Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2832 2832

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

NikoušekB
20.12.2017 5 z 5

Velmi mile mě kniha překvapila! Ze série s Harrym tento díl hodnotím jako jeden z nejlepších!

rasken
20.12.2017 3 z 5

Jakožto velký fanda "opilce" Harryho jsem se moc těšil. Kniha mne zklamala nedosahuje kvalit předešlých příběhů. Budiž. Pro novice-čtenáře Harryho to je třeba super, ale... Mám obavu, aby Nesbo nechrlil kvantitu na úkor kvality. Prvně méně než pět hvězdiček.

harvan69
16.12.2017 5 z 5

Opět skvělý Nesbo. Zajímavý zločin a aspoň pro mně překvapivé zjištění hlavního pachatele vražd a jeho pohnutek.

mynamail
29.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se dost ztrácela v množství postav, kdo je kdo, celkem se mi pletli všichni dohromady. Líbil se mi přechod mezi podkapitolama, kdy jako by navazoval popisem nebo dialogem na předchozí, ale záhy jsem zjistila, že šlo o úplně jinou situaci a jiné postavy. To bylo zajímavé.
Jinak samozřejmě napínavé, jak už bylo níže zmíněno - úchylné, ale výborné. Fakt jsem netušila, kdo je ten hajzlík a kdo klaďák.

Garfinela
29.11.2017 5 z 5

Vynikající jako vždy. Napínavé, úchylné, zběsilé, nepředvídatelné. Moc jsem si to užila

Peťulka3
28.11.2017 5 z 5

Zase příběh jak má být. A nabízí se otázka...bude mít někdy Harry klid?

Meri47
25.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Velmi napínavé a hlavně nečekaný konec.

Greengrass
25.11.2017 5 z 5

Žízeň přečtena, nikoliv však uhašena. Těším se na další díl!

Azmodan
20.11.2017 5 z 5

Zajímavý příběh. Ze začátku až geniální. Moc se mi líbila idea loutkáře (podobná idea jako v Ďábelských hrách od Angely Marsonsové, zde však nesrovnatelně lépe zvládnuto). Bohužel mě začínají silně nudit ty závěry na efekt. Příběh mohl skončit bez honičky, bez závěrečné efektní jízdy, bez všech těchhle pozlátek, které člověk dočítá jen z povinnosti, protože kniha už je ukončena.. (velký nešvar u Keplera v jehož příbězích třikrát zabitý vrah ještě do oběti jednou píchne, proč? Prostě proto...)
Knihu však mohu vřele doporučit, protože posledních třicet stran nemůže pokazit dojem z předešlých tři sta plných napětí a divokého spádu!!!

Lidmila_2008
19.11.2017 2 z 5

Nedočetla. Je to překombinované, příliš na efekt.

xrobicek
18.11.2017 4 z 5

Prečital som všetky Nesbovky a z posledného príbehu s Harry Holeom mám zmiešané pocity. Nieže by to bolo zlé, ale geniálne nápady striedajú tie naivné a predvídatelné, záver až moc teatrálny. Snad v dalšom pokračovaní na ktorý je zalíčeno to bude lepšie. Ludia, ktorí sa s Harrym ešte nestretli budú nadšení, tí ktorí ho doverne poznajú asi trošku sklamaní.

Standa24
14.11.2017 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší Holeovka, jak jsem začal číst, nešlo se od knížky odtrhnout. Příběh měl obrovský spád a byl napínavý až do úplného konce.

Abana
13.11.2017 3 z 5

Je to moje první kniha od Jo Nesboa a vzhledem k tomu, že jsem nic neočekávala, mě kniha příjemně překvapila. Čte se jedním dechem, občas zbytečně překombinovaná, ale na to už jsem si u severských detektivek zvykla. Mají to asi v krvi-a když už jsem u té krve, občas jí bylo až příliš. Výborná zápletka s psychologem udrží čtenáře vlastně až do posledního okamžiku v nevědomosti a to mě baví. Knize dávám 3 hvězdičky a to kvůli přehnanému, nesmyslně teatrálnímu a komickému závěru (kousací Harry v autě, spoutaný pomalu v kozelci.....proč????), který ve mně zanechal trošku zklamaný pocit. Myslím, že závěrečných padesát stran knihu zbytečně znehodnotilo a je to škoda. Ale určitě doporučuji.

ilčidlo
12.11.2017 5 z 5

Jako po každé úžasně čtivá kniha

Teninka
12.11.2017 5 z 5

Knihy od Nesba miluji a moc jsem se těšila, až si přečtu Žízeň. Musím říct, že jako vždy jsem knihu četla jedním dechem.
No a musím říct, že jsem měla celkem tři adepty a jeden z nich byl správný! :-D Konec jsem už musela přečíst rychle, protože jsem byla ze všeho nejvíc zvědavá (jako vždy), proč se to dělo apod. Nebyla jsem zklamaná a těším se na další vydání knihy od tohoto úžasného autora! :-)
Žízeň rozhodně doporučuji ke čtení!! :-)))

Brembelik745
08.11.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha, ale na mně moc morbidní. Nesbø s každou knihou přitvrzuje ale zas na druhou stranu drží si laťku co do kvality knihy, kvality vyšetřování. Rozhodně jde o jednu z nejlepších knih s příběhem H.Hola...

monika.s
05.11.2017

tak kniha konečně přečtena,tentokrát jsem se na ní víc soustředila takže jsem se neztrácela v peripetiích děje.některé pasáže mi přišly předvídatelné(třeba když jde Valentin zabít do nemocnice Penelopu a všichni si máme myslet že zabije někoho jiného) a ten konec......já ani nevím jestli chci nějaké pokračování,protože v tom pokračování je jasné že půjde Harrymu o život a já se o něj nechci zase bát,je to pro mě čtenářsky vyčerpávající :) a co když jsme si trochu zvykli že Harry zatím vždy přežil a autor ho v pokračování přežít znovu nenechá.....to by pro mě nebyl dobrý konec

Disease
02.11.2017 4 z 5

No, vypadá to, že mému vztahu k Harrymu Holeovi prospěl čas odloučení, takže i když Nesbø vaří ze stále stejných ingrediencí, bavil jsem se. Finále ovšem poněkud teatrální.

TeriB
01.11.2017 5 z 5

Mě se to děsně líbilo. Žádné zklamání. Ta překombinovanost mi naprosto vyhovovala. Vlastně to miluju. To, když existuje oceán možností. Pomáhá mi to namáhat mozkové buňky. Nesbovi konce jsou většinou perfektní a ani tento nezklamal.

cz.klima
30.10.2017 3 z 5

Za mě už moc překombinované.. průměr

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960