Pancierové srdce

Pancierové srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151609/bmid_pancierove-srdce-hKS-151609.jpg 5 3515 3515

Harry Hole série

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol. Ukrýva sa v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu. Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova. Navonok sa zdá, že obete nemajú nič spoločné. Avšak Harry zistí, že všetky ženy strávili noc v tej istej odľahlej horskej chate. Inšpektor čoskoro pochopí, že má do činenia so psychopatom, ktorý vraždí hostí jedného za druhým. Opäť čelí nielen najtemnejším silám v krajine – ale aj v samom sebe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Panserhjerte, 2009

aamis
15.01.2019 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že dokážu přečíst 722 stran zcela pohlcena do příběhu v knize. Žasnu tak nad svojí představivostí a zvlášť nad umem pana Nesba, který mistrně strhl moje vědomí a dovolil mi opět se účastnit jako neviditelný pozorovatel celého dění. Vyšetřování a možné souvislosti se mi honily hlavou snad i v noci, ale i přesto nemám šanci stačit Harrymu Holeovi v jeho úvahách. Souvislosti, nápad, preciznost ... ale všechno dává smysl. Obdivuhodné.

lucie7876
14.01.2019 4 z 5

Kniha byla perfektní. Prostředí hor se mi moc líbilo. Bylo mi líto Kaji, že byla tak odmítnuta :) Ale prostě Ráchel je Ráchel no :)

Marian27
08.01.2019 2 z 5

Pozor, môj komentár prezrádza dej!!!
Myslím si že sa Nesbø jedného pochmúrneho zimného rána, akích je v Nórsku nespočet zobudil a povedal si: "A teraz napíšem najdlhšiu knihu o Harrym. A dám tam tajomného vraha, drsné vraždy aké moji čitatelia zbožňujú, mocenské boje, Harry bude veľa cestovať ako James Bond od Honkongu a Afriky až po zasnežené končiare Nórska. A zas bude slopať a narobím mu nepríjemnosti a zraním ho tak, že sa z toho bude spamätávať ešte tri diely. Vrátim do hry Snehuliaka a dám tam aj nejakú sexi policajtku. "
Takto asi podľa mňa vznikla táto kniha. A prvé strany ma aj bavili, ale potom ako Harry "položil hlavu na klát" ma to prestalo baviť. Áno, kniha je zbytočne dlhá, rozťahaná a čím viac ju čítate, tým viac stráca na uveriteľnosti. Harry vezme na seba vinu, ale keď spolupracuje s Kriposom, nikomu to neprekáža. Bellman pôsobí ako policajt z kórejského filmu Pečať Vraha, hlavne že je vykreslený ako ambiciózny a šikovný inšpektor ale vôbec nič nevyšetril aj keď dostával informácie ako na tácke. Jediné čo ma bavilo bola dejová línia z Harryho otcom. V slovenskom vydaní mi zážitok pokazilo aj more chýb a všetci protagonisti boli vykreslený ako podivné indivíduá ktoré len vrtia hlavou, gúľajú očami a mykajú plecom. Zas si dám s Nesbøm chvíľu pokoj. Zatiaľ najslabšie, čo som od neho čítal. Stačilo príbeh skrátiť a zbytočne ho nezamotávať. Ale pointa bola celkom fajn, bohužiaľ ju zabila stále sa opakujúca fádnosť a zbytočné množstvo strán.

dobras
07.01.2019 3 z 5

U Sněhuláka jsem napsal tři slova : napínavé, čtivé, doporučuji - tady přidám zdlouhavé a jsem rád, že se to objevuje ve více komentářích.

markéta783
02.01.2019 3 z 5

Možná to mohlo být trochu kratší. Začátek se mírně vlekl, některé pasáže byly skoro nadbytečné, ale celkový dojem není zas až tak špatný. Blbý bylo, že konec moc nepřekvapil, vcelku bylo jasné, kdo je vrah.

nicolettkaa
30.12.2018 4 z 5

Začátek byl tentokrát moc zdlouhavý a vlastně konec také. Navíc mi přijde, že Nesbo z Harryho dělá tak trochu supermana :D Přesto mě to pořád bavilo a hlavně jsem tentokrát poprvé odhalila vraha i já. Určitě budu pokračovat v sérii dál.

derminator
30.12.2018 2 z 5

Moje hodnocení této knihy: každopádně zatím nejslabší a nejzdlouhavější od Nesba. Nemám z ní zas až tak dobrý pocit. Kniha se nesmírně táhne i když asi od půlky víte kdo je vrah. Pro mě nejslabší kniha od Nesba za 60%.

Karola050716
23.12.2018 3 z 5

Moje pocity po přečtení jsou dosti rozporuplné. Kniha je napínavá, někdy se opravdu nešlo odtrhnout, ale...je to moc dlouhé, překombinované, že by to vydalo na knihy tři. Když přijde první zvrat, je to wow, druhý..fakt drsný, třetí...jako vážně?, čtvrtý..bože nene...takže asi tak. Je toho tam prostě moc.

