Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2127 2127

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

Luciluc
08.07.2016 5 z 5

Skvělý díl a pěkné zakončení celé trilogie. Všechny díly se moc dobře četly, děj měl spád, nechybělo napětí a zápletky. Xemerius byl úžasný, jeho hlášky ani v tomto díle nezklamaly, strašně moc jsem si ho oblíbila a bavil mě ze všech postav asi úplně nejvíc. Ovšem ten, kdo mi lezl na nervy byla Charlotte. Byla mi nesympatická už v prvním díle, ale tady jsem ji nemohla vyloženě vystát. Vadilo mi, jak společně s Glendou Gwen pořád shazovaly, říkaly jí, že je hloupá apod. Leslie, Nick, Caroline, teta Maddy, pan Bernhard, duch Robert, madame Rossini, Lucy, Paul, Lucas .. tihle všichni byli moc milé postavy, které jsem si rychle oblíbila. Zpočátku jsem nevěděla co si myslet o Raphaelovi (a někdy mě mátl i samotný Gideon), ale nakonec se z něj vyklubal celkem sympaťák. V knize se objevilo i několik překvapivých momentů, které člověka "nutily" číst dál a dál..:) Jen konci bych věnovala ještě pár kapitol, přišel mi celkem useknutý, pár věcí nedovysvětlených. A možná méně Gweniných hormonálních výlevů :) Ale jinak super čtení, doporučuji!

Nathanielka
06.07.2016 5 z 5

Skvělá knižní serie, všechny díly jsou chytré a neuveřitelně vtipné, nemužu než doporučit!

l001
24.06.2016 5 z 5

Nemohla jsem se od téhle knížky odtrnout. Když jsem ji dočetla, tak jsem koukala na poslední stránku a nemohla jsem uvěřit, že už je to konec. Kdybych mohla, tak bych jí dala 20 hvězdiček.

zuzana4291
24.06.2016 4 z 5

Tak tento díl jsem četla nejdéle, ale přeci jen jsem ho přečetla za dva dny. A také nezklamal jako první dva díly. Takže kdo má rád trochu tajemna a romantiky, tak v této trilogii najde obojí.

AnetaM
18.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím uznat že mi to trvalo celé čtyři dny. Ne že by knížka nebyla čtivá, právě naopak. Snažila jsem se ji natahovat jak to jen šlo.
Opravdu se toho tam dělo strašně, vyřešilo se snad všechno a já to vůbec nečekala.
SPOILER: O Lucy a Paulovi jsem to nějak čekala, přišlo mi, že to je jasné a ani nevím proč. Nikdy bych nepodezírala "Veverku" :D, ale napadlo mě, že záporný bude pan George. A pořád jsem se bála že to skončí špatně, a když Gideona zastřelili, skoro jsem se rozbrečela.
Jediné co mě zklamalo byl konec. Čekala jsem ho romantičtější... :D Samozřejmě takový byl, ale líbilo by se mi, kdyby Gideon byl nějak i v tom úúúplně posledním odstavci.
Ale jinak úžasné a nečekané.... PROSTĚ SUPER!!!

kackavan
03.06.2016 5 z 5

Úžasný kniha četla jsem všechny dily asi týden a nemohla jsem se od nich odtrhnout. Pro poslední jsem jela i přes celou Prahu abych si ho mohla půjčit. Skvěla kniha rozhodne doporučuji. :-*

Lelaqu
27.05.2016 5 z 5

Úžasná!Ten konec!Trošku mě tam zarazily některé scény,ale rozhodně doporučuji!

EliaBooks
22.05.2016 5 z 5

Skvělé zakončení této trilogie. Třetí díl se mi snad líbil opravdu nejvíce (hlavně narážky Xemeriuse :D). Víc myslím, že není co dodat, kniha si našla cestu k mému srdci a od teď patří mezi mé oblíbené.

