Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502728/bmid_fantasticka-zvirata-brumbalova-taje-Wxo-502728.jpg 4 200 200

Oficiální scénář k filmovému hitu ze světa Harryho Pottera. Profesor Albus Brumbál ví, že mocný černokněžník Grindelwald chce ovládnout kouzelnický svět. A protože ho nemůže zastavit sám, vyšle magizoologa Mloka Scamandera, tým kouzelníků a jednoho odvážného mudlu na nebezpečnou misi. Jak dlouho však může Brumbál zůstávat stranou, když jde nyní o všechno? Kompletní scénář ke snímku Brumbálova tajemství doprovázejí zákulisní informace, náčrty kostýmů i postřehy od Juda Lawa, Eddieho Redmaynea a dalších hvězd filmu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts. The Secrets of Dumbledore: The Complete Screenplay, 2022

Dela90
21.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Grindewald se snaží ovládnout svět a využívá k tomu všechny dostupné prostředky včetně fantastických zvířat. Albus Brumbál kdysi s Grindewaldem uzavřel krevní pakt, proto se s ním nemůže utkat sám. Na pomoc mu přichází Mlok Scamander a skupina kouzelníků včetně jednoho mudly. Je to nebezpečná mise, která může všechno změnit. Podaří se jim to?

Miluju to. Tohle je dlouho očekávaná knížka, která se naprosto povedla. Sice je to původní scénář k filmu, ale já to prostě prožívala, jakoby to byla klasicky napsaná kniha. Ten, kdo s knížkami Rowlingové vyrostl a zamiloval si je stejně jako já, tohle je naprostá nutnost!

Nádherné být zase na chvíli zpět. Kouzelný návrat a odhalení mladého Brumbála a tajemství jeho rodiny, naprosto dokonalé.

Za mě nejpovedenější díl Fantastických zvířat, nádherná obálka a ještě krásnější obsah. Knížka je doplněná o různé nákresy kostýmů postav, ukázky plakátů, render lokací v kouzelnickém světě a v neposlední řadě komentáře jednotlivých herců k samotným postavám. Nádherně zpracovaná knížka a já doufám, že u tohoto zpracování už zůstane.

Myslím, že každý fanoušek mi dá zapravdu, že Bradavice jsou a budou naším útočištěm a domovem navždy.

“Brumbál byl vždycky záhadou. Má v sobě jiskru, hravost, i když je toho neskutečně moc v sázce. Ale mezi Brumbálem a Mlokem je taky pouto, které určitým způsobem připomíná vztah otce a syna nebo mistra a učedníka. “