Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4213 4213

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

ylada
12.08.2016 1 z 5

Velké zklamání. První půlka jakž takž, druhá půle tak překombinovaná, až to nudilo a některé věci ze začátku příběhu buď vůbec nedávaly smysl, nebo vůbec nebyly objasněny.

Luccciiicek
12.08.2016 4 z 5

Zatím nejslabší od Jo Nesba:)

dikobraz
03.08.2016 5 z 5

Fuha, citat tuto knizku, kde sa Harry cely cas potil a vonku je teraz 35 stupnov, to je masaker... Dalsia cast je uz nastastie v Norsku, takze to bude prijemnejsie. U mna spokojnost. Sice Harry abstinoval, ale to urcite dobehne v dalsej casti. Dobra detektivka, pokracujem v dalsej casti.

joslin
27.07.2016 2 z 5

To snad není možné! Tak tohle jsem fakt nečekala, že to bude ještě větší otrava než Netopýr. :D Ach jo, opět jsem věděla kdo je tady záporák, to už mi příjde otravné, člověk si koupí knížku a pak spadne na hubu. I tak jsem dočetla. Námět se motal kolem mnoha věcí a zas zbytečných keců.. Jaksi tomu chybí šarm, celému tomu příběhu.

LanternDream
25.07.2016 4 z 5

Všichni vychvalují Šváby nad Netopýrem, ale po přečtení musím konstatovat, že se mi Netopýr líbil o něco víc, přestože je to pořád nesmírně vyrovnané, Nesbø je prostě třída.

Postavy i děj samotný mi zde přišly méně představitelné, cítila jsem méně napětí a emocí, když jsem knihu četla, některé pasáže, které měly působit velmi dramaticky, mě nechaly spíše chladnou, protože jsem si je nedokázala moc dobře představit (zvláště to velké finále jsem si musela přečíst víckrát). Přesto byla kniha čtivá, několikrát jsem změnila názor na to, kdo by mohl být vrah, přičemž jsem si nakonec uvědomila, že to vlastně zas až tak překvapivé nebylo. Zjistila jsem, jak se jmenuje pár čtvrtí v Bangkoku a tak trochu jsem se seznámila s jeho prostředím a stinnými stránkami tamějšího života. Zklamaná nejsem ani v nejmenším. 4/5

amysa
20.07.2016 4 z 5

Fíha, ten závěr to byl tedy masakr... prý "žadné kazy", uf to je ale děsná představa...
Tak do 3/4 knížky se skoro nic moc neděje, vypadá to, že Harry hodně tápe a přitom tu roli užitečného idiota hraje naprosto znamenitě... Už teď se těším na další "výlet" s HH, sice ještě netuším, do jaké destinace se spolu vydáme zase příště, ale každopádně jeho společnost jednoznačně doporučuji!

swayno
20.07.2016 5 z 5

kniha se mi četla mnohem lépe než první díl, občas jsem se ztrácela ve jménech (asi příště napíšu nějaký tahák :-). Vraha jsem si tipovala správně už od půlky knihy, takže za mě celkem spokojenost. Těším se na další díl.

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Šlo to číst.

Lenka.Vílka
19.07.2016 5 z 5

Jak mi bylo slíbeno, tak se stalo. Netopýra jsem dočetla, ale nijak zvlášť mě nedostal, ale Švábi, jo to bylo mnohem lepší. Dalsi díl si proto přečtu hodně ráda.

ochwey
19.07.2016 4 z 5

Nejvíc mě bavilo to Thajsko a jeho reálie, pohled na to, jak to tam (podle knihy) funguje. Jinak taková klasická Nesbovina, ideální oddechovka, i když jsem podle první části knihy čekala, že tam bude víc problémů s sexualitou a nepůjde jen o peníze.

tereza8
14.07.2016 2 z 5

Spíše zklamání. Negativa převažují, ačkoliv jsem se na knížku těšila. Po Netopýrovi, ze kterého jsem byla nadšená, jakožto z první knížky od Nesba, tak ale tato pro mne byla daleko slabší knížkou, která mi přišla táhlá a zdlouhavá. První polovina byla snad i záživnější, u druhé části jsem se skoro až nudila. Stále jsem čekala na takové to "bum", které ale za celou dobu nepřišlo. Celkově ve mě příběh nic moc nezanechal.

wesulle
09.07.2016 4 z 5

Po přečtení Netopýra jsem si myslela, že Jo Nesbo rozhodně nebude můj šálek čaje. Po přečtení Švábů mu dám ale ještě šanci.

Space.Junkienka
01.06.2016 4 z 5

Další setkání s Harrym a tentokrát v Thajsku.... Aniž bych dopředu četla články, popisky apod. knížek, které se hodlám číst, tak v podstatě hned na začátku jsem zde pochopila, že i když možná nebudeme v každém díle poznávat nové země, tak rozhodně někdo umře....A tím nemyslím jenom naši oběť... Milenka, přítelkyně, sestra, kolegyně...S tím jsem taky začala knížku číst....s tím čekání, kdy to přijde a kdo to bude. Ono to přišlo a já stejně jako minule bya doopravdy překvapená, že se to opravdu stalo. Vyřešení případu tentokrát bylo lepší než u Netopýra, ale zase se zkoušel čtenář (nebo kdo vlastně) v tom, kolik různých zatčení, obvinění apod. ho zmate...ale já to v rychlosti dočetla, zmást se nenechala a vraha jsem odhadla dobře... Hurááá..

ivulka15
25.05.2016 5 z 5

Další skvělá detektivka.Pokud mají opravdu knihy od Nesba vsestupnou tendenci,tak uz se teším na další setkání s Harrym.

willovw
21.05.2016 4 z 5

Lepší než Netopýr, hvězda dolů je hlavně za to, že jsem měla problém se vyznat ve jménech. :)

sackrebleu
25.04.2016 4 z 5

Po nepríliš vydarenom Netopierovi som dala Nesbovi po dlhšej dobe opäť šancu a tentokrát chápem, čo na jeho dielach všetci vidia. Knihu som prečítala za dva dni (a to len preto, že som sa proste musela ísť vyspať) a mala všetko to, čo Netopierovi chýbalo. Výbornú zápletku, gradujúci dej, od ktorého sa (takmer) nedalo odtrhnúť a taktiež i zaujímavé postavy. A na tom Harrym tiež niečo bolo.

WeeWar
19.04.2016 5 z 5

Dávám pět hvězd, protože to je z celé série jedna z mála knih, která se dá číst opakovaně po pár letech aniž se musíte hrabošit(ve vzpominkach v hlavě i v knize) v x dějových linkách, minulosti, postavách atpd. Zde je jen jedna celkem slušně zapletená dějová linka. Jednohubka.

kusma
13.04.2016 4 z 5

Po dočtení série, kdy jsem začala od Nemesis, jsem se trochu bála staršího dílu, ale mile mě překvapil. Harry zde nebyl takový nezničitelný hrdina jako v dalších dílech - to se mi líbilo. Zápletka se mi také líbila, ale chybělo tomu to něco, co má člověk u této série rád. Přesto stále nadprůměr.

vamp
04.04.2016 3 z 5

No já musím říci, že autor má zvláštní způsob psaní, děj se najednou úplně změní někam jinam a člověk se pak nemá ztratit. Zajímalo by mě co měl z norštiny.

Disease
04.04.2016 4 z 5

I na druhé přečtení dobré. I když jsem si cca v půlce vzpomněl, kdo je vrah a zhruba proč, je to dobře napsané.