Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2866 2866

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst, 2017

Nosní dutina
01.05.2018 3 z 5

Už jsem takový asi "přenesboovaný". Nebyla to špatná kniha, ale už mi vadilo, jak všichni tápou, přešlapují na místě a čekají "co Harry", který je vyvede z temných tunelů na světlo. Musím si dát od něj na chvíli pokoj. :)

Maggot.87
26.04.2018 3 z 5

Dle mého názoru je Žízeň mnohem solidnější než Policie. Přemýšlel jsem dokonce o čtyřech hvězdách - ale! - co ta poslední strana??? Mohlo to být ještě levnější? Za poslední stranu tedy minimálně o jednu hvězdu méně.

kikies
19.04.2018 4 z 5

Klasika, Nesbův standardní výkon. Skvěle propracované, výborně odvyprávěné a perfektně zamotané. Prostě jako vždy :-)

technik1965
18.04.2018 5 z 5

Nesbo ma nikdy nesklame, napínavé až do konca a stále famózne rozuzlenie.

Matkaknihomolka
17.04.2018 4 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda, nicméně předchozí kniha Policie byla mnohem lepší. Tato kniha mě tak moc nezaujala, byla místy i nudná. To ovšem nemění fakt, že Nesbo je vynikající autor a i přes některé nudné pasáže, doporučuji těm, co jeho tvorbu mají rádi, tuto knihu přečíst.

Petule.k93
15.04.2018 5 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. Opět překvapivé rozuzlení, jak už to u knih s Harrym Holem bývá. SUPER počteníčko.

plachosrst
12.04.2018 4 z 5

vzhledem k navaznosti na predchozi dil, ktery jsem cetla dva roky zpet, jsem se trochu ztracela v pribehu, ale nebyla to zas takova prekazka.
SPOILERUJU:
nicmene me trochu zamrzela harryho neznicitelnost a jeho posedlost praci mi byla chvilema protivna, klise v podobe pachatele mezi vysetrovateli uz me taky moc nebavi. posledni strany byly vylozene telenovela. cele to bylo takove ponatahovane, ale cetlo se dobre.

NADEI
12.04.2018 5 z 5

A přece musím něco dodat : Harry musí pokračovat....

NADEI
12.04.2018 5 z 5

Byla to síla ! Víc nemám co dodat, prostě nejlepší díl.

Pafirka
11.04.2018 5 z 5

Jedním slovem: skvělé.

babsi66
10.04.2018 5 z 5

Strašně jsem se bála, že 11. díl s Harrym Holem bude působit jako nastavovaná kaše. A jsem ráda, že se mé obavy nepotvrdily. Naopak. Nesbo zbavil Harryho všech superschopností z minulých dílů a tomu to rozhodně neubralo na zajímavosti. Děj výborně graduje a přestože se v případu objevují stále nové důkazy a podivné okolnosti vyžadující vysvětlení, nakonec je vše dovedeno do zdárného konce, kdy vše souvisí se vším. Určitě jedna z nejlepších detektivek série.

Doubravka1975
10.04.2018 5 z 5

Tak konečně! Pro mě po dlouhé době opět setkání s Harry Holem a co k tomu napsat..... prostě perfektní a super!!! Skvělý, napínavý děj, konec opět překvapení a tentokrát to nebylo ani moc překombinované a že by ani tentokrát nebyl úplný konec? Žízeň byla poslední ze série s Harry Holem, která mi chyběla k přečtení a teď se vrhnu na další díla od Nesba!

encyklopedie
09.04.2018 5 z 5

.....není potřeba číst takové pindání, jakým je kniha pro někoho zklamáním ....tohle je Nesbova tutovka.
Unikátní a napínavý děj .....návrat Holeho k "řemeslu", román plný psychologických fíglů, zvratů a chytáků na čtenáře .....
Zaslouží si mých oblíbených 321%

Arella
06.04.2018 5 z 5

Pro mně perfektní kniha. Jo Nesbø nezklamal ani po jedenacté. Chtěla bych pokračování, prosím!

marwinmh
02.04.2018 2 z 5

Navzdory faktu, že Jo Nesba a jeho báječně napínavé příběhy s Hary Holem mám ráda, tato kniha pro mě byla zklamáním - až zbytečně popisná, napětí ani akce nebyly dostatečné, tak jako v jiných jeho knihách a celkový příběh mě nijak neoslovil. Škoda, na čtení jsem se těšila a spíš jsem těch téměř 600 stran přetrpěla.

alnahu
27.03.2018 5 z 5

Výborná, skvěle do detailu vypilovaná psychologická detektivka. Příběh psychopata ,který má rád krev a zabíjí zvláštním způsobem ženy ,které si vyhlédne na seznamce Tinder - děsivé. Od tohoto autora čtu druhou knihu a tato mi přišla velmi čtivá, Sněhulák ,který byl spíše horor se mi tolik nelíbila.

Dagmara36
26.03.2018 5 z 5

Harry Hole co dodat. Prostě paráda.

AnnaBa
26.03.2018 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha, kterou jsem zhltla za víkend. Každá jeho kniha je čím dál lepší a lepší a mně nezbývá nic jiného, než dát plný počet *. Myslím, že příběh Harryho Holea se blíží ke konci a já mohu jen doufat, že se dočkám alespoň ještě jednoho dílu.

pravnik
21.03.2018 3 z 5

Vampyrismus a Tinder. Autor staví na těchto dvou prvcích zápletku detektivky. K nalezení vraha dochází relativně brzo a pak se zdá, že již není důvod v příběhu pokračovat. To by byla ale chyba. V závěru se dozvíme, že je to trochu jinak.

Danago
15.03.2018 5 z 5

Četla jsem všechny knihy ze série Harry Hole a líbily se mi všechny a ani tento díl mě nezklamal. Za mě opět skvělé napínavé čtení i když místy hodně drsné.