Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2866 2866

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst, 2017

fincik
22.07.2018 4 z 5

Pozor, asi spoiler. Příběh mně bavil. Nápadité. Určitě jedna z lepších Holeovek. Vraha opět jen tak neuhodnete, nebo v tomto případě osobu, která vraždy režíruje. K odhalení tu přispělo spíše štěstí než nějaká genialita Harryho. Kdyby byl ten psycholog chytřejší, tak je v suchu. I když na konci to Harry zahrál dobře. Ale nechci zbytečně šťourat. Nicméně trochu mi vadí spíše jedna věc, a to, že se případy začínají točit kolem Ráchel nebo Olega. V tomto díle tedy tolik ne, ale ve dvou předešlých ano a vypadá to, že i v tom příštím. Nevím jestli je to úplně nutné. Harry už si toho zažil dost. Navíc to vypadá, že Katrin s ním čeká dítě!? Pfff! Na další díl, který má vyjít v roce 2019, se každopádně těším. I když jsem rád, že si teď dám od Harryho menší přestávku, jelikož jsem četl několik dílů za sebou a to si myslím, že není úplně dobře.

amanda99
21.07.2018 4 z 5

Harry opět nezklamal,knížka se nedala lehce odložit,doporučuji a těším se na další.

Ali_xy
16.07.2018 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že je to již 11. kniha v sérii a stále si drží tak skvělou úroveň. Jakmile jsem otevřela knihu, už jsem se nemohla odtrhnout a každou volnou chvíli hltala písmena, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.
Za mě tedy 5* jako vždy, bravo!

Maryša577
11.07.2018 5 z 5

První kniha od Jo Nesba , kterou jsem četla.Libila se mi moc, má překvapivý konec. Určitě se musím přečíst ještě jinou.

ještěrka38
10.07.2018 5 z 5

Poslední kniha, která mi chyběla přečíst od Jo Nesba...Jedním slovem??? Výborná. Nejlepší ze všech jeho knih. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

petronella1
08.07.2018 5 z 5

super čtení jako vždy, jen ten konec mě trochu vyděsil. že není všemu konec...

kkristynaa
02.07.2018 5 z 5

Nečetla jsem úplně všechny knihy s Harrym Holem, protože (musím přiznat) mě ne všechny úplně bavily a ztratila jsem po nějaké době chuť číst další. Pak vyšla Žízeň, dala jsem na kladné recenze, knihu si přečetla a vůbec jsem nelitovala. Příběh mě hodně zaujal další s Harrym si určitě přečtu :)

theMarty
16.06.2018 5 z 5

Čekala bych, že 11. dílů od stejného autora už stačí. A stejně se těším na další.
Nesbovy detektivky můžete číst hned po sobě, a neomrzí (narozdíl třeba od Browna).
Ale vraha jsem zase neuhodla.

Rocker007
13.06.2018

Doporučuji, přečetl jsem jí jedním dechem. Paráda!

AndreaT.
03.06.2018 5 z 5

Napínavý, dramatický, nepřekonatelný Nesbo a Harry Hole, bude mi chybět :(

klarence
24.05.2018 3 z 5

přiznám na mne krapet rozvláčnější kniha , nebyla vůbec špatná , ale tak nějak jsem s ní prala..

ZuzanaHabi
24.05.2018 5 z 5

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj.Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha budete jako vždy těžko odhalovat.! Vřele doporučuji

HankaMarek
15.05.2018

Krásné

pecinka21
13.05.2018 3 z 5

Sice jsem nečetla předchozí díly, ale tento mě neoslovil, kniha se mi líbila když byla akce ( vražda, zatčení, odhalení), ale jinak mě příběhy postav nezaujaly a přišlo mi to nudné jak příběhy postav z jednoho městečka.

Blanchi
12.05.2018

Zajímavý zvrat na konci knihy.

nicole1990
12.05.2018 5 z 5

zatím nejlepší knížka od Nesba,co jsem četla snad nebude poslední a ještě budou další případy HH...

Terezulina
09.05.2018 5 z 5

moje první kniha od Nesbo a určo není poslední :-)

encyklopedie
07.05.2018 5 z 5

Neznalost neomlouvá, je to smrtelná nemoc. Zblbne člověka hůř než vlastní rodiče.
...koukám, že "brak" je tady něco jiného.....určitě ne Žízeň a HH .....
....evidentně si čtenářka plete pojem a průjem
....tahle kniha pokračuje v linii HH, nepřerušovaně ....
Je spousta severských sérií, jsou daleko lepší než je Nesbův HH, ale Nesbo stále patří těsně pod čelní místa
100%

Turtlina
06.05.2018

Od asi 4 té knihy už brak. Nesbo může být výborný autor, ale... Když čtenář pochopí styl psaní a v půlce knihy si řekne, tenhle sedí, je nejméně nápadný, velice nic k němu nesměřuje, bude to vrah a po dalších 100 stranách už je to naprosto jasné... Prostě už jen oddychové čtení kde málo co překvapí. A HH? Nový Chuck Norris kriminálek a detektivek. Za mě ještě že je poslední.

whiolet
04.05.2018 5 z 5

Žízeň se rozhodně staví mezi pětici nejlepších dílů ze série,ale nemohu se zbavit malé vtíravé myšlenky, jestli už to nebylo moc překombinované.
Přeci jenom i tady tak jako u Sněhuláka a Policie, tahá za nitky někdo u koho to vůbec nečekáme, a já si kladu otázku jestli jsou opravdu vždy hlavní aktéři tak perfektními herci.
Jinak oproti jiným severským detektivkám,prostě musím dát 5 hvězdiček, protože ty Žízni nesahají ani po kotníky.