Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106500/bmid_egyptan-sinuhet-8-vydani-106500.jpg 5 5130 5130

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

spider123
09.12.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

Natique
07.12.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha, kterou jsem četla.

marketaV
06.12.2013

Pro mě ze všech nejlepší...

Larsen
05.12.2013 5 z 5

...a přišla bída do země Kemet. Skvěle napsaný román, Waltariho popis rozbořeného Vesetu po náboženském boji, jímž prochází zraněný, vzpomínající Sinuhet, mě fakt dostal...a Vaše zlato je jen prachem u mých nohou...

marlowe
21.11.2013 4 z 5

Zajímavá a výjimečná kniha - přesto mi v ní chybělo NĚCO, co by mě přimělo nechat se zcela pohltit dějem; pořád jsem se při čtení cítil tak nějak VNĚ, jako bych příběh pozoroval přes skleněný poklop...

coco.cartier
17.11.2013 5 z 5

Pokud by člověk měl za život přečíst jen jednu jedinou knihu, měla by to být tahle.
Moje osobní bible moudrosti.

Adelajda_4
13.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která se neuvěřitelně dobře četla. Waltari je klasika a každému doporučuji přečíst. Ačkoliv mě starověk nikdy moc nechytl, tato kniha je výjimka a tak skvěle popsané dějiny každodennosti jsem dlouho nečetla.

adorata
12.11.2013 5 z 5

Obdivuju člověka, který dokázal ve 20. století napsat dílo tak čtivé, tak rozsáhlé, nadčasové a věčné... a k tomu tak autentitcky a uvěřitelně vystihnout prostředí starověkého Egypta (a dalších národech!), o kterém toho stále (a nejspíš už se to nezlepší) nevíme mnoho. Smekám před panem Waltarim!

miklaras
09.11.2013 5 z 5

Klasika

BUCHhalteR
09.11.2013 4 z 5

kniha sa dobre čitala

Domuly
03.11.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. Vždycky ji budu milovat. Knihu jsem si přála, kvůli mé lásce ke starověkému Egyptu. Jaké bylo mé překvapení když se z toho vyklubalo tak úžasně napsané dílo, plné hlubokých myšlenek o životě. Pro mě srdcovka.

Joges
21.10.2013 5 z 5

Vše podstatné tu už bylo napsáno. Pro mne kniha knih a malá Bible plná životního moudra. Přečteno podruhé.

Rup
04.10.2013 5 z 5

Sinuhetovo putování už jsem absolvoval několikrát a vždy mě dokáže zcela pohltit. Jako bych se v dusivém žáru pouště ponořil do chladivých vod Nilu - a zcela zapomenu na krokodýly.

Peetuliska
28.09.2013

Tato kniha mě naprosto uchvátila, velice poutavým líčením vypovídá o starověkém Egyptě, tamějších lidech a o době vůbec, pokud vás zajímá historie Egypta, tak je to něco pro vás!

Bobšule
13.09.2013 5 z 5

Neuvěřitellná kniha!!! Smutná od začátku do konce, ale neobyčejná!

Ivaksa
13.09.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších,neli-vůbec nejlepší kniha mého života.Jsou v ní obrovská moudra života,naprosto nadčasové myšlenky,hořkosladké pravdy o lidské povaze.Pro mě je to bible a kdo rád hloubá přijde si na své.Přitom je tam samozřejmě i nosný příběh,místy napínavý až nesnesitelně.

Tizi
09.09.2013 5 z 5

Četla jsem tu knihu tři měsíce. Sice spíše kvůli tomu, že nebylo příliš praktické brát ji kamkoli s sebou, nicméně jsem za to ráda, neboť přítel se přítelem nestane za týden. A tak se během těch tří měsíců stal Sinuhet mým přítelem. A nebylo příliš těžké mu rozumět, ale to asi záleží na povaze.

kosmi
07.09.2013 4 z 5

Čtení pro trpělivé.

Balenka
01.09.2013 4 z 5

Výborná kniha, až na niektoré pasáže, ktoré boli rozsiahle a nie moc zaujímavé (najmä týkajúce sa bojov).. inak super, som rada, že som sa odhodlala ju prečítať..

sellena
29.08.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Obrovský filozofický, emocionální a duševní potenciál. Klaním se nad autorem, neskutečně poučné a dokonalé dílo, které rozhodně stojí za přečtení. Opravdu klenot literárních děl.