Do posledného dychu

Do posledného dychu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2985 2985

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath, 2017

Mandlevest
15.02.2019 4 z 5

A stejně ho pořád čtu, i když jsem četla určitě lepší a propracovanější detektivky, takže na těch knihách s Erikou něco bude. Bryndza by se měl objevit na letošním květnovém knižním veletrhu, tak půjdu zjistit jestli i on sám disponuje takovým kouzlem jako jeho knihy.

Restang
14.02.2019 4 z 5

Můj velmi oblíbený autor, který zatím nezklamal. Není to náročné čtení, ale mě to prostě baví. A rozhodně to neubírá kvalitě.

lee5747
13.02.2019 5 z 5

Za mě super. Příjemné čtení, taková napínavá oddechovka. Rozhodně další díl od autora nezklamal.

majinka
11.02.2019 5 z 5

Napínavá, úžasná! Miluji jeho knihy,vždy se nemůžu odtrhnout...

Leniii
10.02.2019 5 z 5

Robert Bryndza = záruka dobrého čtení!
Erika Fosterová opět nezklamala!

michalka S.
10.02.2019 5 z 5

Super kniha kterou jen tak neodlozite. Je to moje druha kniha od R. Brynzy

Marika Vanova
09.02.2019 5 z 5

A opět, diky krátkým kapitolám a napínavému ději, rychlé a dobré čtení.

saphiral
07.02.2019 5 z 5

Skvělá krimi, dobře se čte pěkně v teploučku a v bezpečí domova.Ale z představy, že by člověk narazil na takového psychopata člověku mrazí. Knihu určitě doporučuji.
Trošku mě zklamal ten konec, ale to asi byl záměr, aby to bylo více dramatické ;-) .

AngelA1
07.02.2019 5 z 5

Úžasný příběh, do detailu propracovaný. Zkrátka pan Bryndza nikdy nezklame :-)

pocernicak
06.02.2019 3 z 5

Doporučuji.

Tiyna
06.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha.. téměř od začátku až do konce na jeden nádech :)

Lenkazabreh
06.02.2019 5 z 5

Skvělé, úžasné, prostě top, jako všechny knihy tohoto autora o Erice Fosterové!!!

LeHor
05.02.2019 5 z 5

Prostě paráda!

klarence
03.02.2019 5 z 5

Opět super..Bryndza nezklamal :-)

malagreta
02.02.2019 4 z 5

Můj první Bryndza. Celkově výborné čtení, ale těch rázných kriminalistek tam bylo nějak moc.

TaLu
02.02.2019 4 z 5

Už jsem se smířila s tím, že Erikou velké kamarádky nebudeme, ale toto setkání bylo rozhodně nejlepší. Zajímavě vybudovaný příběh, děsivé vraždy a oblíbené vedlejší postavy zakryly ty nedostatky, jež byly v uplynulých dílech mnohem patrnější. Erika si sice ve stále stejném scénáři opět řekla o vyšetřování, aby z něho byla znovu "na šrot" a její nadřízení se k ní chovají otřesně jako vždy, ale tento opakující se scénář se stal jemnějším, nelogičnost určitých okamžiků téměř nerušivou a tak opravdu platí, že tento případ se mi četl zatím nejlépe. Za nejlepší považuji upozornění na nebezpečí, číhající na sociálních sítích.
Vím, že svým hodnocením asi vybočuji z řady, ale kniha si širokou čtenářskou základnu již našla, tak mohu lehce šťouchnou do té vysoko nastavené laťky. Vždyť žádný spisovatel nepíše tak, aby našel cestu ke všem, kteří se ponoří do jeho slov. A to je vlastně velmi dobré. Dává to životu čtenáře barvu duhy.

Petrasim
01.02.2019 5 z 5

Bryndza opět nezklamal. Všechny jeho knížky jsou prostě super!!! Těším se na další.

Morfyk
31.01.2019 5 z 5

Opět nastává situace co ke knize napsat... Pro mě asi zatím nelepší kniha, sice mě to k ní netáhlo tolik jako u předešlých dílů, od kterých jsem se nemohl odtrhnout, ale dějem pro mě asi nejzajímavější ... 93%

asonka
31.01.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh

heavy66
26.01.2019 4 z 5

Autor se snaží do posledního dechu přesvědčit váženého čtenáře, že nepoužil svůj obvyklý scénář!
Do případu brutálních vražd přidává řadu populárních témat, jako je nedůvěryhodnost sociálních sítí, honba za úspěchem a odcizení člověka v industriální společnosti, péče o historické dědictví předků, třídění odpadů, nebo úplatkářství ve veřejné správě!
Výsledkem je příběh s dopředu známou identitou vraha, přesto však napínavý, jde-li o záchranu nevinných obětí na poslední chvíli. Vrcholem ošklivosti je scéna v kině. Takto dokáže vztah mezi mužem a ženou popsat snad jenom Robert Bryndza!