Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 5 12823 12823

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Catherine27
02.06.2015 3 z 5

No na to jak tlustá ta kniha je... Nic-moc. Deptala mě Umbridgeová, nechutným způsobem!!! Ale jsem Potterhead a všechny díly jsou úžasné. Fénixův řád je ale nejslabší. :)

BlackNapalm
28.05.2015 5 z 5

Musím říci, že po vězni z Azkabanu je Fénixův řád můj nejoblíbenější díl. 95%

vlkodlaq
14.05.2015 4 z 5

Tady je krásně vidět obrovský rozdíl mezi filmem a knihou. Ve filmu je (nejen) Harry předkládán mnohem lépe než v knize, kde na mě působí tak trochu jako debílek, který si nic neuvědomuje, nic nechápe, nic neumí a ano, je poněkud sebestředný, až to není milé. Ano, stále si uvědomuji, že nelze do jednoho filmu nacpat celou knihu a je třeba děj zjednodušit a upravit, ale tady se toho v úpravách ztratilo tolik, že film vyznívá v mnoha ohledech opravdu velmi rozdílně, mnoho postav dostalo úplně jiný charakter, včetně Harryho samotného, který tak znatelně ztratil mé sympatie.
Jako nejlepší herecký výkon a nejvěrnější podání podle knihy tak hodnotím Umbridgovou, která jako by si z knihy vypadla :-)

twerkit
26.04.2015 5 z 5

Asi nejlepší kniha série :)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Tenhle díl se mi rozhodně líbil víc než ten předchozí. Už to není takové to příjemné čtení o dobrodružstvích mladého čaroděje, děj už na sebe trochu víc navazuje a nabírá to obrátky :)

Norea
23.03.2015 5 z 5

Druhá časť HP, ktorá ma chytila a hlavne zarmútila, páči sa mi postava Siriusa Blacka. Nemám ani poriadne čo dodať, celá Rowlingová.

Zdeňula
23.03.2015 3 z 5

Zbytečně dlouhá knížka. Děj mi připadal nenapínavý jako v předešlých dílech....jsem ráda, že to mám dočtené.

Alexander1918
12.03.2015 1 z 5

Tož ...připadám si, jako bílá vrána, ale - vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem popáté.

Torgal
03.03.2015 3 z 5

Doteraz s prehľadom najslabší diel série. Autorka očividne vyčerpala všetky dobré dejové nápady v predošlých knihách a päťka je len 800 (!) strán plných vaty s jedným nepríliš prekvapivým proroctvom a jedným úmrtím na konci. Chovanie postáv, obzvlášť Pottera a Brumbála nedáva zmysel. Väčšinu času sa kniha venuje fašistickým metódam ministerstva a dej sa nikam neposúva. Niektoré línie knihy sú úplne tragické, narážam hlavne na všetky kapitoly s Hagridom, ktoré sú vyložene otrasné. Nad niektorými prvkami príbehu ostáva zdravý rozum stáť (miestnosť najvyššej potreby považujem za najzúfalejší nápad literatúry, testráli sú mega wtf a dalo by sa pokračovať). Celkovo finále, kde sa konečne už deje niečo zaujímavé, je plné logických dier a náhod. Relatívne priaznivé hodnotenie dávam len preto, že aj napriek všetkým týmto nedostatkom sa to dalo zvládnuť bez ujmy a zaujímalo ma, čo bude ďalej. 5+/10

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

MachineGirl
08.02.2015 3 z 5

První čtyři díly byly bomba, u pátého jí už začal docházet dech... Ano, pořád je to pěkná kniha ze světa Harryho Pottera... ale je tam mnohem více ALE. A úplně nejvíce mi vadily ty "milostné vztahy", co se většinu knihy řešily.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Kdysi, asi tak před šest,sedmi lety,co jsem Fénixův řád četla poprvé,jsem ho ani nedočetla do konce. Tolik jsem byla zvědavá a natěšená na Prince dvojí krve(který ještě nebyl natočený jako film),že jsem Fénixův řád v polovině odložila. Knížka mi přišla zdlouhavá a místy i nudná, to se však při dalším přečtením změnilo. V tomhle díle se dozvídáme víc o postavách,děj je komplikovanější, méně pohádkový než ty předchozí a také velmi smutný,ale silný.

Péťa86
28.01.2015 4 z 5

Mám moc ráda HP, ale tento díl byl pro mě nejslabší... I tak je bomba. JKR je prostě dokonalá :-) Zase je to o osobním názoru a jak komu sedne téma.

DennieForbes
08.01.2015

No páni, tohle Rowlingové nikdy neodpustím. Harryho zjištění ohledně onoho daru, po smrti dotyčné osoby, mne totálně dostalo. Když jsem potom Harry za Nickem, přes slzy už jsem ani neviděla a nakonec, když mluví Harry s Lenkou, to už jsem měla chuť hodit knihu přes celou místnost.
Filmově se mi vždy nejvíce líbil Ohnivý pohár a i jakožto kniha u mne vede, ale po dočtení Fénixova řádu si nejsem ve svém hodnocení jistá. Nepochybně nejdojemnější kniha, jakou jsem za poslední dobu četla.
Teď ale musím HP na chvíli odložit, protože číst hned šestý díl bych asi nemohla, přes své rozhořčení. :D
Nevím, jestli se někdo cítil podobně, jako se nyní cítím já, a ani nedokážu úplně popsat, co ve mne konec zanechal, ale snad někdo pochopí. :D :)

nan9494
25.12.2014 5 z 5

Podle mě jeden z nejlepších dílů celé série.

koki.veru
18.12.2014 5 z 5

Tento díl se mi líbí asi nejvíce a zároveň je také velmi smutnej, protože v něm zemře má oblíbená postava.....

Knihomolkaa
18.12.2014 5 z 5

Nejlepší díl z celé série. Každý díl bych ohodnotila 99,99%, ale tento má rovných 100%.

feex8
30.11.2014 5 z 5

Pre mna bol piaty diel najlepsi z celej serie.

Moje hodnotenie: 98%

xeroxino
23.11.2014 5 z 5

Edicia prebudila vo mne chorobu - bibliofiliu :)
Nemyslim, ze niektora kniha je slabsia a niektora lepsia - pacili sa mi vsetky.