Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515127/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-hgI-515127.jpg 5 13336 13336

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Emma8
26.08.2015 5 z 5

Ve filmu je tento díl můj nejoblíbenější, ale knížky o Herrym Potterovi jsou úžasné všechny.

ivca0956
18.08.2015 5 z 5

Knihu jsem četla už po několikáté a znovu mě dokázala vtáhnout do děje a opět se mi líbila :)

iluliacross
14.08.2015 5 z 5

Všemi hodnocena, jako nejlepší kniha z celé řady HP. Bohužel nejsem schopná vybrat, která je nejlepší, ale Vězeň z Azkabanu je opravdu GENIÁLNÍ a moc se mi líbil. Je to všechno v jednom. Tajemno, kouzla, napětí, oblíbené i nové postavy. Zhltla jsem tu knížku jedna báseň. Úžasné, Rowling, tleskám!

lapetitedeny
26.07.2015 4 z 5

Proč jsem žila v domnění, že ve filmu Sirius na konci umřel?
Každopádně, zprvu jsem se absolutně nemohla začíst, neskutečně mě to nudilo a musela jsem se do toho hrozně nutit. Pak to ale zas začalo bejt fajn, naštěstí. Dala bych tři a půl, ale to nejde, tak to zaokrouhlím na čtyry.

Jo a na další díl jsem zvědavá, protože o tom už nic nevím, další filmy jsem neviděla :D

farbi
26.07.2015 5 z 5

Tomuto dielu som prišla úplne na chuť až pri poslednom počúvaní audioknihy, dovtedy mi dlho trochu vadil, resp. mala som ho najmenej rada z celej série. Neviem prečo. Ale teraz už viem, že sa mi páči rovnako ako zbytok.

petronella1
16.07.2015 5 z 5

prostě super, úžasně popsané některé momenty, že se člověk od toho ani nemůže odtrhnout

TaLu
05.07.2015 5 z 5

Po prvních dvou dílech, které se víc než fantasy románu podobaly ještě pohádce, je toto první díl, ve kterém se začíná rýsovat budoucí boje mezi dobrem a zlem.....dalo by se říci, že je již výrazně temnější.
Platí to o knize a o to víc je to vidět ve zfilmování. Při prvním sledování mi zfilmování přineslo zklamání - čekala jsem pohádkovou propracovanost , dalo by se říci doslovný přepis knihy na filmové plátno.
Později se tento pocit proměnil, a nyní si myslím , že jde zřejmě o nejlepší film ze série.
Ovšem jedno tvůrcům odpustit nemohu, ve filmu nevysvětlili, o koho vlastně jde a co o šlo mezi Červíčkem, Tichošlápkem, Dvanácterákem a Náměsíčníkem.
Podle mne to tam v pohodě v několika větách v závěrečné scéně vysvětlit šlo. No a kniha je prostě kniha, tam to je :o)

notburga
28.06.2015 5 z 5

První kniha ze série, která si ode mně zaslouží 5 hvězdiček (95 %). Neskutečně mě fascinovalo vše okolo Siriuse Blacka :)

woodward
23.06.2015 5 z 5

Svůj komentář k Harrymu Potterovi jako celku jsem připojil k prvnímu dílu, nicméně chci zdůraznit, že právě Vězeň z Azkabanu je podle mého soudu z celé série nejlepší. Je dlouhý "tak akorát", Harry a jeho kamarádi už jsou ve škole "zabydlení", leccos se už naučili, ale ještě pořád se všechno odehrává v relativně pohodové rovině. Už v příštím dílu se Voldemort vrátí a pohodě bude konec.

adriana4225
21.06.2015 5 z 5

Můj neoblíbenější díl, viděno a čteno snad stokrát! :-)

Widow Embalmer
03.06.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl s nejoblíbenější hláškou: "Máte fakt moc chytrýho ptáka, pane Pottere."

Chaos
16.05.2015 5 z 5

Fascinující,nádherný,úžasně promyšlený příběh nejen pro děti,který se skvěle čte od začátku do konce.
Každý díl (zatím 1-3) je strhující,velice povedený,rozhodně žádná kapitola nezaostává,kdyby to tak bylo u všech knih.
Skládám velkou poklonu paní Rowling.

Sorrow
14.05.2015 5 z 5

Rozhodně jeden z vůbec nejlepších Potterů :)

netty.vanity
26.04.2015 5 z 5

Přidávám se k lidem, kteří opěvují Vězně z Azkabanu jako vrchol série. Příběh u mě dokázal vyvolat salvy smíchu a jako lusknutím prstu jsem za okamžik naopak měla nervy v kýblu. Zkrátka neskutečně rozmanitý a citově všestranný díl. Kniha je příběhově o dost bohatší než film, filmové vyprávění jde pravděpodobně poprvé svojí vlastní cestou a v mnohých ohledech je naprosto jiné (a přesto také výborné, ale to sem nepatří). Líbí se mi, že s Harrym dospívá i styl, jakým je Vězeň napsán; první díly jsou vyprávěny opravdu hodně jednoduše, hlavní postavy jsou skutečně ještě slušné a naivní dětičky, zatímco tady už je znát, že trojlístek dospívá a učí se i odsekávat :) Baví mě vývoj jejich osobností. Ty tajné výpravy do Prasinek, hádky s Hermionou, radost z Kulového blesku, strach z Mozkomorů a obezřetnost před Blackem jsem si nesmírně užila.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Evča Korejka
04.04.2015 5 z 5

J.K. mě zase nezklamala.
Docela jsem se ale divila,že v knížce je často zmiňované slovo jakýsi,jakási... Nevím jestli to byl překlad,nebo jestli to napsala spisovatelka. Každopádně knížka je pěkná.

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Trojka vždycky byla a bude mým nejoblíbenějším dílem. Obraceč času je dokonalý.

hancijar
30.03.2015 5 z 5

Nejlepsi kniha o Potterovi, i filmove to bylo nej.

Norea
23.03.2015 5 z 5

Tak ako kamarátka, ako ja a všetci tu čo komentujú, je tretí diel HP najlepší. Mám len otázku, či by ste si tiež chceli zaletieť na hypogrifovi a nechali sa preniesť časom, kde musí za sebou napraviť pár chybičiek?

Alex.Barunka
16.03.2015 4 z 5

Skvělé pokračování a zároveň zlomový díl.