Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2127 2127

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Závěrečné finále a já se cítím tak na 17. :) Nakonec jsem ráda za tuto trilogii, protože nic podobného jsem dosud nečetla. Zdařený i třetí díl Drahokamů, mě nadchl, nejlepší díl pravděpodobně ze všech. Autorka si dala záležet na napínavosti, každopádně konec už jsem si pak lehce domyslela a trefila se. Její styl psaní je opravdu skvělý a čte se lehce, vykreslení postav, popisy, vtipné scény, romantika, která se zalíbila. Hrdinové se v trilogii měnili, alespoň mě to tak přišlo. Chyběli mi tam malá vysvětlení, které se v ději odehráli, ale to neovlivňuje to, že tato kniha i celá série je skvělým počtením, nejen pro mladistvé čtenáře.

izfnp
22.12.2017 3 z 5

Záverečný diel trilógie mi prišiel najlepší zo všetkých, pretože sa v ňom konečne niečo dialo, a zároveň mi prišiel menej vývážený, pretože veci, ktorým sa bolo treba venovať, boli upozadené pre veci nepodstatné. Ale hrdinovia dostali priestor zažiariť a v poslednej Kierovej štaci tak získať dôležité sympatie u čitateľa. Nebudem riešiť koniec, v mnohých komentároch už zaznelo, že bol zbytočne rýchly, a je tomu vskutku tak. Ku knihe ako celku však môžem povedať, že som ju zhltla a prvý raz u drahokamovej série mala pocit, že skutočne potrebujem viedeť, čo bude ďalej. Veci do seba pekne zapadli, Gideon bol konečne čo k čomu, humor tu bol ešte o niečo lepší a knižka tak bola ešte o niečo zábavnejšia. Holt, z toho priemeru sme sa nedostali, ale celá séria je podarená a mladším čitateľom by som sa ju vôbec nebála odporučiť. Keď to porovnám s takou Selekciou, je to úplne iný (vyšší) level.

PS: Epilóg ma svojím odkazom na význam Bernharda skutočne potešil a zahrial u srdca :)

Leanis
07.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, nešlo se od ní odtrhnout. Xemerius byl přesně to, co kniha potřebovala, při jeho hláškách jsem se nahlas smála. Jen konec mě zamrzel. Vyřešila se hlavní zápletka a o 3 stránky později už celá kniha končí. Takže jsme se vůbec nedozvěděli, co se s postavami stalo. Chtěla bych na konci pár stránek ještě pro Gwenny a Gideona, protože závěr knihy je takový "useklý".

mišule5
03.12.2017 5 z 5

Úžasné úžasné úžasné. Jsem strašně ráda, že jsem tuto trilogii objevila, protože mě strašně bavila! Bravurně napínavý příběh, na který jen tak nezapomenu :-) všem vřele doporučuji.

nikiem
27.11.2017 5 z 5

Kniha mě absolutně bavila. Skvělá řešení situací. Zajímavé výlety do minulosti a nádherný konec. Bohužel jsem si po dočtení pustila i film - zatímco předchozí dva díly se celkem daly - vcelku se drželi knihy, tak ten třetí bylo naprosté zklamání. Pokud mohu poradit, tak si u tohoto dílu film nepouštějte - zbytečně jsem si tak zkazila náladu, kterou jsem měla po dočtení knihy.

Bekerče
17.11.2017 5 z 5

Super série. Škoda jen, že to bylo trošku předvídatelné. Nicméně to nic nemění na tom, že přečtení stálo za to! :)

Eduarda
15.11.2017 3 z 5

To jo, ten konec Kerstin Gier asi už moc nebavil (bohužel ani mě ne). Jinak super trilogie.

Lumíček
10.11.2017 4 z 5

Ze všech dílů jsem byla nadšená. Skvělé zpracování. Xemerius je bombový, fakt jsem se u některých hlášek zasmála. Je super, jak se spousta situací vysvětlí. Bohužel se přidávám ke zklamání z konce. Přišlo mi to, jako by se už autorce nechtělo přemýšlet a chtěla to mít už z krku,že by ji tlačil nějaký termín...?? Přijde mi to škoda, jinak to bylo perfektní.

erulka
03.11.2017 4 z 5

Celá série se mi velmi líbila. Určitě bych ji doporučila k přečtení i dalším. Závěrečný díl byl takový zvláštní. Čtivost děje byla naprosto geniální, ovšem přišlo mi, že se 3/4 knihy nic nevyjasňuje spíš právě naopak. Nevím, jestli jsem jediná, koho zklamal konec. Myslela jsem si, že se toho dozvím daleko víc např. Jak potrestali hraběte, náznak jak probíhal život Gwendolyn a Gideona, nebo jak přijala Gwendolyn nového sourozence. Ale celou sérii obdivuji a jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Jen něco málo k filmu: Měla jsem pocit, že režisér četl pouze první díl a na zbytek se vykašlal a tomu odpovídaly i filmové díly. První film se mi líbil, ovšem s následujícími díly rozdíly narůstaly, až to vyvrcholilo závěrečným dílem. Nebyla tam snad jediná scéna (to trochu přeháním), která by se odehrála podle knižní předlohy. Dívala jsem se až do konce, jelikož mě zajímalo, jak to všechno dopadne, protože to, že jste přečetli knihu vám v tomto případě nepomůže. Dokonce to má i úplně jiný konec, který se mi nelíbil. Jsem ráda, že jsem všechny části zhlédla, ovšem dějově mě to velmi zklamalo.

