Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2128 2128

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

Tenebien
10.10.2016 5 z 5

Super oddechovka. Xemerius prostě. :-) Díky němu jsem tomu dala pět hvězd.

girdi
03.10.2016 4 z 5

Finálové rozuzlení mě sice nepřekvapilo, ale i tak to bylo super čtení. Fakt báječná oddechovka. Nechte se unášet do minulosti a zpět a fanděte mladé lásce :-)

TheMelorry
24.09.2016 5 z 5

Poslední díl, prostě pecka. Skvělé zakončení celé série. Všechny tři díly mě moc bavily. Je to krásné, zajímavé a rychle ubéhající čtení na oddech, při kterém se nijak nemusí moc přemýšlet. To všem třem knihám ale neubírá na kvalitě, právě naopak...

noo.n.i.c.k
19.09.2016 4 z 5

Konec se dal celkem očekávat, ovšem mohl být i horší, ale nechci psát spoilery. Po dočtení téhle knížky mě ale trápí jedna věc. Také bych chtěla mít za kamaráda tak roztomilého chrliče. Xemerius byl prostě úžasný.

Aichah
15.09.2016 4 z 5

Trilogie dočtena. Nápad s cestováním časem dobrý, taková nenáročná oddychovka.

venacava
15.09.2016 2 z 5

Pěkné, milé, romantické, při této knize jsem si oddychla od reality :)

KateChatt
10.09.2016

Úžasný díl, plný zvratů. Dost jsem si oblíbila Leslie a Raphaela.

Bookgirl
02.09.2016 5 z 5

Uuuuužasná kniha miluju celou sérii. Určitě doporučuji k přečtení. Štve mě jen že není nekonečná.
Není co vytknout.

Libby
02.09.2016 4 z 5

Nenáročná, čitvá a moc pěkná knižní série. U těchto knih mě vždy mrzí, že mají konec a já, jako člověk, který je vtáhnut do děje, se musí vrátit zpět do reality. Všechny díly doporučuji.

AniiH
30.08.2016 5 z 5

Celá tahle trilogie je prostě BOŽÍ!!!! :D Kdybych nemusela chodit spát atd. všechny tři díly bych přečetla naráz.. Od začátku do konce napínavé, plné citů (ale i tak jich tam nebyl dostatek :D) a nechyběly ani vtipné kousky- od Xemeria především..
Kdybych mohla, dostane trilogie víc než pět hvězdiček, ale rozhodně si získala místo v mém srdci.. :3

vlcice326
22.08.2016 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si říkala: ,,To bylo docela dobrý, ale mohlo by ti být lepší.Uvidíme co bude dál."
V druhém díle přišel Xemerius, který knihu hodně oživil. Ale děj už se začal zamotávat, a konečně se mi série začala líbit.
Při čtení posledního dílu jsem se do toho tak zažrala...poslední díl byl nejlepší ze všech! (Což u sérií nebývá moc časté,že se poslední díl povede).
Zamotalo se to ještě víc než jsem myslela :D ale pak přišlo vysvětlení, byla akce, šťastné shledání, láska...prostě to, co se od knížky očekává :) . Moc mě mrzí, že už jsem to dočetla. :( achjo, už zase nemám co číst....
Ale tahle poslední knížka této série byla fakt pecka !! :)

Chytuš
22.08.2016 5 z 5

Dočteno za jediný válecí den na pláži, bude se mi stýskat, drahý Xemi :-) Je fakt, ze místy bylo na můj vkus až moc teen, ale to nemůžete čekat jinak, když to celé vypráví jedna (ne)obyčejná 16ti letá slečna.Leda že by to celé převyprávěla Charlotte, ale obávám se, že by to pak nikdo nečetl, že :-) Rozhodně doporučuji všem milovnicím sci-fi a fantasy pohádek šmrcnutých s romantikou :-)

skipiii
22.08.2016 5 z 5

Ač jsem na tuto sérii narazila až nyní, nic to nemění na mém nadšení z celé série! Každý jeden díl je opravdu skvělý, a nutí čtenáře číst dál a dál. Originální námět, který je ke všemu výborně zpracovaný. Všechny díly se krásně četly, nebyla tam hluchá místa, a všechno nakonec dávalo smysl. Za zmínku také stojí velice krásné obálky. Velice ráda se k této sérii jednou vrátím a určitě to nebylo to poslední, co jsem od této autorky četla!:)

