Do posledného dychu

Do posledného dychu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2881 2881

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Bruklinka
14.08.2018 4 z 5

Jako vždycky skvělé. Ale klidně by mohla jednou Erika dostat případ a řešit ho, nemusí pokaždé třetinu knihy bojovat o to, aby mohla začít vyšetřovat :-D

sissque
11.08.2018 5 z 5

Po téměř "poklidných" hlubinách nasazuje Bryndza opět rychlejší tempo, téma aktuální doby, tedy seznamování na sociálních sítích.
Člověk se zamyslí nad tím, že je dobré být trochu více ostražitý.

Také postupně zjišťuji, že jsem jedna z mála, komu je Erika sympatická.
A samozřejmě se těším na další díly ze série, Cold Blood a Deadly Secrets, jejichž překladu se snad brzy dočkáme.

Dumicek
11.08.2018 5 z 5

Robert Bryndza píše opravdu dobře a jeho knihy si drží opravdu vysokou úroveň. Do posledního dechu není vyjimkou.. Kniha má od začátku co nabídnout, hned vás vtáhne do děje a nutí číst a číst.. Vraha v této knize známe už velice brzo, protože zde je odhalen a sledujeme i jeho linii a jeho myšlenky ke všemu co dělá a proč to dělá..Honička na něj je opravdu dobrá, zápletka povedená a co si budeme sociální sítě jsou opravdu strašáci a nikdy nevíte jestli ten s kým si píšete není někdo jiný a kdo všechno vás sleduje..má svá pro a proti a zde je to ukázáno. Vrah byl opravdu hnusný a sadistický slizoun, který mě teda hodně vadil, ale to k tomu patří. Co se týče Eriky, tak já jsem její fanoušek. Nevadí mi, mám ji ráda a můžu říct, že jsem ráda, že v jejím osobním životě se to posunulo zas o kousek dále...až jednou tato série s ní skončí, tak mi bude chybět...

Alex.rrr
10.08.2018 5 z 5

Hodně dobré čtení. Vtáhne do děje tak, že stránky nestačíte otáčet. Škoda, že pachatele známe tak dlouho.. ale na napětí to nic neměnilo. Konečně se trochu vystříbřila Eričina situace a těším se na další díl. Zakončení jsem se bála, že bude trochu klišé, ale naštěstí z toho autor vybruslil.

betule3
09.08.2018 4 z 5

Tak, konečně jsem se dostala k další detektivce od Roberta Brynzy. Tahle byla opět skvělá, i když mým favoritem není. Na začátku mě Erika neskutečně štvala svým přístupem (jak se zase motala, kam nemá), ale to už prostě patří k její osobnosti. Vraha známe (stejně jako v Nočním lovu) už od začátku a to bylo opět stejně zajímavé, i když bych tuto informaci ocenila spíše o trochu později. Mimochodem vrah byl fakt šílený slizoun, až se mi to někdy zdálo moc. :D
Kniha byla ale stejně jako předcházející díly plná nečekaných zvratů a akcí a o její čtivosti už ani nemluvím. Další díl si rozhodně pořídím.

Nikusha
08.08.2018 5 z 5

Hezky mě to vtáhlo do děje. Ten záporák byl teda solidní hnusák :D

Goniome
07.08.2018

Dalsi skvela kniha od R.Bryndzy. I kdyz pachatele zname od zacatku, tak pribeh neztraci na napeti ani spadu. Knihu jsem vubec nechtela odlozit. Uz od prvniho dilu vzdy netrpelive ocekavam dalsi pribeh Eriky. Snad brzy vyjde dalsi :-)

ZuzanaL
07.08.2018

Robert je díl od dílu lepším spisovatelem. Eriku už konečně nikdo neposílá na dovolenou, dá průchod svým citům a opět mistrně pátrá po zvrhlém úchylákovi. Těším se na podzim další díl.

knihomolkadorfa
06.08.2018 5 z 5

Perfektní příběh, který má spád. I když známe pachatele skoro od začátku, knížce nechybí napětí, a to až do poslední stránky. Prostě skvělý Bryndza :)

Toňula
06.08.2018 5 z 5

Opět Bryndza nezklamal, další případ Eriky Fosterové je napínavý, čtivý od počátku až do konce, který sice není až tak překvapivý, spíše dojemný, přesto to nijak nesnižuje zážitek z knihy. Jen doufám, ža další případ na sebe nenechá dlouho čekat.

Dida86
05.08.2018

Jako vždy perfektní příběh napínavý do poslední chvíle.Doufám, že to není poslední kniha o Erice.

Denisa232623
05.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu byla moje první kniha od Bryndzy a musím říct že se mi hodně líbila. Po dlouhé době detektivka u které se člověk nenudí a má dobrý příběh.

venaden
05.08.2018 5 z 5

***** prostě další perfektní detektivka a počteníčko. Doufám, že vyjde brzy nový díl. :).

MartulkaS
04.08.2018 5 z 5

Další super kniha. Přestože v tomto díle známe pachatele již od začátku, kniha neztrácí spád, napětí ... no prostě když začnete číst nemůžete se od knihy odtrhnout.

Spunttrix
03.08.2018 5 z 5

Další výborný příběh
Eriky Fosterove. Už se těším na pokračování :)

Katulinka69
01.08.2018 5 z 5

Erika jese prostě úžasná,ikdyz trochu zmekla

Beruska18
31.07.2018 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, měla rychlý spád, napínavý děj, nutila číst dál a dál. Mohu jen doporučit.

Andvejka
30.07.2018 3 z 5

Knížka se četla hezky, byla napsaná svižně, nicméně není možné nepřehlédnout jistou podobu s knihou "Dívka v ledu" na jejíž případ je v samotné knize několikrát odkázáno (asi bych si toho možná ani nevšimla, kdybych četla knihy v delším časovém rozestupu a ne dva víkendy po sobě), což u mě osobně snížilo hodnocení. Bylo sice super sledovat příběh i z pachatelova pohledu, nicméně mám pocit, jakoby samotnému příběhu chyběla ještě jedna, závěrečná kapitola, s vysvětlením jak se Erika dobrala k tomu, kdo vraždil (jak jako podle fotky???).

helcab
25.07.2018 5 z 5

Opět mě tento autor nezklamal a i tento příběh byl hezky napsaný. Napínavý příběh a navíc opět kousek i z osobního života hlavní vyšetřovatelky. Za sebe se těším na další díl....

Anahk1
24.07.2018 5 z 5

Erika se mi nesmazatelně vryla pod kůži už v prvním dílu!!! Pro mě již po čtvrté super počtení.. už se těšim na další případ :) .. Doporučuji!!!