Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16164 16164

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

kkubelkova
04.05.2022 5 z 5

Po dvaceti letech mého života jsem si konečně přečetla knižní předlohu mé velmi oblíbené filmové série. Četlo se to krásně, typ knížky, kterou prostě musíte číst pořád dál a dál, přestože víte moc dobře, co se stane a jak to dopadne.

Pančelka
04.05.2022 5 z 5

Konečně jsem po tolika letech dostala ke knize! Filmy o mladých čarodějích mě neskutečně bavily. Vracím se k nim pravidelně. Poprvé jsem ale přečetla i knihu. Za 2 dny. Říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit, ale bylo to právě naopak! 11/10

FantasyCZech
27.04.2022 4 z 5

Co k tomu říct? Úžasný fantasy příběh, který jsem přečetl za dva dny a hodlám si přečíst i ostatní. Doporučuji

Littlemonday
20.04.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K.Rowlingová

První díl této série dočten! ️
Není určitě zvláštní číst sérii Harryho Pottera, ale číst ji až teď poprvé už možná trochu překvapující je. Podotýkám, že jako malá jsem viděla tento první díl jako film a nic si z něj nepamatuju, jinak o Harrym nevím zhola nic.

Takže první díl. Co k tomu napsat. Je to taková opravdu pohádka o přátelství, statečnosti, bystrosti a děj má velmi rychlý spád. Když bych měla vlastními slovy popsat první díl, bylo by to krátké, výstižné, nic složitého, cílovka zjevně deti a YA, ale i tak se mi to četlo skvěle a byla jsem opravdu velmi překvapená, koho Harry na konci objevil u kamene!!

Je jasné, že musím vypíchnout autorčinu nekonečnou fantazii, která je vidět na prostředích, postavách, famfrpálu, pochoutkách a knihách. Klobou dolů, dokonalost!

PájaHája
19.04.2022 5 z 5

Jako první jsem viděla filmy, které se mi velice líbily. A kniha mě naprosto nadchla. Těším se na další díl.

DomYell
12.04.2022 5 z 5

Jsem rad, ze jsem generace, ktera vyrustala s Harrym. Nejdrive jsem dlouho nevedel, kdo to je a potom, jsem stejne jako miliony deti na celem svete nervozne preslapoval pred knihokupectvim, kdy se objevi dalsi dil.

1.dil je v porovnanim s poslednim asi jako dite a dospelec. Dej je lehce pochopitelny, navykovost obrovska... Dokud nebyl zadny film, fantazie ve spojenim s ilustraci desek a kapitol pracovala na maximum.. A proste.. Je to zacatek serie o detskem kouzelnikovi a je to kouzelna kniha. Doslova. Cit pro slova autorky i prekladatele... Marne bych hledal neco, co knize vytknout.

Pani J. K. R. Dostala ke cteni miliony a miliony mladych lidi, kteri jsou dnes ve veku, kdy prejimaji oteze svych rodicu. I ona se z casti podilela na tom, jaci lide z nich vyrostli a proto jakakoliv kritika na autorku od neuspesnych trolu je smesna.

Serie o H. P. je i vyborna pomucka na uceni se cizich jazyku. S kazdym dalsim dilem narusta i obtiznost cteni/prekladu a je to radost se takovouto cestou ucit.

Posledni odstavec: Autorka zasahla britskou kulturu zpusobem, jakym se nikomu nepodarilo nekolik desetileti... I pres uz relativne dlouhou dobu od vydani prvniho dilu je jeji serie soucasti kultury ostrovniho naroda, jako monarchie, mr. Bean, James Bond.. Az na to, ze na symboly HP narazite predevsim v hlavnim meste vsude a porad.

knedlíček55
09.04.2022 5 z 5

Kniha mě bavila stejně jako film. Ten kdo má rád Harryho Pottra tak doporučuji.

ViktorieMars
08.04.2022 5 z 5

Já málo případů kdy si člověk užije knihu, i když předtím už viděl film. Ale toto je jeden z nich. Naprosto úžasné.

Iris30
07.04.2022 5 z 5

Mně tenkrát první díl v kinech minul, pak jsem to zkoukla na DVD a už to jelo :-) samozřejmě jsem sáhla i po knížce, a nemám co dodat.
Vidět to ale zfilmované byla nádhera. Kniha je ale kniha, a troufám si říct, nebo-li napsat, že čím su starší, tak sáhnu spíš po knize.
Ten kouzelnický svět prostě miluji.

AlexandraBane
05.04.2022 5 z 5

Po letech se vracím do Bradavic. Už se těším až si to znovu užiju. Harry je klasika, která neomrzí!!!

Mistři
25.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

LuccBizon
23.03.2022 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha s perfektním Jiřím Lábusem, jehož hlasové eskapády, hudba a zvuky zážitek z knihy posunují o dost výš, v podstatě až někam k rozhlasové dramatizaci. Doporučuji.