A Xemerius je mnou novou nejoblíbenější postavou ze světa knih!:))

Adel13
20.08.2016 5 z 5

Tak tato série mi opravdu vyrazila dech! Kdo by řekl, že vám postavy můžou tak to přirůst k srdci? Nenašla bych jedinou chybičku, kterou bych vytkla. Od začátku prvního dílu, až do konce posledního mě děj naprosto vtáhl.
Dobře, jedinou chybičku, kterou bych našla - Co si Kerstin Gier myslela, když tuto sérii psala? Co si mám přečíst nyní, abych přebila tu zklamanost a smutek, protože mě Gwendolyn a Gideon po třech dnech nepřetržitého čtení opustili? ... Dobře, dobře. Teď jsem se možná nechala maličko unést pocity po čerstvě dočteném posledním dílu, ale myslím, že na to mám naprosté právo. ;-)

Tuto sérii naprosto doporučuji. Nejprve jsem si myslela, že půjde o naprosto typický fantasy román, ale naštěstí mé představy byly absolutně mylné, a nyní jsem opravdu ráda, že jsem po této sérii sáhla.
Takže pro budoucí čtenáře: Pokud stále váháte nad otevřením knihy - neváhejte! :-)

Jakahol
20.08.2016 5 z 5

Bála jsem se že mě konec ( jako už u mnoha sérií) zklame. To se naštěstí nestalo a já jsem naprosto nadšená ( SPOILER: I když takové přeslazené happy endy nemusím, jsem se to hodilo :) KONEC SPOILERU) . Autorka je prostě geniální. Zase jsem se dost nasmála. Pořád nechápu, že je to konec. Postavy mi opravdu přirostly k srdci. Bude se mi stýskat ( hlavně po mém oblíbeném ducho... chci říct démonovi :D )
Jo a všimla jsem si že jsem ještě v žádném komentáři nepochválila ty opravdu kouzelné obálky :)

Jůšo
09.08.2016 5 z 5

Ani si nedovedete představit, kolik práce mi dalo hledání téhle knihy v pevných deskách. Nakonec jsem ale vyštrachala poslední v jednom malém knihkupectví a mohla jsem se vrhnout do víru času. :) Vysvětlení Gideonova chování mě mile překvapilo a neprodleně chci chrliče!!! :') Propletená síť cestování do minulosti a řešení problémů, které se už před lety nadělaly mě naprosto zaujala a s celým zakončením jsem byla absolutně spokojená. Najde se spousta knih s nepovedeným koncem, u kterých nadávám a proklínám autora, ale tady není co vytknout. Kerstin Gierové smekám a srším nedočkavostí na její další příběhy. ♡

Misha11
27.07.2016 5 z 5

Perfektní zakončení super trilogie!
Odpovědi na otázky se dostaví, humor se stále objevuje, dialogy dávají smysl, děj rychle ubíhá.. Za mě ano a je mi celkem líto, že je to poslední díl.

TerraNova
22.07.2016 5 z 5

Skvělí, super, bomba!
Nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla! Já to dočetla?!

Poslední díl byl rozuzlením. Všechno, co se nestihlo vysvětlit v předchozích dílech, je tady vysvětleno. Gwen a Gideon měli opravdu k závěru promyšlený plán.
Jediné, co jsem předvídala bylo to s Lucy a Pulem, jelikož mi to od začátku nesedělo. Nesedělo mi to, koho tam nechali, že z toho byli tak mimo. A kdyby to nebylo podstatný, tak by to tam autorka nepsala. :D Ale i tak to bylo pro mě překvapením a všechno ostatní ještě větším.

Moc pěkný závěrečný díl i když se mi konec zdál trošku uspěchaný, na druhou stranu Xemerius to vždycky zachrání. Jak ten mi bude chybět. :3

teaska
21.07.2016 5 z 5

Nemam slov proste pecka....
Nadherna kniha i kdyz mi u vsech vadili zacatky a konci ze to zacinalo prologem
coz me vlastne trochu zklamal i konec u teto knihy predstavovala sem si nejake to "sladke"zakonceni
Ale i bez "sladkeho" zakonceni to bylo krasne
Doporucuji!

AngieKnihomolem
19.07.2016 5 z 5

Jako zakončení triologie pecka!