Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2833 2833

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Petrasim
14.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku mě knihy od Nesba moc nebavily, ale přijde mi, že každá jeho nová kniha je lepší a lepší.

RyxiraAmyGinger
13.03.2018 3 z 5

Tak nevím, nevím, už je na mě asi toho Harryho Holea nějak moc (četla jsem 8 knih). Konkrétně případ v Žízni se mi zdá až příliš přeexponovaný, příliš skandální, příliš komplikovaný, prostě příliš... no je toho všeho zkrátka příliš. Jeden by si myslel, že v Norsku se neděje nic jiného než že tam řádí sérioví vrazi, z nichž jeden je zvrácenější než druhý a že kdyby Harryho nebylo, tak se tam z toho všichni po*erou. Tenhle rys mi tak trochu připomíná seriál Vraždy v Midsomeru (jak to, že je v tom poklidném anglickém kraji ještě někdo naživu?!). Ano, Jo Nesbo je čtivý, pracuje skvěle s napětím, zápletky má promyšlené a to všechno okolo, co k opravdu dobré detektivce/thrilleru patří. Ale na můj vkus už je toho prostě moc. Tak moc, že Žízní se s Harrym pravděpodobně definitivně rozloučím (maličký SPOILER: a na pokračování mě nenavnadila ani konečná scéna - spíš mě odradila). Mně osobně už to stačilo.

anna2328
13.03.2018 3 z 5

Zase Nesbo, trochu učesaný a skoro vždycky střízlivý, ale vlastně pořád stejný Harry Hole, zase otevřený konec, je to dobrá detektivka, s několika dost dlouhými mrtvými místy (dočtu všechno, ale chtěla jsem ji odložit), druhá část má větší spád a jisté rodinné poselství, na chvíli si dám, pauzu od detektivek ze severu. Nevím, jak mám naložit s tím vampýrismem, jestli je to nějaká Nesboova klička nebo odezva na celý ten zvláštní svět upířích románů nebo už mu prostě došla témata. Pro mě už je to trochu moc přitažené za vlasy. Jinak dobře odvedená práce rutinéra, všechna čest.

kokosek
08.03.2018 4 z 5

Harry is back!
Opravdu?
Ani ne je to jen závan původního Harryho ze Sněhuláku. Už prostě zestárl, stal se z něj manžel a skoro otec a nasadil si bačkory.
Jenže sakra je to pořád on, tam někde pod tou slupkou. A občas vykoukne na povrch a při tom vyluští nějakou tu vraždičku. Jo a taky pořád dělá chyby a platí za ně.
No a to ještě neví co na něj čeká. Asi to bude další šílená jízda a já se nemůžu dočkat.

Jaruš7
03.03.2018 5 z 5

Už z obálky je zřejmé, čím se tato Žízeň hasí. Můj obdiv k tématu, při pohledu se člověk otřepe, ale hold zvědavost z pohodlí je neodbytná, a tak znovu mi jde hlavou, jakpak ten mistr pera asi spí, zda má spánek beze snů, (a to mu přeji ze všeho nejvíc), nebo asi po nocích přesunuje figurky příběhu po šachovnici děje a pak spí ve dne, kdy na něj noční můry nemohou. Sama jsem tělu vděčná za tu kapku sklerózy, která mi sny z takovéto četby neruší.
Tip mi vyšel a Opičí past taky. Citát :"Prohráváš velké věci, protože nedovedeš vzdát ty malé."
Citace : " ... dostával nejnávykovější drogu, totiž uznání a pozornost, .."
Typický Nesbo, extrémně originální, donutí opět, přes prvotní nevraživost k tématu se začíst.

Dixinka
02.03.2018 5 z 5

Tak tomu říkám super, noblesa, úžasný zážitek. Opravdu, doporučuji.

Endy17
25.02.2018 3 z 5

Řemeslně asi dobře zpracované, ale složité, překombinované, zdlouhavé a nepřesvědčivé.

JustWomen
25.02.2018 5 z 5

Tak to bylo odporně dobré čtení, propracovaná zápletka, neustálé napění, zvraty, závěr neočekávaný a vše tak morbidní, že vyvstává dotaz, zda to může napsat normální člověk.