FishTailTea6
22.12.2018 4 z 5

Levhart je snad nejrychleji přečtený Hole ze všech dosud přečtených. Dobře se mi četl a i bavil, ale konec (vlastně IX. část a dále) mi trochu zaváněl zbytečným natahováním. A navíc, to co jsem již kritizovala i v minulé knize, zase se případ prolíná jeho osobním životem?!
Když už jsem se do série dala, tak ji dolouskám, ale trochu tuším, co mě čeká příště a to mi na tom celém trochu kazí dojem vlastně už dopředu. Proto nedám plný počet ani teď.

AnetaKor
05.12.2018 4 z 5

No... Nejde rict, ze by to nebylo komplikované...

anája
28.11.2018 5 z 5

Super kniha 600 stran plných napětí, chtěla bych vidět film,jak by Harry vypadal po tom....co ze sebou udělal.. víc nelze prozradit....Musím se podívat na zfilmování knihy Lovci hlav. Podle fotek vypadá Harry přesně tak jak jsem si ho představovala.????

Alisce
26.11.2018 4 z 5

Nevím, jestli je to mnou nebo ne, ale poslední dobou mám poměrně problém s délkou knih o Harrym. Knížky jsou opravdu dlouhé. Na druhou stranu, když jsem se prokousala přes prostředek, kdy mě kniha moc nebavila, dočetla jsem Levharta během chvilky. Příběh opět napínavý a Harry mě jako vždy bavil.

annettka1098
25.11.2018 3 z 5

Prvních 400 stránek bylo brilantních. Přečetla jsem je jedním dechem. Bavila mne nejen linka Harryho Hola, ale i detektivní příběh samotný (což mi chybělo u dílů 1-4, kde mne bavilo jen jak to bude dál s Harrym). ALE!! Odrovnalo mne posledních 300 stran. Nutila jsem se dočíst. Už to bylo strašně překombinavané, zbytečně natahované. Škoda...

Dominika13
17.11.2018 5 z 5

Nesbo mě zase nezklamal! Jeho důmyslné a spletité příběhy jsou skvělé! Zajímalo by mě, kam chodí na nápady svých méně obvyklých vraždících nástrojů. Pro mě opět obrovské překvapení. Smekám a děkuji.

VeruB
17.11.2018 4 z 5

Slabší začátek knihy, ale možná je to jen můj dojem, ale pak klasický Nesbo a jeho poutavý strhující příběh, který se podle mého názoru začíná docela opakovat. V této knize se hodně objevují odkazy na předešlé knihy a příběhy, jako by se s námi Harry loučil, ale přesto víte, že se vrátí. Tak snad bude lepší, silnější a ještě větší svůdník všech policistek, už je z něho totiž dost troska, jak fyzicky tak psychicky. Ještě ne/chápu, proč se tato kniha jmenuje levhart, pořád je tam nějaký přízrak přízrak, že by pokračování příště ...

hanka9238
09.11.2018 5 z 5

Bomba, napinave od zacatku az do konce. Harry je proste hrdina, chlapak. Za me top.

SadUnicorn
05.11.2018 3 z 5

Tak tenhle díl rozhodně nepatří k mým oblíbeným. Naopak. Popravdě, líbil se mi nejméně. Ne, že by Levhart nebyl dobře napsaný, ale když jsem knihu dočetla, byla jsem zklamaná. Samozřejmě vím, že Harry nemůže být vždy bezvýhradně kladný hrdina (to je jeden z důvodů, proč mám tuhle sérii tak ráda). Přesto jsem měla na konci vztek. Prostě vztek a nic jiného. Je mi jasné, že vše nemůže vždy dopadnout podle našich představ, ale už proto, že Kaju nemám vůbec ráda, byla jsem skutečně naštvaná. Kaja je rozhodně nejnesympatičtější protějšek pro Harryho, jaký kdy v sérii byl. A dost možná i nejnesympatičtější ženská postava vůbec. Prostě od začátku do konce jsem ji nemohla ani cítit. Kniha mi i přišla zbytečně dlouhá a myslím si, že např. v Pentagramu bylo více děje na méně stránkách.

dadako
05.11.2018 5 z 5

Stále stoupající kvalita. Nemůžu se od čtení odtrhnout a jakmile dočtu jednu, okamžitě otvírám díl následující. I přes upozornění od kamarádů, že první díly jsou slabší jsem zvolil četbu postupně všech dílů a nelituji toho. Vím, že kdybych si měl po Sněhulákovi nebo Levhartovi přečíst jeden z prvních dílů, nebylo by to ono.

elena2054
30.10.2018 5 z 5

Kniha půjčena od kolegyně ještě s Pentagramem a Přízrakem.
Levhart přečten jako první.
Knihu jsem slupla za tři dny, protože je přesně mým šálkem kávy. Styl psaní mi velice vyhovuje a hodně mi připomíná Miniera, od kterého mám s nadšením přečtené dvě knihy.
Chci tím říct, že mně je jedno, kolik má kniha stran nebo kolik je v ní jmen či postav, pro mne je důležité, zda mi skvěle funguje představivost a zda jsem součástí děje, což mi zde perfektně fungovalo.
Hlavně tehdy, když se mi vyhodily pojisty a já ve tmě slyšela divné zvuky.
Má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. Už mám otevřen Pentagram.
Shrnutí : skvělá kniha, stran přiměřeně, postav tak akorát, děj i popis krásný, spád dobrý.
Za mě plný počet.

Katulinka69