Eleanor & Park

Eleanor & Park
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217489/bmid_eleanor-a-park-sza-217489.jpg 4 1739 1739

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Eleanor and Park, 2014

RecycledCarrey
30.03.2016 2 z 5

The Smiths, Saturday night live, MASH... jsou to takové maličkosti, ale autorka mě tím přesvědčila o tom, že se snaží vykrádat "The perks of being a wallflower." Nikdy jsem se do "Duhy" Rowell nehnala a musím říct, že se mi to opravdu nelíbilo. Já nevím, prostě ne.. o čem že to bylo?

lapetitedeny
25.03.2016 3 z 5

Zdá se mi to nebo mu ani jednou neřekla, že ho miluje?

Anyway, čekala jsem víc. Čekala jsem, že mě to dostane. Nedostalo. Mám pocit, že tomu chyběl cit a většina z těch jejich láskyplnejch výlevů byly spíš prázdný fráze, necejtila jsem z toho tu lásku, you know? Nebylo to špatný, ale nebylo to ono.

A ten konec... Nevim. Ne, že by mě mučilo, že nevím, co napsala. Spíš nevím, co si o tom myslím a jestli to byl dobrej tah, chápete, čistě z technickýho hlediska.

steph.tey
12.03.2016 4 z 5

Kniha měla své kouzlo a originalitu. Bohužel otevřený konec, ale tím mě aspoň překvapila. Eleanor i Park měli neskutečné štěstí a smůlu najednou. Docela realistický příběh mladé LÁSKY.

barus_78
12.03.2016 5 z 5

Že začátku jsem knize moc nevěřila,že by mě nějak zaujala, ale spletla jsem se.
Kniha postupem času byla velmi napínavá a zajímavá.Prostě Rainbow.Dokonalost, dokonalost! ♥

jaasmine
11.03.2016 5 z 5

Píšu tento komentář a od dočtení knihy uběhlo asi deset minut. Musela jsem si utřídit myšlenky a vysušit těch pár slz, které jsem uronila. Nechci psát nic dlouhého, takže jen napíši, že knihu vřele doporučuji. Proč nevěnovat volnou chvíli čtení o první velké lásce, při které musí alespoň trochu srdce roztát každému.

Konec knihy byl pro mě moc rychlý, několikrát jsem poslední stránku prohledávala očima a hledala, která dvě slova na oné pohlednici byla.
A přece tento konec dělá knihu o to zajímavější. Na internetu a od lidí slýcháte, jak to bylo jasné jako facka, a přece vám pak každý řekne ta slova úplně jiná.

julythreemosen
06.03.2016 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že roztomilejší knížku jsem fakt dlouho nečetla. Místy depresivní ale skrz naskrz roztomilá. No.... Pak přišly poslední 4 kapitoly, které mi zlomily srdce, takže děkuju. Vážně.... Chtělo by to ještě další díl, ne? A pak ještě jeden? Achjo.
Rainbow Rowell se zase předvedla. Možná jsem dějově čekala něco trošičku víc, ale nakonec... Kniha je prostě přesně o tom, o čem tvrdí být a taková jaká je, je moc a moc krásná.

dracos_princess
05.03.2016 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale byla jsem mile překvapená. Přečetla jsem ji během chvilky a nemoha jsem se odtrhnout. Trochu mě zklamal konec, podle mě trochu zanedbaný. A ještě jednu věc bych vytkla, ale to je spíš osobní pocit - na to, že jim bylo 16 let, tak byl jejich vztah až "primitivní", a proto nemohu dát 5 hvězdiček, protože jsem si to kvůli tomu neužila:)

anetka.repova
04.03.2016 4 z 5

Tak to jsem opravdu nečekala, velice zajímavý příběh. Ke konci jsem hltala stránku po stránce a musela jsem to dočíst, chtěla jsem nutně hned teď vědět jak to dopadne a kupodivu to zase dopadlo jinak než jsem čekala :D klasika. Konec byl odbytý, nedokončený. Chybělo mi tam, více rozebrání toho, co se dělo s Eleanořinou mámou, sourozenci a nevlastním otcem.

Jinak překrásná kniha, ten námět úžasný a ten zvrat na posledních stránkách, tak to jsem opravdu nečekala. Byla jsem z toho k u vytržení. Nedalo se od knihy odpoutat.
Jen ten konec no jak už jsem zmiňovala mě zaskočil. Po dočtení jsem si říkala, že mi v knize snad chybí stránky. Ale opak byl pravdou.

Můžu jenom doporučit.

kuska
01.03.2016 3 z 5

Tak na tuto knihu jsem se těšila a po dlouhém očekávání přišlo velké zklamání. Kniha mi připadala celkem o ničem. Celou dobu se tam nic pořadného nestalo a těch posledních pár stránek, kde se něco dělo bohužel netačilo abych dala lepší hodnocení. Na druhou stranu kniha se dobře četla a za styl psaní dávám 3*. Každopádně pro mě fangirl lepší.

Natálie14
28.02.2016 5 z 5

Achjo, tak moc nádherná knížka, ale co ten konec? Podle mě, měli spolu zůstat na vždy. Miluju tu knihu.

orson
25.02.2016 4 z 5

No asi nejsem ta správná cílovka, ale docela se mi to líbilo. Jako oddechovka docela dobrý, jen ten závěr si musím přečíst ještě jednou, nějak mi uniklo a nebo jsem nepochopil "proč".

