Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12827 12827

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Listopad
01.06.2020 4 z 5

Tři hvězdy za ženskou z Ministerstva s tou blbou mašlí a smrt postavy jsem přehodnotila, protože to, co prováděli Fred a George, je legendární. Ty dva jsem měla ráda hned a mrzí mě, že ve filmech nedostali tolik prostoru se vyjádřit - speciálně ohledně jejich zdrhačky ze školy. Phelpsovic duo je mimochodem stejně praštěný. Miluju je. :D

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Fénixův řád byl značně depresivní díl. Dolores Umbridgeová mi přišla jako ještě horší postava než celý Voldemort.

klaraj093
26.05.2020 5 z 5

Po 15 letech znovu čtení a samozřejmě nezklamala. Ale musím uznat, že tenhle díl se mi četl poněkud déle, než ty předchozí.. Každopádně bylo fajn, připomenout si všechny detaily, co ve filmech chybí. Člověk už je filmy totiž úplně pohlcen.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbí ta Brumbálova armáda a jak je tam víc popsaný ten život ve škole a i děj byl moc fajn. Asi nejlepší Harry Potter vůbec.

Adél784
20.05.2020 5 z 5

Skvělá jako předešlé díly:)ve filmu není vše vysvětleno jako v knize a několik scén chybí, ale i tak mám ráda jak knihu tak film:)
doporučuji a těším se na další díl:)
5/5

Worbitka89
16.05.2020 5 z 5

Rostla jsem s Harrym a tuhle knihu jsem dostala na Štědrý den, když mi bylo 15 let, pamatuji si, že 26.12 v brzkých ranních hodinách byla kniha dočtena :)

Jrsnbl
13.05.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější knížka z celé série! Proč je tomu tak? Série nabývá na temnotě, postavy dospívají. Už to není ta dětská pohádka, stává se z toho tragédie. Díky délce knihy, se v příběhu ukrývá nespočet maličkostí, kterých si na první dobrou opravdu nevšimnete. Fénixův řád je zlomovou knihou v sérii o našem milovaném čarodějíčkovi.

gad
12.05.2020 5 z 5

V Bradavicích přituhuje stále víc. Pryč je romantika Harryho prvního roku zde. Až příliš mi zásah Ministerstva kouzel do chodu školy připomínal současnou situaci. Bytostně nesnáším šikanu a omezování svobody, takže být v Bradavicích, určitě bych se aktivně účastnil odboje. Harry může být rád za své kamarády, bez nich by nikdy nedokázal čelit všem nebezpečím a útokům ze strany Zla. To nabývá na síle a je jen otázkou času, kdy se projeví naplno. Také nečekejte šťastný konec, ale více nemohu a ani nechci prozrazovat. Otevírám šestý díl a jsem celý natěšený, co mne čeká.

TajemnýSmrad
03.05.2020 3 z 5

Fénixům řád mě osobně příliš nebavil (obzvláště s přihlédnutím na předchozí díly). Byl dlouhý a nějak se mu nedařilo navázat na první skvělé čtyři díly. Navíc mě přišlo, že Brumbál v rámci tohoto dílu nějak ztratil empatii a takový ten supermanovský a pohádkový nádech...
Konec konců, Fénixův řád celkově ztrácí pohádkový děj.
Každopádně ale tento díl stvořil tu největší svini, kterou člověk musí nenávidět - Dolores Umbridgeovou!

Elka252
01.05.2020 5 z 5

Bezpochyby jsou všechny knihy od Rowlingové geniální a do této skupiny patří i tato. Knihu už jsem četla před delší dobou ale vždy se jí ráda znovu pohltím. Miluju kouzla, magii, famfrmál a celičký kouzelnický svět. Více než Harryho jsem si zamilovala jeho věrné přátele a všechny dobráky z Fénixova řádu ( z nich zdaleka nejvíce Tonksovou). Tuto knihu jako všechny ostatní mám moc ráda a sama tajně chci cestovat časem, létat na koštěti, hypogryfovy nebo testrálovy bojovat proti temným silám a zažít čistý smých přátel v nebelvírské společenské místnosti.
A ještě něco Severus Snape je můj hrdina.!

midone
01.05.2020 5 z 5

Kolik to má stran? Tak 500. No ale stránky ubíhaly tak rychle, že jsem nevěděla kam vůbec mizí.

