Emma

Emma
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35977/bmid_emma-FS6-35977.jpg 4 1570 1570

Úspešný román Jane Austenovej z prostredia anglickej "lepšej spoločnosti" 19.stor., kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou , kde city a vzťahy medzi mladými ľuďmi výrazne ovplyvňuje výška majetku a ich zväzky sú často výsledkom osobných obetí a kompromisov. Hlavnou postavou je krásna a vzdelaná Emma Woodhousová.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Emma, 1815

Nerissa
03.09.2011 3 z 5

Nevím, ale tahle knížka od Jane Austenová mě příliš nezaujala. Nějak jsem se nemohla začíst a Emma mě i trochu rozčilovala :-d

Pajďulka
07.04.2011 5 z 5

Nejlepší knížka od Austenové! Svižná a vtipná!! zároveň moderní

Darsa
22.11.2010 5 z 5

Emmu jsem četla již třikrát a tento fakt, myslím, mluví za vše. Pro mě nejlepší kniha Jane Austenové.

Naoko
30.11.-0001 5 z 5

Co se mi na Emmě oproti jiným hrdinkám knih Jane Austenové líbí je fakt, že má své jistoty a nemusí po dobrém sňatku jen skrytě toužit a snít. Je tomu právě naopak, protože najít si dobrou partii by pro ni asi nebylo nic těžkého. Přesto ji více baví starat se o blaho ostatních (alespoň o to plynoucí z dobrého sňatku). Optimističnost spojená s naivitou a trochou vypočítavosti je to, co dělá z Emmy možná tu nejsympatičtější a nejuvěřitelnější postavu Jane Austenové.