Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4213 4213

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

items
19.12.2016 4 z 5

Možno trošku zbytočne dlhé. Niežeby tam bolo moc vaty, ale zišiel by sa väčší ťah na bránu.

Karborund
02.12.2016 3 z 5

Tak HH mě zatím za srdce nechytil.Čtu serii postupně, ale první dva díly mě zatím nenadchli.Více jsem si užíval thajské reálie než samotný děj.Konec měl sice spád a napětí, ale jinak to bylo takové šlapání zelí.Syn a Lovci hlav u mě zatím bodují víc.

pink_unicorn
27.11.2016 4 z 5

Zajímavé, stejně jako první kniha. Jen čekám, kdy se dočkám norského prostředí.

n.noi
16.11.2016 2 z 5

Můj první přečtený Nesbo a docela zklamání. Děj se hrozně vleče, člověk čeká, kdy se něco stane. Pokud by kniha měla spád jako závěr knihy, tak by to bylo lepší...

haluz
02.11.2016 5 z 5

První kniha od Nesba co jsem četla a HH mě dostal :) musela jsem si dokoupit i ostatní díly a všechny je hned přečíst :)

klokan.1905
01.11.2016 4 z 5

Švábi
Tak, dočtený i druhý díl série Harry Hole - Švábi...
V diskuzích a komentářích na databázi knih se píše, že první dva díly jsou nejslabší (vyplývá to i z hodnocení)... Sérii Harry Hole jsem si chtěl přečíst postupně, snad jsem neprohloupil...
První díl - vražda norské dívky v Austrálii, druhý díl - vražda norského velvyslance v Thajsku... No, vypadá to, že s Harrym procestuji celý svět... Vcelku mě potěšilo, že Harry v tomto dílu celkem slušně bojoval se závislostí na alkoholu... Líbila se mi postava Liz Crumleyové, se kterou Harry celý případ vyšetřuje... Zajímavé bylo i rozuzlení celého případu... Zkrátka, nebylo to špatné čtení, za mě 3,5*

Arella
25.10.2016 4 z 5

Jeden ze slabších výkonů Jo Nesbo, nicméně stále kniha vysoké úrovně. Jazykově bohatá detektivka má dle mého mínění trochu slabší zápletku. A ještè jednu malou výtku bych měla a to tu, že když jsem se ke čtení nedostala každý den, pletly se mi postavy a to zejména asijských jmen. Jinak fajn, i když jsem přečetla skoro všechny knihy této série a znám prozatimní "konec" Harryho Hola, nemohla mi tahle uniknout a ráda jsem se vrátila s Harrym do minulosti.

moudivlacek
24.10.2016 4 z 5

Tak první díl nic moc, ten druhý byl již o dost lepší, už se mi líbil jak sám případ, tak lepší spád děje, tak i to, že Hole se snaží abstinovat.
Ale závěr je stále smutný, ale tak je to i v životě. Ne vše se člověku podaří tak, jak by si přál.

JosefTomas
12.10.2016 2 z 5

Nesbo zde jede trochu jinak, zajímavě začne a kniha se celkem rychle rozjede, ale potom to zase začne jak v Netopýrovi nudit a vy jen knihu držíte a nechce se vám jí číst, protože je nudná a nebaví. Což je obrovská škoda. Nakonec se vždy nějak dokopete, ale knihy mají být záživnější. Zde se také můžete plést v jménech, protože jich tam je tolik, že brzy zapomenete, kdo je kdo.

Geramon
09.10.2016 4 z 5

Pěkná kniha. Přečte se hodně rychle. Nenudí.
Určitě doporučuji

helusa2
28.09.2016 4 z 5

Napínavé do poslední stránky... Jen jsem se místy trochu ztrácela ve jménech... Zajímavý exkurz do Thajska - i když tam asi stejně většině věcí velí Norové :-D

Jednoduchej
18.09.2016 3 z 5

Průměr

danka13
18.09.2016 3 z 5

Vzhledem k tomu, že mám z této série přečteny 3 poslední knihy, věděla jsem předem, že hlavní hrdina přežije. Důležitý je poznatek, že není vše v nepořádku jen u nás :-)

Marelzwareli
16.09.2016 4 z 5

Nazklamalo. Dlouho jsem tušil kdo, ale ke konci mi to nějak nesedělo. Ale pak najednou ano. Asi proto knihy s HH miluju! Není to největší náhul, ale laťka je stále vysoko!

Hany.Honey
09.09.2016 3 z 5

Lepší než netopýr, ale chvílemi jsem se ztrácela v překotném ději. Konec překvapil, vraha jsem opět neuhodla, takže dobrý. :-D

Nestorkea
05.09.2016 4 z 5

Za mě čtivé, byla jsem ráda, že Harry odolal chlastu, i když na závěr si nadělil taky dobrou pochutinu :-) Zhruba od půlky jsem tušila, kdo bude vrah a proč, což byla trochu škoda.

koki.veru
03.09.2016 4 z 5

Jedna asi z těch slabších knížek, co jsem zatím od Nesba četla. Velmi podobné prvnímu dílu, tak snad budou další díly lepší :)

Verkavcelka
29.08.2016 4 z 5

Netopýr - Švábi, děj podobný, přikláním se ke druhé jmenované, možná proto, že tu Harry abstinoval.Určitě jsem na Jo Nesba nezanevřela a ráda si přečtu další příběh.

Susan94
17.08.2016 2 z 5

Zmatečné, opravdu jsem se velmi ztrácela a nechápala určité věci, nicméně mě to vcelku bavilo. Rozhodně mi Netopýr a Švábi přijdou podobní svoji dějovou linií, což mě opravdu zamrzelo, ale nijak mě to neodradilo číst další díly, naopak věřím, že od Červenky to bude úžasné, poutavé čtení.

trudoš
16.08.2016 5 z 5

Na tomhle Harryho případu je sympatické především to, že je zde Jo Nesbø ještě poměrně stručný. Jde po zápletce a příběh nevyplňuje vatou, což je naneštěstí naposledy, protože od dalšího dílu už knihy pěkně bobtnají. Ústřední motiv je sice podobný jako v Netopýrovi - norský detektiv v exotické zemi -, ale průběh vyšetřování i konstrukce zločinu jsou rozdílné. Jen mi přišlo ze stran oselské policie naivní čekat, že se notorický opilec bude v cizině chovat spořádaně. Na druhou stranu je otázkou, jaká jsou v Norsku nepsaná pravidla společenského chování pod vlivem alkoholu. Všechny fanoušky každopádně potěší absence viselce, který je jinak pro tuhle sérii příznačný. Osobně jsem se však nejvíc bál turistických popisů thajské kultury, čemuž se ale autor docela vtipně vyhnul. Než pitváním rozdílnosti v evropském a asijském uvažování, soustředí se na to, kdo je vrah. Taky díky tomu má tahle severská kriminálka s angloamerickým thrillerem společného víc, než by se zarytým etnografům líbilo.