Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4213 4213

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

rimmon
25.07.2017 5 z 5

Tohle mě hodně moc bavilo. Poslouchala jsem to jako mluvené slovo a Nesbo jako vždy nezklamal!

Taklamakan
24.07.2017 3 z 5

Když nepočítám dramatizaci Nemesis, moje první setkání s Harry Holem. Polovina nudná, dozvídáme se množství informací, které k ničemu nepotřebujeme. Pak se to rozjede, závěr baví, ale vše vyustí takovým klišoidním finále. Celkově to není špatný počin, dal bych tak 70 procent.

mysteriouslukas
24.07.2017 3 z 5

Druhý díl Harryho mě zaujal o něco více než ten první, ale byly zde pasáže které jsem si přál přečíst co nejrychleji. Nakonec příběh to byl fajn, ale někdy jsem byl až zmaten kolik tam bylo zápletek...

Rose18
20.07.2017 3 z 5

Za mě rozhodně o mnoho slabší jak Netopýr, který nasadil laťku poměrně vysoko. I tak se ale na další díl těším!

Petruse21
15.07.2017 3 z 5

O něco lepší jak Netopýr, doufám, že ta jeho série bude mít vzestupnou tendenci. Harry je mi ale pořád nesympatický.

FreckledCathy
15.07.2017 3 z 5

Osobně mi to přišlo slabší než první díl, ten se mi líbil více. Bylo to takový moc roztahaný, průběh a děj mě nedokázal nějak fascinovat, prostě mrtvola, pár nesmyslů okolo a jediný co, tak pak přišlo rozuzlení, které sice překvapilo, ovšem stejně to ve mě nezanechalo ten boom. Co ovšem cením jsou ty popisy prostředí, vždycky si přijdu obohacené o něco z kultury, kterou neznám.

Jamilily
13.07.2017 3 z 5

Lepší než první díl, ale do Sněhuláka nebo Policie je pořád daleko. Chybělo mi tu něco navíc o postavách, vztahy, více prožívání, popis práce na policii, norské prostředí... Prostě vše, co se objeví až v dalších dílech. Tady se jen objeví mrtvola a jde se na případ, vyřešeno a konec.

Adelinmaleca
13.07.2017 4 z 5

No, tak tedy druhý díl byl o něco slabší než první, děj byl trošku rozvláčný, chvilku lepší a poutavější, pak zase nudnější, konec byl naopak vcelku rychlý, ale zajímavý. Knížku jsem i přesto četla o něco dýl, netáhla mě tolik, jako první příběh v Austrálii. Trochu mě tam štvalo Harryho chování a boj s alkoholem, ale to už je asi taková jeho vizitka a proto jsem zvědavá, jak se s tím bude prát dál. Těším se na další díl.

tlllk
09.07.2017 4 z 5

Klasická detektívka kde si viete tipnúť vraha, ako audio to bol celkom dobrý relax.

Bokattyna
28.06.2017 4 z 5

Druhý díl mě zaujal o něco méně, než první s Harrym, ovšem stále v tom byla ta jiskra, která mě vedla dál ve čtení. Chvílemi mi přišly některé pasáže až příliš zdlouhavé, ale nakonec se to vždy něčím výjimečným rozseklo. Už teď se těším na další díl.

Briv
27.06.2017 4 z 5

Harry, Harry, nemáš to lehké. Vražda, abstinence, hnusné vedro, jako když tě polejou kýblem a k tomu ještě švábi na pokoji. Nebylo to špatné, dostáváš se mi pod kůži a věřím, že to bude jen lepší a lepší. Už se těším, kam se s tebou vydám příště. Tak zase někdy...

Seiers
31.05.2017 3 z 5

Asi to nejslabší, co jsem od HH četl. Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh byl nudný a rozvláčný. S žádnou osobou jsem se nesžil, nikomu nefandil. Na detektivku mi chybělo na stránkách to nejpodstatnější - napětí. A samotný příběh? Pokud uvěříte na útok lidožravého žraloka na Slapské přehradě, pravděpodobně nebudete mít problém. Já ale stojím nohama na zemi.

greetchen
31.05.2017 3 z 5

Jako většina českých čtenářů se "Holeovkami" neprokousávám chronologicky, ke dvojce jsem se dostala až po přečtění pozdějších a očividně kvalitnějších pokračování. Švábi rozhodně nejsou špatní, funguje prostředí, zápletka, odkrývání a rozplétání zločinných nitek, chytré rozkrývání charakteru postav... Jen je to vše takové pomalejší, nemá to omračující spád. Na co jsem ale narážela ještě víc, byla neschopnost udržet některé postavy. Mihnou se v začátku, jména mi splynou a v druhé půli knihy se najednou zase objevují a dramaticky zasahují do děje a já netuším, o koho jde. Nestává se mi to často, ani jiné "Holeovky" ímhle netrpěly, tak možná tady jich prostě vpadne na scénu moc naráz a působí nepodstatně a pak člověk ztrácí přehled.

Kubíííína
29.05.2017 5 z 5

Bylo to velmi suprové a já už se moc těším na další knihu s Harrym Holem.

Joges
15.05.2017 4 z 5

Chytrá, nápaditá i docela napínavá Nesbovka. Humor z prvního dílu se ovšem vytratil, přibylo i vážnosti a vysvětlování. Jinak klasická, dobrá detektivka, jak má být. Některé pasáže jsou vynikající, jiné popisy zase nicneříkající. Napětí, či spíše mírné vzrušení, se dostavilo až v závěru. Podobných knih jsem ale četl už spoustu, takže ještě stále čekám, že mě Nesbo překvapí.

jan.bures
09.05.2017 5 z 5

Příjemná změna prostředí. Kniha je poutavá spíše až v druhé polovině. Už mám rozečtenou jeho novou knihu "Žízeň".

Adelajda_4
07.05.2017 5 z 5

Druhý díl byl lepší, než první. Knize bych vytkla akorát pomalejší rozjezd, ale u Nesba si na to začínám zvykat. Jinak zápletka skvělá a do poslední chvíle jsme netušila, jak to dopadne, vrhám se na další díl!

Skupa
27.04.2017 4 z 5

Nesbo mě baví severští autoři všeobecně mě baví..... Hned se vrhám na třetí pokračování!!

Miliarda
26.04.2017 3 z 5

Pro mě osobně nejslabší kniha z celé série. Prostředí Bangkoku mi moc nesedělo a celkově příběh se mi zdál jakýsi rozvláčný a bez patřičného napětí. Naštěstí se jedná o jeden jediný "poklesek" v jinak brilantní sérii.

veru.nika
25.04.2017 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než první. Výborná zápletka. Párkrát sem si myslela,že vrah by mohl být.....A vždycky mě to vyvedlo z omylu. Už se těším na další díl.