PanTydlitát
24.04.2020 5 z 5

Smutek, smutek, hrozný smutek, ale také napeti a hruza z nekterých činu jistých lidí... Škoda ze uz je konec ;-)…
Harry Potter proste stále prekvapuje. Uzasné. Uzasné. Víc nemám co dodat, snad jen - ano, jiste - DOPORUČENÍ.

Frida12
21.04.2020 5 z 5

Byla to smutná kniha,ale samozřejmě velice napínavá. Hrozně se mi líbila. Škoda že skončila. DOPORUČUJI!

Mishell14
19.04.2020 5 z 5

Trochu jsem se obávala díky některým názorům, že mě knížka nebude bavit, ale opak je pravdou. Zcela chápu, že pro některé může být kniha zdlouhavá nezajímavá někdy až překombinovaná. Ale za mě je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů a děj mi naprosto utekl.

fajka
19.04.2020 5 z 5

Po pátém dílu Harryho Pottera jsem byla smutnější než obvykle. Byla to krásná a tajuplná kniha s jakýmsi napětím. Harry už měl patnáct let a vystavoval se velkým nebezpečím. Častokrát jsem s ním soucitila, když si odpykával své školní tresty. Je zajímavé číst, jak postupně hlavní hrdina a jeho kamarádi rostou. Občas sama sebe přistihnu, jak přemýšlivě hledím z okna a vracím se zpět k jejich neobyčejnému světu. Jsem hodně ráda, že jsem tuto sérii začala číst a myslím, že se k ní budu nejen jedenkrát vracet.

PWM
14.04.2020 2 z 5

Stále silněji si myslím, že Rowlingová podléhá myšlence, že dětský čtenář musí stále dostávat stejné množství událostí, akce a napětí, jinak by to nemusel vydržet. Možná se ale naopak jen snaží psát tak, jak je tomu i v životě – to důležité se odehraje během několik málo okamžiků a zbytek je jen nudná každodennost.

Asi proto se autorka při psaní napříč všemi knihami tak „vyžívá“ v téměř „těsnopisném“ podání klíčových událostí, které se obvykle odehrají v několika málo větách a když se nic neděje, tak toho musí být alespoň hodně, aby se to vyrovnalo. Ve Fénixově řádu se neděje prakticky vůbec nic, a asi právě proto je taky tak dlouhý. Dalo by se s klidným svědomým škrtat, klidně půlka knihy (navíc pověstná "libovolná půlka"), a nic by se vlastně nestalo. Dost možná by se dala vypustit celá kniha a navázat hned tou příští a nikdo by to ani nepoznal. Aby toho nebylo málo, z postav, které se v minulém dílu probudily k životu, se opět staly toporné loutky poslušně hrající svoje až přehnaně archetypální role

Samozřejmě to neznamená, že by tady nebyly hezké nápady a okamžiky, jako už tradičně je to především zajímavý počátek knihy a zejména scény na Grimauldově náměstí.

Nedá se ale nic dělat, Harryho školní docházka musí trvat předepsaný počet let a tak je třeba napsat knihu i pro tento rok, ačkoli by dost možná stačil jen krátký zápis v ročence a jedno datum úmrtí na gobelínu…

Skyer
11.04.2020 4 z 5

Kniha má své chyby a mezery a už se jí to hůř odpouští, protože už moc do middle-grade nespadá. Zápletka na konci byla jak pro děti, protože bylo hned od začátku jasné, jak to bude.

Čtvrtý díl mě nějak extra nebavil, ale tady se toho mnohem zlepšilo. Harryho chování mi na rozdíl od ostatních tolik nevadilo a jsem ráda, že se vyloupla vlastnost Rona jako necity, protože mu to přidalo na realističnosti. Dobré bylo i prohloubení postav Jamese a Snapea, kdy se ukázalo, že vše není tak černobílé, jak se zdá.

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha.

Majinka010406
07.04.2020 5 z 5

Velmi dobrý díl. Hodně dobře se četl.

makul
04.04.2020 5 z 5