Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16171 16171

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

jollie
29.05.2014 5 z 5

S pobavením jsem se kdysi kamaráda ptala: "Prosím tě co to čteš?? To je pro děti ne? :D" Řekl mi ať si Kámen mudrců přečtu....smála jsem se...... Zanedlouho jsem tu samou knihu viděla u dalšího kamaráda.......a to už mi nedalo....... Říkala jsem si (absolutně netušíc, že probíhá mánie Harry Potter), že jí zkusím a uvidím.
Tím začala má cesta do úžasného světa kouzelníků, famfrpálu, kouzelných tvorů a nezapomenutelných Bradavic..............cesta příběhem, který skončil sedmým dílem, cesta na kterou jsem se vydala už dvakrát a vím, že se kdykoliv vydám velmi ráda znovu.

Freechappi
24.05.2014 5 z 5

Dospívání s Harry Potterem bylo prostě kouzelné. Člověk prožíval každou další knížku, stejně staří hrdinové jako čtenář, krásná doba. Navíc je Potter jedna ze sérií u nichž je skvělý i český překlad .. Brumbál, Krucánky, máslový ležák, Nebelvír, Havraspár... :) určitě jedna z mých nejmilejších sérií a taky jí navždycky bude.

Ladislav.Knap
24.05.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl už třikrát a i napotřetí mě naprosto dostala. Je to pro mě srdcovka a úžasná vzpomínka na dětství.

pobijecmuch
24.05.2014 1 z 5

Každá doba má své hrdiny. Kdysi byla obdivovaná Máchova Márinka, potom se četl Neználek a nyní letí Harry. Přiznám se a bez mučení, že jsem tento první díl také přečetl, tedy přečetl, bylo mi pod pohrůžkou přeměny v myš nařízeno, abych předčítal svým potomkům. Ty z toho měli zážitek, potom přišly filmy, čepice a hůlky a kdoví jaké další blbosti. Jak děti vyrůstali zájem opadal a v knihovně zbylo pár knížek o Pottrovi na které nyní padá už jen prach. Co mně tedy tato knížka dala? Vím co je to Famfrpál (na fotbal už tedy nechodím) a jak se létá na koštěti(prodal jsem svoje autíčko). Kouzelná hůlka, ale nefunguje, ta mně už zvýšení platu nezařídí. Pozdravuji tě Harry, snad příští dětský hrdina bude o mnohem štědřejší.

Gallaxy
24.05.2014 5 z 5

První setkání s Potterem bylo velmi kouzelné. Srdcovka.

Honzina
12.05.2014 5 z 5

Výborná knížka!!

Greene
08.05.2014 4 z 5

Výborná kniha, s níž J.K. Rowlingová nastartovala nejskvělejší knižní sérii všech dob!

Hermy
03.05.2014

Naj kniha! Aj všetky ostatné časti!

martina321
19.04.2014 5 z 5

Tohle bude první kniha, kterou koupím svým dětem až budou umět číst! Já na ni narazila až okolo 14 let, ale i tak mě chytla za srdce jako žádná jiná! Otvírá se zde naprosto jiný svět a čtenáři společně s hlavními hrdiny rostou! Rowlingová je prostě paní spisovatelka! A já jí tímto převelice děkuji, že můj život oživila touto fantastickou sérií! ♥ HP FOREVER!!! ♥

Cibak
12.04.2014 5 z 5

Dvakrát škoda. Škoda že jsem viděl filmy dřív než jsem se dostal ke čtení knihy. A škoda že mi není jedenáct. Úžasné čtení i pro dospěláky.