Bukač
25.02.2018 5 z 5

Moje první detektivka a prostě boží

winer12369
24.02.2018 4 z 5

"Když si žena dává rande přes seznamku, nejvíce se bojí, že její protějšek bude sériový vrah. Muž má největší obavy, že žena bude ve skutěčnosti tlustá ... ta se pak totiž blbě porcuje."
Klasický Harry Hole, který nikdy nezklame. Možná jenom trochu přepálené finále. Jinak spokojenost jako vždy.

twiggynka
14.02.2018 5 z 5

kniha se mi moc líbila, i když oproti jiným dílům s HH mi připadla zdlouhavá... ale i tak jsem si ji užila!

Sofós
12.02.2018 4 z 5

Hm, ač nerada, musím dát pouze 4*. Kniha splnila má očekávání jen částečně. Téma sice bylo zajímavé, ale tak nějak tomu "chyběla šťáva". Promiň, Nesbø, ale nemůžu jinak...

Tirisa
10.02.2018 5 z 5

Jen bych se opakovala, takže prostě jen napíšu, že za mě opět pecka.

danielrusnok
10.02.2018 5 z 5

Knihy od Pana Nesba mám přečtené všechny. Obzvláště HH sérii, která mě přivedla k oblibě severského krimi. Tuším, že byla pauza dva roky, od vydání desáté knihy Policie. Vzpomínám si, jak mě kniha naprosto dostala a čekal jsem, že desátý díl je vrchol celé série. Oznámení 11. dílu mě absolutně nadchlo, ale nevím co mě drželo daleko od této knihy, že jsem ji dočetl až nyní, pomalu rok od vydání. Snad to byla obava z možné zklamání nebo jsem prostě zapomněl jak tento autor je vynikající v napínání čtenáře až do posledních kapitol.
Kniha Žízeň mě naprosto nadchla. Vrátit se do norského prostředí bylo pro mě velmi emotivní a neuvěřitelně napínavý závěr knihy mi vytvořil na tváři takový úsměv, který žádná kniha za poslední rok nedokázala.
Za mě 11 z 10 !!!!!!!!!!!!

sassenkka
09.02.2018 5 z 5

Nesbø je prostě třída. 11. kniha v sérii o Harrym Holeovi, pořád je to na úrovni, nenudí, neopakuje se, právě naopak, je to stále akčnější a víc šokující.
Harry vyzrál, v Žízni je mi sympatičtější než kdy dřív. Kniha je děsivá od první stránky a s každou další kapitolou se děj zamotává. Nesbø umí čtenáře pěkně zmást, ale my, co ho čteme, už víme, že když nás vede jedním směrem, všechno bude nakonec jinak. A taky že jo. Vyhrocený ale úchvatný závěr, spoustu akce a krve - je tam všechno. Úchvatná Holeovka.

martousek
07.02.2018 5 z 5

Wau. Hodnotím jako jednu z těch lepších knížek od Nesba, kniha měla spád, těšila jsem se na příběh a nebyla (výjiměčně) tak překombinovaná, jak to u Nesba bývá. Harry nedělal tolik kopanců a ani Bellman mi nebyl vyloženě proti srsti:-).

Markushka
05.02.2018 5 z 5

A mě to moc baví a těším se na další. I když... a to si říkám posledních několik dílů... ubrat, a tím přidat na uvěřitelnosti.

vaby
03.02.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní.

Dajine
02.02.2018 5 z 5

Četla jsem všechny jeho knihy a za mě fakt dobrý. Napětí, zápletka, hlavní hrdina sympaťák, kterého byste chtěli vidět odpočívat na sousední zahradě. Těším se na další.

Alizon
29.01.2018 5 z 5

Jeste ze jsem cetla Policii pomerne nedavno, takzo mi to pekne navazovalo, nemusela jsem dlouho cekat a hned jsem byla v obraze. Opet dobra Nesbovka, kde autor dokaze udrzet napeti i na temer 600 stranach. Kdyz uz si myslite ze vite, tak vlasne nic nevite a je to vsechno jeste trosicku jinek. I kdyz tentokrat jsem i ja spravne vytusila KDO asi ... (vic nebudu dodavat), coz se mi casto nestava, jsem idealni ctenar detektivek s dlouhym vedenim:) Harry se dal doporadku, opil se jen jednou (a to v situaci, kdy k tomu byl opravdu duvod). Krome brutalniho pribehu jsou tu i vsecny ty policejni pletichy okolo, soukromy zivot (ach jak ja vzdycky fandila Harrymu a Rachel:) Jen doufam ze diky "slibnemu" konci prijde brzy pokracovani ... ktere bude vzhledem k naznacenemu asi opet dost brutalni.

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960