Když kdysi přišel HP do módy, byl jsem v postpubertálním módu "fuj fuj komerce, jak to mohou lidi číst". Teď jsem už o více než 20 let moudřejší, proto to vidím jinak. V prvé řadě je potřeba hodně nahlas říct, že Kámen mudrců je kniha pro děti. Čtenář proto nemůže očekávat příliš spletitý příběh a logika si občas dá dvacet. Ale pro děti s neořezanou fantasií a fantastikou dosud nepolíbené to rozhodně může být iniciační kniha.
Druhým dechem je třeba dodat, že vytýkat knize neoriginalitu je směšné. Jako snad veškerá obecně oblíbená fantasy vychází z široce známé mytologie, převážně řecké a anglosaské. V knize tedy potkáte kentaury, jednorožce, draky, plášť neviditelnosti, létací košťata, kouzelné hůlky a podobné propriety. Tak to mají čtenáři rádi, brnká to na strunu tajemna, které ale až tak tajemné není, protože je zasuté kdesi hluboko v nás samých. Proto kniha měla takový úspěch. Fantastika založená na zcela originálních vizích nikdy nebude celosvětově úspěšná. Globalizovaný svět je v tomto neúprosný. Může si vytvořit svou fanouškovskou základnu, ale masovosti podle mne nikdy nedosáhne. Porovnejte např. Malaz s Hrou o trůny, Pánem prstenů nebo právě HP.
Třetím dechem chci a musím říct, že přes všechnu neoriginálnost dokázala autorka do příběhu vložit i kousky něčeho nového (famfrpál, propojení a zároveň rozdílnost světa mudlů a čarodějů) a celé to protřepat a zamíchat do příjemného koktejlu. Ingredience tohoto koktejlu originální nejsou, příjemně nové je však jejich spojení. Není to literatura, která by uzemnila sečtělého dospělého, ale nedá se jí upřít kvalita. Pro děti je pak přímo vynikající.

HynekKyblík
19.03.2022 4 z 5

Nebylo to zdaleka poprvé co jsem opět zasedl ke knižnímu fenoménu, nesoucí jméno svého hlavního hrdiny, Harry Potter. Přesvědčil jsem se o tom, že první díl, je tedy alespoň podle mne nejslabším článkem celé série. Tím samozřejmě nechci nijak naznačit, že by Harry Potter a Kámen mudrců byla špatnou knihou. Právě naopak. Avšak nemohu zapírat, že ostatní díly jsou mi bližší.

Elion
11.03.2022 5 z 5

Serie s Harrym se nikdy neomrzí. Četla jsem dřív, čtu teď a jednou budu číst svým dětem. Nádherná serie u které vím, že s námi bude navždy.

monika3332
10.03.2022 5 z 5

Tento díl se neomrzí, četla jsem kdysi nejstarší dcerce, teď čtu druhé a synovi

Ren95
09.03.2022 5 z 5

První a nejoblíbenější díl Harryho Pottera, přečteno znovu díky čtenářské výzvě.

Luicy
06.03.2022 5 z 5

Po novém roce jsem si koupila do sbírky novou hardback edici Harryho Pottera (protože co si budem, ty obálky vypadají skvostně) a rozhodla jsem se, že po 10 letech re-readnu celou sérii. Po dočtení jsem trochu přehodnotila své původní, dejme tomu lehce kritičtější hodnocení všech knih a o hvězdičku jsem přidávala, protože to ve mně probudilo obrovskou dávku nostalgie, kdy jsem HP dost žrala. K ději asi není moc co dodávat, každý příběh mladého kouzelníka zná. HP je zkrátka srdcovka mého dětství a určitě se ke knihám opět po pár letech vrátím, třeba jednou i s dětmi.

MamaKnihomolka
04.03.2022 4 z 5

Každý zná Harryho Pottera ať už z knih nebo televize. Nikdy jsem ho nečetla, ale vždycky jsem si to moc přála. A pod stromeček jsem dostala rovnou celou jeho sérii a doufám, že mě konečně nakopne ke čtení, protože letos jsem fakt marná.
•••
Musím říct, že obálka je úžasná a celkově grafické zpracování textu, kapitol, dopisů apod. je úžasné.
Text se moc dobře četl a věřím, že dětem ve škole se musí číst také moc dobře.
•••
Moc se mi líbilo, jak se Harry seznamuje se světem čar a kouzel, ale můj názor na to, že je to můj nejméně oblíbený díl se nezměnil.
Co se týče porovnání s filmem, tak je hodně znát, že kniha je původně pro děti. Ve filmu je více akce i když tam některé detaily z knihy nejsou.
•••
Jsem moc ráda, že sérii mám a moc se těším na druhý díl, který mám moc ráda.

Anastazie0810
01.03.2022 5 z 5

Díky téhle knížce, jsem jako dítě věřila v kouzla. Věřila jsem, že někde existuje ten svět s mýtickými bytostmi a jako spousta dětí jsem čekala na svůj dopis.
Jednou za čas si dám tzv. "rereading" téhle série. A nikdy nejsem zklamaná. Už je to 22 let, co je tu tahle kniha s námi a pořád je čtivá, svět neskutečný, postavy uvěřitelné a zábavné. Vždy tam najdu něco nového.
Filmové zpracování je jedno z nejpovedenějších, co jsem viděla. Autorka je za mě naprosto geniální a touto knihou změnila svět.

Sany33
27.02.2022 5 z 5

Už ako malého chalana ma tento svet očaril a kúzlo nepominulo ani do dnešných dní. Jou stvorila svet v ktorom si každé dieťa našlo svoje miesto a mohlo sa prostredníctvom neho dostať do sveta kúziel a čarov. Za to jej patrí moje veľké ďakujem. Začiatok príbehu Harryho, Rona a Hermiony je určený prevažne mladšiemu čitateľovi hlavne kvôli jednoduchosti akou autorka píše. Ja sa k nemu ale pravidelne rád vraciam a teraz ho pred spaním začnem konečne čítať aj svojím deťom.
Obľúbená postava: Hermiona
99%