PepeJewel
09.04.2014 5 z 5

Co k tomu více dodat. S touto knížkou jsem prožil krásné fantasy dětství :-)

Mirek V.
03.04.2014 5 z 5

Epická kniha J. K. Rowling je VELMI nadaná spisovatelka

Patw
03.04.2014 5 z 5

Teprve teď poznávám o co jsem doposud přicházel. Nechápu, že jsem si Harryho nezačal číst už dřív. Ano pravdou je, že tato kniha není veledílem, ale ta kniha si na to nehraje, a jako kniha pro děti a mládež skvěle poslouží. Rowlingová přišla s výjimečným dílem a tím Harry zůstane.

kvádr
30.03.2014 4 z 5

je to úžasná série, dávám 4 z 5 jen z toho důvodu, že první díl je spíše pro děti a poté s to ztupňuje, což je pro mě zajímavější k mému věku :)....

Tehanu
22.03.2014 5 z 5

Vzpomínky... Knížku jsem dostala jako osmiletá jako dárek. Vůbec se mi tehdy nelíbila obálka (vážně nevím proč), takže jsem se knížce vyhýbala úspěšně dva roky (při tehdejší frekvenci čteníkniha za dva dny). :D Nakonec jsem tedy s Harrym přežila docela dost let plných čekání na další vydání... Moc moc dobrá knížka :)

tsal
20.03.2014 5 z 5

Je zajímavé, jak člověk s lety mění názor. Při prvním čtení mi Kámen mudrců přišel na můj vkus moc dětský a tedy jsem ho hodnotila o něco níže než díly následující. Avšak teď, při čtvrtém čtení, se mi zalíbil. Právě ta dětskost vyprávění určeného pro jedenáctileté děti mi připomněla, jaké to bylo stavět z dek pevnosti a věřit, že fantastické věci se stávají každý den. Také si musím rok co rok připomínat, že Harry v prvním díle je zcela jiným chlapcem než Harry v díle sedmém. Toho naivního klučíka, kterému se otevřel zcela nový svět, člověk prostě musí milovat. Škoda, že mi to tak nejde i s jeho starší verzí. Oproti tomu Hermionina Kamenná verze byla neskutečně otravná a jsem ráda, že se jí brzy zbavíme.

Jedinou vadou knihy je její délka. Přidala bych sto stran. K čertu s Voldemortem! Chci si přečíst víc o školním životě v Bradavicích a o bezvýznamných dobrodružství ze školních lavic. Třeba nějaký ten vtípek na Filche. Ne? Ach jo, co se dá dělat...

Eleanor-ka
20.03.2014 5 z 5

Když jsem to začínala číst, trochu jsem byla zaskočená z toho, kolik stran má každá kapitola :D (ale časem mi to potom přišlo jako nic.. to je takový ten pocit, když čtete a čtete a ona vám pak dojde kapitola :D). Začáteční kapči celkem stejné jako ve filmu, potom se to rozjelo a vidno, že tam některé scénky nedali (do filmu), což je škoda.

matesatan
11.03.2014 5 z 5

uplná bomba oproti filmu je to dost krát lepší ale chtěl bych vědět jaký to je když si to člověk čte když neviděl film protože když clověk viděl film tak ví co má čekat ale i tak to je perfektní kniha

Roselunda 1928
10.03.2014 5 z 5

Oceňuju nápad autorky, škola čar a kouzel - to by mě nenapadlo :-)
Taky se mi a taťkovi líbí, že hlavní hrdina není superman, ale takový ťuňťa :-D
Ale fakt se mi to líbilo, i když je 1. kapitola nudná.

sosna
10.03.2014 5 z 5

Tuřín jsem sice nečekala, ale tohle taky ne. Je mi 35 a právě jsem dočetla první díl HP. Když mě bylo jedenáct, tak Harry byl ještě na houbách, když se Harry narodil, tak mě bylo přes dvacet a měla jsem jiné záliby, než fantasy literaturu. Takže mě Harry dotihl, až teď, kdy ho čtu své sedmileté dceři. A musím říct, že Harry nadchl nejen dceru, ale i mě, vypukla u nás Pottermanie (čtení HP několikrát denně, dort k narozeninám s HP...) a volně jsme ve čtení přešli na druhý díl:-) Takže za mě i za Majdu musíme dát plný počet hvězdiček:-)