Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12676 12676

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Bar16
30.07.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nebyla natěšená na tak tlustou knížku... A nezklamala! Musím před paní Rowlingovou smeknout - opravdu propracovaný příběh, hodně detailů - perfektní. Nemůžu se dočkat šestého dílu :-)

pupopony
20.07.2016 odpad!

Naivní. Bohužel mi nešlo tuto knihu dočíst

Gandalff007
19.07.2016 3 z 5

Po skvělém předchozím díle přichází spíše trocha šedi.

AllyKumari
18.07.2016 2 z 5

Tuto knihu hodnotím jako z celé série absolutně nejslabší.Minimálně tři sta stránek mohlo zmizet a vůbec nic by se nestalo. Nevím proč, ale tento díl byl prostě velká nafouknutá bublina.Při čtení kapitoly, v níž paní Weaslyová rozděluje žluté rukavice a následně se popisuje podrobný úklid domu, se mi chtělo nudou umřít.

milikola
18.07.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. Sice najdelší, ale možná právě proto nejoblíbenější.

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

Další pokračování Harryho Pottera, toto je pátý díl úžasné knihy.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

janule5792
09.07.2016

Nikdy jsem si nemyslela, že budu číst ráda Harryho Pottera, ale fakt že jo. Tahle kniha a celá ta série je brain-blowing. Puf. Sedím a přemýšlím, co se mi v hlavně vsechno dokáže odehrát. Kouzelný.

valda
30.06.2016 5 z 5

V pátem díle heptalogie se začíná situace vyostřovat. Rowlingová na způsob profesora Snepa připravila vysoce koncentrovaný lektvar připravený ze všech těch nepříjemných úřednic za přepážkou a panovačných učitelek a zhmotnila z něj Dolores Umbridgovou společně s neschopným ministrem kouzel Korneliusem Popletalem.
Harry nahlédne do fungování Fénixova řádu, který bojuje proti smrtijedům. A po jeho vzoru s Ronem a Hermionou založí vlastní spolek.
Tahle kniha je pro mě rozhodně o kousek lepší než předchozí díl. Ten mi přišel takový plošší. Tenhle díl je dost depresivní. Ale není tak temný, jako třetí, který mě bavil víc.
Film mě ale, podobně jako předchozí díl, moc nebavil. Přišel mi asi ještě slabší než Ohnivý pohár. Připadalo mi, že oproti knize neobsahuje nic zajímavého navíc. Spíš naopak nepůsobí tak drsně jako kniha. Navíc je tenhle díl snad nejobsáhlejší, takže ve filmu toho spousta chybí, nebo se musí vyřešit v pár vteřinách, aby měl snesitelnou délku do kin.

kusma
13.06.2016 5 z 5

Pohádka je opravdu pryč.... A čte se to neuvěřitelně báječně!

simi28
12.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Sice mě trochu vytáčel Harry, když na všechny křičel a pořád se vztekal, ale přece jenom dospívá, takže to k té knize asi patří. Umbridgeová mě neskutečně štvala, a kdyby byla skutečná, tak bych jí ráda zabila. Ale také je tu nová postava Lenka Láskorádová, kterou jsem si moc oblíbila. Rozhodně doporučuji

true.penny
10.06.2016 5 z 5

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych vůči autorovi cítila nenávist. Až doteď.

Na filmové zpracování tohoto dílu si vzpomínám jen matně, pamatuji si ale, že mne - oproti předchozím dílům - moc nebavilo. Knížka ale byla pravý opak. Opět výborný zážitek.

Briv
06.06.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:).

Čtivé a úžasné jako vždy. Pro mě tentokrát sice trochu překlenovací díl, ale i tak jsem si četbu parádně užila. Moc jsem si oblíbila Lenku Láskorádovou a Nevila. Sirius Black byl taky famózní. Dolores Umbriedgová byla tak skvěle růžově nechutná:) Jak já ji nenáviděla.

Terrez93
05.06.2016 5 z 5

Naprosto super! Mnohem lepší jak film, doporučuji přečíst vážně bomba.

redsharon
29.05.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi asi líbí nejvíc :)

tinka1974
09.05.2016 3 z 5

Tak nevím. Asi už to má svou dobu za sebou. Do poloviny to byla pro mě nuda. Až ke konci se se začalo něco dít a příběh chytil spád. Tolik za mě

Sulfid
21.04.2016 5 z 5

Už snad ani nemusím říkat, že mě tento díl opět vzal víc, než předchozí. Asi je to počtem stran, protože mě tato série vzala tak, že hltám každé slovo, a tak čím delší, tím také lepší.
Možná kvůli Harryho častým vzteklým náladám u mě Harry o něco klesl, takže mi konečná tragédie nebyla ani moc líto(a to normálně brečím skoro u všeho). To však, ale není nic proti tomu, jak u mě kleslo Ministerstvo kouzel (samozřejmě kromě pana Weasleyho). Zatrpklé místo však zcela zaplnila Lenka, která se stala mou novou oblíbenkyní. Co já bych za to dal, kdybych s ní mohl chodit do Havraspáru, do kterého nyní podle oficiálního testu také patřím.:)

Lessana
11.04.2016 5 z 5

S pribúdajúcim číslom na obálke úmerne rastie i počet strán (teda... do tohto dielu). Nič to však nemení na tempe čítania príbehu, ktorý má svižný spád od začiatku do konca - od útoku dementorov, Grimmauldovho námestia, výsluchu na ministerstve mágie, cez vždy úprimnú Lunu, ružovú ropuchu Umbridgeovú, stretnutia DA, Hagridov "výlet", hodiny oklumencie, až po Grawpa, VČÚ a napínavý smutno-zimomriavkový záver na ministerstve. Skvelé!

aginecka
11.04.2016 5 z 5

Dokonale vybudované psycho, za které by se ani Orwell nemusel stydět. Zřejmě nejlepší díl, který kromě autenticky tíživé atmosféry přináší celé sérii i trochu rovnováhy. Souhlasím s tím, že alespoň krátké zablikání Harryho (potažmo i Jamesovy) svatozáře bylo více než potřebné. Napínavé, temné, ale i vtipné!

Georges1
10.04.2016 5 z 5

Je to již déle co jsem tento díl četl, ale stále pamatuji chvíle kdy jsem měl chuť Dolores Umbridgeové hodně ublížit i sám :D kniha je velice dobře a poutavě napsána, vtáhne Vás do děje a pokud pustíte i svou představivost, hltáte knihu stránku po stránce. Navíc na rozdíl od filmu zde pochopíte více potřebných maličkostí a detailů. Výborně popsaný odbor záhad a začínající nárůst temné moci. K pochopení 5 dílu je třeba přečíst knihu, film je hodně slabý a rychlý (ale není se čemu divit, byl by z toho min. 4 hodinový film, aby tam dali alespoň větší půlku informací).

Danielka_1999
09.04.2016 5 z 5