Fimfarum and other stories old and new

Fimfarum and other stories old and new
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309504/bmid_fimfarum-and-other-stories-old-and--9J1-309504.jpg 5 1879 1879

Angie_Missfit
08.10.2019 5 z 5

Krásné a chytré čtení nejen pro děti s laskavým humorem, který pohladí na duši.

Risris
04.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha, bude bavit deti, mládež i dospělé.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Milé čtení, pana Wericha zkrátka miluju :) úžasný humor, psané s lehkostí.

ajasin
08.08.2019 5 z 5

Kouzelné čtení psané s humorem, který je mi velmi blízký.

Booky84
14.07.2019 5 z 5

Kniha mého dětsví, krásné a nezapomenutelné pohádky pro každou generaci.

ArwenAragorn
05.07.2019 5 z 5

Moc milé a moudré čtení, nádherná čeština a inteligentní humor. Špatné není ani filmové zpracování (tedy první díl. druhý už mě tak nebral). A samotní Tři veteráni i film- nezapomenutelné.

jfialova
28.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená kniha pohádek nejen pro děti. Líbí se mi též dvoudílné filmové zpracování. Krásně napsáno a vymyšleno.

katerina9455
02.06.2019 5 z 5

Prostě klasika. Werichovy pohádky miluji a ráda se k nim vracím. Osobitý humor a vytříbený jazyk, jisté poselství a kritika některých lidských vlastností. Jeden z pokladů české autorské pohádky.

stoun25
01.06.2019 5 z 5

Nádherné pohádky, které jsem prvně slyšel jako mluvené slovo. Když je čtu, stále slyším pana Wericha v hlavě. Krásná čeština, krásný humor, moudro nad moudro.

JancaMia
25.05.2019 5 z 5

krásné pohádky které jsme hltala na prvním stupni ZŠ , nejvíce se mi tenkrát líbila lakomá barka :)

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Jedinečný Werichovský humor a originální pohádky zaručují skvělý zážitek při čtení, i při sledování filmu. Možná spíš pro dospělé, ale já tohle milovala už jako dítě.

Dada077
30.04.2019 5 z 5

Zopár dobrých rozprávok interpretovaných starým jedinečným komikom. Potešili moje srdce, pookrial mi pri nich rozum. Pretože túto knihu mi do ucha čítal sám autor, najmä v autobuse som mala problém udržať vážnu tvár. Taký Čochtan vypravuje, alebo Až opadá listí z dubu, ale aj Tri sestry a jeden prsteň... :)

Jirinamac
28.02.2019 5 z 5

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

AliStejsy
18.02.2019 4 z 5

Některé pohádky mne bavily víc, některé míň, ale celkově pěkná kniha

Blancheerka
14.02.2019 3 z 5

Krásně a s nadhledem, Werichovi vlastním, je tato knížka krásnou odpočinkovou četbou, podle mě spíš pro starší děti i dospěláky. Potěšila mě povídka O líném království, kde všichni byli líní i umřít, kterou znám z dětství z jiné knížky.

HenryOsmý
06.02.2019 4 z 5

Svérázná, originální Werichova čeština a jeho neotřelý vypravěčský talent dodaly této zvláštní knize nevšední půvab. Jsou to pohádky spíš pro dospělé nebo spíš pro děti? To je otázka. Možná tak i tak, některé příběhy už chtějí dospělejšího čtenáře. Ale kupříkladu mě Fimfárum uchvátilo už někdy v deseti letech.

CleoXandra
06.01.2019 4 z 5

Werichovy poťouchle vtipné pohádky, z jejichž pohádkovosti zatraceně svěže čiší životní realita, jsem četla několikrát. A nikdy nezklamaly. Navíc ta čeština … nádhera! Líbí se mi i filmové zpracování, hlavně ta první várka.

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Tyto pohádky jsem měla moc ráda, měli jsme je i na LP desce. Ještě dnes si je ráda přečtu. Moje děti bohužel už nezaujaly.

1bublina
02.01.2019 5 z 5

Opravdu milá kniha, ke které se ráda vracím. Měli jsme doma několik pohádek na gramofonových deskách a jako malá jsem je poslouchala pořád dokola.
Nejoblíbenější mám Až opadá listí z dubu.
Spoustu věcí v knize jsem pochopila až jako dospělá. Přesto že je zařazená jako kniha pro děti, doporučuji přečíst i dospělým.

Elea
27.12.2018 5 z 5

Nádherné pohádky, spíš pro dospělé, s překrásnou češtinou dokazující nesmírnou moudrost jejich autora.