KnihomolAnn
07.05.2016 5 z 5

Kdyby to šlo tak dám 4,5 hvězdiček, kvůli tomu že Gwen pořád brečela. Kniha jako taková stejně skvělá jako ty přechozí. :)

sluppka
19.04.2016 3 z 5

Celou trilogii jsem četla s velkým nadšením, celý týden jsem se od ní nemohla odtrhnout a zoufala jsem si pokaždé, když šalina dojela na konečnou a já musela knížku zavřít. K tomu mě okouzlila milým humorem. Ale! Nemohu se zbavit pocitu, že autorka ze mě dělala trochu debila. Nedokážu nějak skousnout, jak se autorka příliš snadno vyrovnává se zápletkou. Například, když se Gideonovi s Gwendolyn nepodaří zabránit minulému Gideonovi vzít krev užnevímkteré postavě, najednou se tam objeví postava úplně nová, poslaná z jiné doby, která jen řekne, že už se jí to povedlo a zas odfrčí pryč. Proč se s tou zápletkou vůbec namáhala, když ji zas hned smetla ze stolu? A nepamatuji si, kdy jsem naposledy potkala tak jednostranné postavy: Charlota protivná od začátku do konce, Mr. George naopak věčně milý,.. Bohužel už jsem asi fakt opustila pubertu (možná díky tomu jsem vůči trilogii tak kritická), ale taková dávka happyendu na mě byla vážně moc.

Anet09
13.04.2016 3 z 5

Konec byl takový, zvláštní, nevysvětlený, rozhodně jsem ho nepochopila, i když to může být čistě jen mnou. Ale i přesto knížku doporučuji :)

lilined
12.04.2016 4 z 5

Velmi milá a odpočinková kniha. Sice asi nikdy nebude patřit mezi mé nejoblíbenější a myslela jsem si že to dopadne jinak, ale bylo to hezké. Můžu každému doporučit, pokud si chce přečíst nenáročnou knihu :)

Prim.
12.04.2016 5 z 5

Kéž by to mělo pokračování. Nějakou dobu jsem z neznámého důvodu k té to sérii odpor , ale byla super. Miluju všechny knížky této autorky i její styl.

annamc
11.04.2016 5 z 5

UPOZORNĚNÍ Č.1.Nečtěte toto,pokud jste tuto knihu ještě nečetli
UPOZORNĚNÍ Č.2Kniha je naprosto BOŽŽÍÍÍÍÍ!!!!!!!
Naprosto super zakončení.I poslední díl nezklamal a byl opravdu dokonalý.Když jsem se do- zvěděla,jak to nakonec všechno bylo,jak s hrabětem Saint Germainem,tak i s Gideonem,byla jsem potěšená i překvapená .Raphael byl taky moc fajn.A velmi vydařená byla samozřejmě party u Cynthii, na které se Charlotte rozjela,byla taky super!

Capinka
28.03.2016 5 z 5

Super, mně se celá série líbila: vtipné, promyšlené a opravdu čtivé. Jedine, co mi vadilo, bylo to, jak hlavní hrdinka pořád brečela. ..to jsem se ale po čase naštěstí naučila ignorovat a rázem to bylo mnohem lepší :)

simi28
28.03.2016 5 z 5

Perfektní závěr celé trilogie.

Fantýna
27.03.2016 5 z 5

Nejlepší závěr téro riologie.

Ditules
17.03.2016 4 z 5

Výborné zakončení. Jen mi přijde, že ještě je potřeba spoustu věcí dovysvětlit!

Nina07
26.02.2016 5 z 5

Opravdu skvely zakonceni :) mohlo by bejt i pokracovani

Daisy16
25.02.2016 5 z 5

Musím uznat, že mě závěr celé trilogie velmi mile překvapil. Ano, připouštím, bylo to na konci trošku přeslazené, ale podle mě se to k tomu perfektně hodilo.
A přestože jsem se celou dobu těšila, až to konečně dočtu a zjistím, jak to skončí, teď je mi to dost líto.
A tento díl také zavinil pár dost nepříjemných situací, například, když jsem si v polovině hodiny češtiny poprskala celou čtečku sušenkami, když jsem vybuchla smíchy. (Ano, vím, že se nemá v hodinách číst a už vůbec ne jíst, ale prostě jsem si nemohla pomoct :D) A taky když jsem se (pro okolí bezdůvodně) rozesmála v autobuse.
Takže za mě celých 5*.