervanou, hledající se Cheryl, která mě vždy unudila až ke spánku. Má očekávání byla asi příliš vysoká a nejspíš jsem doufala v něco alá Zikmund/Hanzelka. Zibura je pak úplně jiná liga a vlastně i žánr :-)
Knihu jsem četla v originále, to přiznávám, mohlo četbu trochu komplikovat. Přece jen je mateřština jednodušší k přelouskání. Jsem ale přesvědčená o tom, že poloviční objem by naprosto dostačoval. Mnoho pasáží bylo nudných, často se opakujících. Nicméně našly se i světlé momenty, které mohly být rozvinuty ku prospěchu celého příběhu, přičemž by alespoň zkrátily rádoby úvahy nad životem a jak v něm pokračovat dál a hlavně neničit sám sebe. Což hlavní postava poměrně intenzivně činila, než se na cestu samotnou vydala.
Shrnuto - podtrženo: Divočina na mě dojem neudělala a jsem si jistá, že se k ní už nevrátím.

Lenny33
25.12.2017 5 z 5

Krásná poutavě napsaná kniha o putování americkou divočinou, hledání sama sebe i smyslu života. Autorka má všechen můj soucit, sympatie, podporu a přání už jen všeho dobrého do dalších dní. 4,5*

"Řeknu ti, že u ženských se to zas tak často nevidí - ženský málokdy pošlou společnost a to, co se od nich očekává, do háje. Kdyby bylo víc takovejch, byly bychom na tom líp."