Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2830 2830

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

izfnp
02.10.2017 4 z 5

Autor už raz má svoj štýl a svojho ústredného detektíva, takže čakať, že každou knihou prekvapí, jednoducho nedáva zmysel. Podľa mňa je treba si príbeh hlavne užiť, a to i práve vďaka hre, ktorej pravidlá na 11. krát už síce poznáme, ale nebaví o nič menej. Odhaliť skutočného vinníka v prípade Smädu skutočne ide pomerne rýchlo, na Nesba nezvykle, ale mne osobne to pri čítaní nijak nevadilo a stránky som hltala ako vždy.

atevi4
02.10.2017 4 z 5

Tohle byla opravdu "jízda". Navíc mám pocit, že jsem se tam i dost dozvěděla. Jedna z nejlepších od Nesba.

MaaaR@
01.10.2017 4 z 5

I jedenáctý díl jsem hltal v každé volné chvíli. Často narážím na výtky, že to začíná být přehnáné a že z Harryho se stává superhrdina. To je sice pravda, ale výchází to právě z toho, že se jedná již o jedenácté pokračování.

Vždyť si představte, že by to bylo pořád stejné, jako v prvních knihách. To byste si stěžovali zase na to. A tak jsou dvě možnosti. Buď to bude díl od dílu o něco šílenější, nebo už by neměly být další knížky. A já teda rozhodně o Harryho ještě přijít nechci.

Jediné, co tak mohu vytknout je fakt, že styl psaní, ve kterém na sebe zdánlivě navazují dvě odlišné scény již nepůsobí tak, jak by měl a čtenář má tudíž velmi jednoduché odhadnout, kdo za čím stojí.

Jessybelle
01.10.2017 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. A Harry taky ne. Jeho umění vybruslit z průšvihů by mu mohl leckdo závidět. Začínám vážně uvažovat, že si celou sérii koupím...

Val
29.09.2017 5 z 5

Konec.... :-( Vůbec netuším, co bude teď. Ta jízda s Harrym po tak dlouhé době byla vyloženě návyková. Párkrát jsem se přistihla, že čtu schválně pomalu, abych to četla co nejdéle. Poprvé se mi stalo, že se mi hlavou mihl pachatel. Sice jsem si samozřejmě nebyla vůbec jistá, ale trefila jsem se. Každopádně mi to vůbec nevadilo. Prozradím na sebe, že jsem se bála víc než u Sněhuláka .....zatím asi nejvíc :-)

CharlesWard
28.09.2017 3 z 5

Po JEDENÁCTÉ stále znovu jedno a to samé. Nevím jak ostatní, ale mně už to začíná docela unavovat.

astroweb
28.09.2017 5 z 5

Tak tentokrát se mi Nesbo opravdu trefil, to se mu to povedlo, opravdu skvostné čtení. Napínavé, poučné, zajímavé.

Mengej
26.09.2017

Báječný Jo Nesbo a báječný Harry Hole. Musela jsem jen číst a číst a kašlala na ostatní věci, ale stálo to za to! Už někdy před půlkou jsem správně odhadla hlavního zloducha, ale do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli byl můj odhad správný a bylo to napínavé jako kšandy.
Neodpustím si poslední poznámku - Jo Nesbo prostě nedá Ráchel pokoj a pěkně mě tím štve.

Skupa
23.09.2017 5 z 5

Sakra hooodně dobré jak už jsem psal u předešlých dílů každý je lepší a lepší a tenhle byl zase lepší... !!!

ddkk
23.09.2017 5 z 5

Nesbo nezklamal...i když nametu jsem zpocatku nemohla uvěřit.Ale Hary je Hary.

Agnesita
22.09.2017 4 z 5

Po delsi dobe opet HH, kvituji s povdekem. Konec pro me zbytecne rozvlekly. A uplny zaver me desne nastval. Nechci ovsem prozrazovat dej.

roman9670
22.09.2017 3 z 5

Opäť skvelý Nesbo,znížené hodnotenie dávam za trápny vampírsky námet.

Val
22.09.2017 5 z 5

Nedá mi to a musím napsat své první pocity z Žízně. Po dlouhé proluce, která byla mezi Policií a touto knihou, jsem si zděšeně uvědomila, že jsem totální závislák a jak moc mi Harry chyběl . Nejde mi přestat číst a nic nestíhám ... :-) Jakmile dočtu - a to bude velmi brzy - přidám svůj názor :-)

Kniholátor
21.09.2017

Zatím strana 120, nejde se odtrhnout :D klasika, na tuhle knížku jsem se chystal několik měsíců a konečně jsem se do toho ponořil

Alex.rrr
21.09.2017 4 z 5

Tak celou knížku jsem si říkala, jak je to super příběh, že se rovná předešlému, ale prostě v závěru zase musí být předimenzováno. Přitom bez toho neskutečného konce by to taky bylo top! Krásně je zde ale zaděláno na nový díl. Trochu mi vadí, že z příběhu začíná hodně vypadávat starost HH o jeho sestru a i Oleg a Dřevák nemají už moc pasáží. Je zde víc důraz na tu hlavní linii a pachatele. Přechody z pasáže do pasáže byly trochu krkolomné, spíš by se hodily do filmu. Ale jinak pěkné čtení a další díl si určitě taky přečtu. Minimálně proto, že jsem četla všechny předchozí :)

JezinkaJ
21.09.2017 4 z 5

Harry - uznej, že už máš komplikací s rodinou a vším ostatním, trochu moc. Všeho je tak trochu moc. Nemohl bys jít na půlku, abych ti věřila? :-) My přece víme, že dáš vždycky přednost práci, dokud budeš Joa bavit, a pak tě nechá zastřelit. :-) A my, čtenáři, budeme mít utrum.
I tak jsem knihu přečetla ráda.

Space.Junkienka
19.09.2017 5 z 5

Nikdo neumřel....Ani nevím, jestli jsem knížku tak moc hltala, protože jsem chtěla co nejdřív vědět, která z postav umře tentokrát...nebo spíše, která postava se mi začne tak moc líbit, až bude zabita :), nebo protože jsem se prostě nemohla odtrhnout od dokonalého příběhu plného zvratů, napětí, lásky, inteligence a intrik. Každopádně dočteno. Kdy bude další?!

Jolina
19.09.2017 5 z 5

Líbilo, HH do toho šel zase po hlavě. Dilema rodiny a případu, vlastní rozhodování, touha po vyřešení nejenom detektivního případu, ale i ukotvení svého života. Jediné, co mi vadilo, bylo zavěrečné "nakousnutí", že to vlastně nebylo všechno...

myshmother
16.09.2017 5 z 5

Jako vždy, super čtení. :-)

Puntíkatýhrnek
15.09.2017 4 z 5

Zařekla jsem se, že už tuhle sérii číst nebudu a zase jsem to udělala...jasně, je to skvěle napsané, jasně je to opět strašné....ale co upřímně nechápu je, proč má autor permanentně snahu povýšit Harryho na Terminátora...téměř na každé stránce se opěvuje genialita hlavního hrdiny, v podstatě se z něj stala modla norské policie, což působí, alespoň na mě, přehnaně a i trošku otravně..navíc je to pořád jen přehlídka utrpení a mučení a postavy jsou pořád tak nějak stejné...Mně osobně už asi tohle seznámení s Harry Holem bohatě stačí...

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960