Silencia
13.10.2017 4 z 5

Na to, že se autorka během knihy často rozepisovala o hloupostech, konec docela usekla. Bylo to až moc rychlé. Nicméně série byla fajn. Rozhodně lepší než film, kde zvládli udělat víc nedořešeností, než je v knize.

JajaCZ
10.10.2017 3 z 5

"Čooo?" :-O Pri tejto knihe som mala pocit akoby to písal niekto iný ako Kerstin. Prvá kniha ma nadchla (ako skvelá oddychovka), v druhej časti to sršalo napínavými alebo životu ohrozujúcimi pasážami, ktoré hrdinovia zvládali s humorom a chladnou hlavou. Samozrejme začalo pribúdať Gwendolynínho vzdychania nad krásou a dokonalosťou Gideona a záverečným dielom, do ktorého čítania som sa už nútila, skvelý potencial myšlienky autorka úplne pochovala :( Bohužiaľ len 3 hviezdy

markulka
04.09.2017 4 z 5

Velkolepé finále celé trilogie je na světě! Kniha měla rychlý dějový spád, byla čtivá a některé ty hlášky mě tak rozesmály, až mě břicho bolelo. Konec mi přišel možná trošičku uspěchaný, to ale neznamená, že mě neposadil na zadek (vážně, tohle jsem nečekala)... Na závěr už jenom: Gideon je fakt frajer a Xemerius ten nejlepší, nejchytřejší a nejkrásnější démon! :D
Celou trilogii všem vřele doporučuji.

katallinka
26.08.2017 4 z 5

Tato kniha přinesla pěkné uzavření celé série. Na začátku jsem měla obavy z rozvleklých pasáží, ve kterých si Gwenndolyn vylévala své srdce, ale naštěstí zbytek knihy měl spád a všechny nejasnosti z předchozích dílu se uzavřely.

Voluta852
11.08.2017 4 z 5

Moc se mi to líbilo, ale přišlo mi, že to autorka zakončila velmi rychle. Příště možná tak deset stran navíc a bylo by to geniální.;)

MíšaS.
09.08.2017 5 z 5

Úžasná série, napínavá od začátku do konce, plná překvapení a skvělý příběh k tomu.

vandalindakova
08.08.2017 4 z 5

Třetí díl série Drahokamy je pro mě nejlepší. Je tam dost hlášek, kterým jsem se musela smát. Úžasné bylo, jak se všechno z minulých dílů pomalu pospojovalo dohromady jako puzzle. A ten konec!!! Ten mě prostě dostal! Nejednou jsem zůstala zírat na stránky. Perfektní zakončení.

jitka7
08.08.2017 4 z 5

Výborné, chytlavé, čtivé, napínavé. Nemám co dodat, super knížka.

PeťkaW.
05.08.2017 4 z 5

Výborně vyprávěná série, u které člověk stráví příjemné chvíle. Skvěle se čte, stránky ubíhají skoro samy, děj je zajímavý a autorka má příjemný smysl pro humor, kterým obdařila i svoje vesměs sympatické hlavní hrdiny a já času stráveného čtením rozhodně nelituju. Nicméně... děj třetího dílu byl hodně uspěchaný. Po předchozích dvou dílech, které byly na děj dost skoupé, působí akcí nahuštěná trojka trochu zmatkovitě. Useknutý konec vyloženě zamrzel. Stejně tak mně osobně vadily nedotažené linky, sem tam nelogické události a nedovysvětlené motivy, kterých bylo víc než dost. Lásku doslova až za hrob, která vyústila v oběť nejvyšší po cca týdnu "vztahu", taky komentovat víc nebudu. Myslím si, že autorka si mohla s posledním dílem trochu více pohrát, protože celá série měla obrovský potenciál. Pokud ale nečekáte nic jiného, než relaxační četbu, kterou zaplácnete pár dní, neměli byste být zklamaní.

gladya
04.07.2017 3 z 5

Hodnotím celou trilogii. Příjemné a docela vtipné oddechové čtení. Jistě, mladistvý vyvolený či vyvolená jako hrdina tady není poprvé. Ale v rámci žánru tahle knížka určitě patří k tomu lepšímu. Samozřejmě příběh má mouchy, nějaké to klišé se najde, některé postavy se nechovají moc logicky, hlavně strážci. Mladí hrdinové jsou jsou většinou cool a hustý. Lituju jen toho, že už dávno nejsem cílová skupina, jako náctiletá bych si to asi užila víc. Dodám, že Gven by vlastně teoreticky mohla být dokonce moje vnučka (stačilo by abych se stala matkou před dvacítkou a můj potomek by šel v mých stopách).

Aeris
21.06.2017

Bohužel neuvěřitelně odbytý konec...