Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12684 12684

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

ReniHan
01.01.2018 5 z 5

Nejlepší díl z celé série

FoxieAli
30.12.2017 5 z 5

Četla jsem poprvé a nemá to chybu. Doporučuji!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Kniha, kterou jsem již asi posté nedávno dočetla. Je vidět, že Rowlingová se nechala unést, což nám dokazuje počet krásných 800 stran (pro mě žádný problém). Fénixův řád si už jen z tohoto důvodu vždy ráda znovu přečtu, jelikož v knize je milion příběhů, detailů a zvratů, které se do filmu prostě vejít nemohli. Chcete-li vidět znovu Zlatoslava Lockharta v nemocnici svatého Munga nebo se více potloukat po Odboru záhad, nezbývá vám nic jiného, než si prostě přečíst knihu.

pepa4081
21.12.2017 5 z 5

Od tohoto dílu je už Harry o hodně temnější a určitě spíš pro starší děti (a samozřejmě nás dospělé). Kniha má téměř 800 stran, a přesto v ní nejsou žádná hluchá, ani nudná místa. Mám jen maličkou výtku: vím, že to má Harry čím dál těžší, ale vadilo mi, jak se pořád rozčiluje a na každého křičí, i když vím, že to patří i k jeho věku. Film je dost očesaný, ale vzhledem k rozsahu knížky to asi jinak nešlo. Opět jsem se skvěle bavil.
Vrcholně uspokojivé.

Carra
18.12.2017 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Patrně můj nejoblíbenější díl, i přes pubertálního Harryho - převážně díky "pohledu do zákulisí" odboje proti Voldemortovi, permanentnímu tušení, že se děje něco nekalého (Harryho vize), a závěru.

Aati
10.12.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější ze série HP. Nenechte se odradit délkou, nebojím se, že byste knihu nedočetli - odpor k Dolores vás k příběhu zaručeně připoutá :)

Hunzek
09.12.2017 5 z 5

Knižka nikdy nezklame

85098211
08.12.2017 5 z 5

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Každý další svazek má o několik stránek navíc, ale o to napínavější příběh nám nabízí. I tento díl je vynikající a podle mého názoru stejně strhující jako ty předchozí. Kromě toho si myslím, že věk čtenáře vůbec nerozhoduje - knihy jsou výborně napsané a doslova geniální!

Radovan_R
02.12.2017

Přečíst tuhle knihu bylo poněkud těžší, než předchozí díly - jednak asi kvůli délce, ale místy mi přišel děj poněkud rozvláčný. Odpich to začalo mít znova asi 200 stránek před koncem a četlo se to zase dobře.
Přesto neříkám, že je to horší kniha než jiné díly série, zatím se mi líbily všechny.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

Beer_bro
06.11.2017 4 z 5

Velice dobré pokračování. Proč ne pět hvězd? Připadá mi, že některé detaily dokáží pokazit velice zdařile vytvořené scény. Třeba při SPOILER!: jednom souboji Harryho kamarádů se smrtijedy- jeden smrtijed při jednom souboji prohraje souboj. A proč? Spadla mu do očí kapuce. Co tohle má být? To by se hodilo do nějaké komedie nebo parodie, ne do temného souboje se stoupencem zla. A podobných momentů je více v knize. Naopak se mi opravdu líbilo vyobrazení Harryho v knize. Ve filmech je obvykle "vyvolený hrdina". Zde jej vidíme jako člověka, který má taky dost těch všech nepříjemných blízkých setkání se smrtí.

TynaBehuncikova
05.11.2017 5 z 5

SPOILER
Knihu jsem teď četla po 12 letech znovu. A musím říct že nic takového jsem nečekala. Začala jsem znovu od jedničky a až do čtverky vlastně vše v pohodě, podobné prožívání jako když jsem to četla poprvé hned po vydání.
Fénixův řád mě však dostal, tolik emocí jsem neměla snad u žádné knížky, a to už jsem to četla a film viděla milionkrát! Snad to bude tím, že poprvé jsem knihu četla v 9 letech a asi neměla tolik rozjeté prožívání, pamatuju si, že jsem to milovala jako vše okolo Harryho Pottera, ale abych zuřila s Harrym, když se mu nikdo z přátel celé léto neozval, celý díl byla naštvaná na Brumbála který Harryho ignoruje, stále dokola s ním soucítila jelikož mu nikdo pořádně nevěří a Harry se většinu knihy cítí na vše sám, navíc pod neskutečným tlakem Dolores Umbridge, jejíž praktiky mi až odporně připomínaly komunismus... Plus samozřejmě strach z Voldemorta, myšlenky, co když je jím posedlý, se kterými mu nikdo nemůže pomoct, první láska a aby toho nebylo málo tak zkoušky NKÚ. Hroutila jsem se i za Harryho a konečná smrt Siriuse mě zasáhla natolik že jsem volala kamarádce v histerickém pláči (a to jinak brečím asi jednou ročně).
Neskutečné, co tato knížka dokázala. Takže sice jsem většinu knihy trpěla a prožívala stejné negativní emoce jako Harry, ale zároveň mě to tak bavilo že jsem nemohla přestat. Přirovnala bych to k Ronovu věštění Harryho budoucnosti ze třetího ročníku: "Budeš trpět, ale náramně si to užiješ."

SknihouVrukách
05.11.2017 5 z 5

Musím uznať, že tento diel je pomerne slabší, ale mne sa pomerne páčil. Podľa mňa by kniha bola lepšia keby mala o pár strán menej. Niektoré posáže boli dosť zdĺhavé. Kniha končí smrťou. Koniec bol skvelý aj keď dosť smutný. 4,75*/5*

Miro.slav
30.10.2017 5 z 5

Pre mňa posledný diel, ktorý som si užil. Potom to už nebolo také zaujímavé (možno to bolo podaním, možno naladením, možno tým, že už som nebol malým chlapcom, ktovie). "Fénixov rád" je skvelou knihou, keď sa do celého čarodejníckeho sveta vplížila temnota a zlo. Stále je to však verné intenciám rokfortskej internátnej idylky, napriek tomu, že na stránkach tejto knihy čaká smrť. Oporúčam.

Devil-Ivet
28.10.2017 4 z 5

Perfektně napsané, tak jako vždy. Brumbálova armáda je skvělá a Freda s Georgem prostě zbožňuju.

hroneczek
27.10.2017 5 z 5

Temné síly nabývají na síle, tudíž i napětí sílí a vy čtete a čtete dokud nejste na konci knihy. Pak okamžitě jdete hltat další díl. Miluju Harryho!

stumpy
26.10.2017 5 z 5