LimedkaMikki
23.02.2016 3 z 5

Příběh není špatný, naopak, hodnotila bych ho velice kladně. I jejich střídavý pohled byl osvěžující. Ale měla jsem problém se do toho začít. Nějak mě to prostě nechytlo. Dočetla jsem to hlavně proto, abych věděla, jak to dopadlo.

1v8na
23.02.2016 4 z 5

Kniha byla vynikající, plná emocí, lásky a porozumění.
Ze začátku se ti dva vůbec nemuseli, žádný cit nebo náklonnost k sobě necítili. Úplně na začátku se dokonce nesnášeli, Park byl dokonce na Eleanor i sprostý.
Nicméně poté nastal zlom - zlom v citech, přemýšlení, cítění, chtění....
Poslouchali společně hudbu, četli komiksy, Eleanor Parka navštěvovala. Najednou se z rezavé, nevýrazné dívky, která vyrůstá s nevlastním otcem, kterého nemá nikdo rád, stává šťastná a zamilovaná středoškolačka.
Celkem mě však fascinovala až přílišná tolerance Parkových rodičů, že ho nechali jet přes celý stát samotného autem... tohle jediné mě trošku zarazilo.
Jinak byl příběh vynikající a sper propracovaný.
Rozhodně nelituju, že jsem si ho přečetla a doporučuju ho dále.

maxihrosik
22.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku už jsem jednou začala číst, ale po pár stránkách ji odložila. Chyba. Příběh je skvělý. Hlavní hrdinové nejsou nejkrásnější, nejsympatičtější, nejúspěšnější a nejoblíbenější středoškoláci na světe a jejich vzájemný vztah se vyvíjí hodně pomalu, ale o to snazší je se do nich vžít, pochopit je a oblíbit si je. Závěr je trochu na zabití. Pět minut jsem sprostě nadávala, deset minut hledala na internetu, jestli bude pokračování, a pak pochopila, že je vlastně dokonalý. Za mě velká spokojenost.

Jul
13.02.2016

Tahle kniha se mi moc nelíbila, neměla konec a připadala mi stejně stupidní jako 50 odstínů šedi. Možná, že tady bylo mín erotiky a tak ale stejně. Knihu bych nedoporučovala.

pichova.veru
05.02.2016 4 z 5

Autorka opět nezklamala, po skvělé Fangirl, perfektní Eleonar a Park. S oběma hlavními hrdinami jsem se dokázala ztotožnit a knihu jsem přečetla jedním dechem :)

dennie3
05.02.2016 5 z 5

Po Greenovi mě young adults poměrně omrzely, protože přestože mají krásné myšlenky, je v nich spousta zbytečných keců okolo, které mě nezajímají a ruší mě. To stejné se mi stalo s All the bright places.
Eleanor a Park je jiný případ. Z počátku jsem se bála, že tam taky budou desetistránkové konverzace o ničem, ale naštěstí se to nestalo. Plus se z té knihy stalo něco úžasného, od čeho jsem se po straně cca 100 nemohla odtrhnout. Rainbow krásně píše, jednoduše, ale vždycky ví, jak použít slova, aby se mě dotkla. Konec mě nejdřív hrozně naštval, ale po přečtení doslovu (který je taky krásný) jsem se s tím smířila. Eleanor a Parkovi dávám pět hvězd nejen proto, že mě jejich příběh příjemně překvapil, ale i proto, že mě nezaklamal tak jako hodně knih před tím, takže jsem zase začala mít víru v dobré knihy pro teenagery.
(A taky je to za dlouhou dobu první dobrá love story, co jsem četla.)

Kif
05.02.2016 3 z 5

Na začátek musím pochválit, že je kniha čtivá. Taky se mi líbí obal, což je hlavní důvod, proč jsem po ní vůbec začala pokukovat. Ale první zhruba polovina se mi...nelíbila. Bylo to protivné, už jen kvůli Eleanor, která mě něčím ve svém chování hrozně štvala. Je neskutečně vztahovačná a Parka jsem často obdivovala za to, co všechno jí snesl, já už bych dávno vybuchla a odešla. Postupem času, jak se příběh dramatizoval, se můj dojem zlepšoval. Bylo to roztomilé, hezké...úsměvné. A konec? Otáčela jsem asi stokrát poslední stránku a hledala, kde jsou ta dvě poslední slova. :-) Nakonec jsem si je domyslela sama a spokojeně knihu zavřela.
Čekala jsem však něco hlubšího, dojemnějšího. Celkově bych zhodnotila knihu jako zklamání.

Smiley96
01.02.2016 5 z 5

Skvělá knížka, mám ráda příběhy, které se i v reálném životě bohužel dějí. Eleanor mi bylo hrozně líto. Konec byl tak hezky otevřený, plný naděje.

Pavlina.13
27.01.2016 3 z 5

Eleanor & Park jsem měla přečtenou během 2 dní. Jedná se o jednoduchou knihu, žádné zdržování s popisem okolí nebo skutečností, které se přímo netýkají hlavních postav. O samotném příběhu nemůžu říct v celku nic špatného, jen prostě asi už jsem na "love story" pro náctileté slečny moc stará a neberou mě tak jako když mi bylo 16. xD