Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16166 16166

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Lexa123
02.01.2022

Knížka se mi četla sama. Čekala jsem, že tam bude dost odlišností oproti filmu. Nakonec jich nebylo tolik ale třeba se to postupem dalších dílů bude více měnit.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Sirina
30.12.2021 5 z 5

Každý rok si během Vánoc tuhle knihu přečtu a je to jako vrátit se domů.

lucmat
30.12.2021 5 z 5

Znovu přečteno v rámci čtenářské výzvy. No jo zase velký voči, původní volbu bych fakt už nestihla, tak jsem oprášila Harryho ;) Ale vlastně asi můžu napsat, že knihu čtu poprvé, protože původně jsem ji přečetla v angličtině, podruhé poslouchala na CD, takže teď do třetice konečně hezky česky a zklamaná nejsem, zhltla jsem za 2 dny, jako se teda přiznávám...já sérii miluju!

kvákbil
30.12.2021 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četl. Bezkonkurenčně a čtu stále dokola každý rok.

Petronelka123
29.12.2021 5 z 5

Vytáhla jsem ho z knihovny už podruhé a opět po letech parádní čtení.

Natmi
13.12.2021 5 z 5

Jelikož mám ráda Harryho Pottera tak knížka byla za mě moc super.

martin_aston
12.12.2021 5 z 5

Prvý diel skvelej série. Nemôže mať menej ako za 5 :).

ondra295
10.12.2021 5 z 5

Když jsem byl teenager, tak jsem tuhle sérii přečetl celou minimálně 5x. Musím říct, že i zpětně jsem schopný ocenit její kvalitu, protože je to svým způsobem nadčasová literatura, kterou dle mého budou číst i děti za dalších 20-30 let.

První díl série celkově nepatří k těm mým úplně nejoblíbenějším, i tak je to ale skvělé čtení. Rowlingová dělá čarodějnický svět zajímavým a přesto relativně realistickým - tedy pokud by skutečně nějaký takový svět existoval, dovedu si představit, že by fungoval takhle. Skvělé dílo, sympatické postavy, které se chovají realisticky a nejsou "ploché". Za mě plný počet!

Alizon
08.12.2021 5 z 5

Tady je zbytečné psát komentář;) - Harry Potter je prostě fenomén. I mě, která ho poprvé četla jako dospělá, neuvěřitelně chytnul. První tři díly jsou skvělým pohadkovým rozjezdem, od čtvrtého přibývá stránek i temna. Nedivím se, že série získala tolik fanoušků, protože má všechno - skvělé postavy, uzasně vymyšlený kouzelnický svět, vtip, napínavý příběh. Po mnoha letech čtěme znovu s dcerou, která se nejprve bránila (pfff...všichni to prý už četli, schválně mě to nezajímá), ale ted už ji také chytla "potterománie". Mě HP bavil ve dvaceti a baví mě znovu i po čtyřicítce.

Luigi1
08.12.2021 5 z 5

Dlouho jsem odolával této sérii ale pak se stal Harry mojím kamarádem a dá se říct,že si asi budem rozumnět.

Karolin77
06.12.2021 4 z 5

Úžasné ! Boží ! Nádherné !
Bála jsem se,že když už znám filmy, že už mě to nebude tolik bavit a hlavně mě mrzelo, že vím jak to s postavami dopadne a kam se příběh bude ubírat. I přesto že jsem filmy viděla několik let zpátky.
Naštěstí se tak nestalo a já si to užila. Zalepíkovala jsem si spoustu stránek a jsem nadšená. Postavy jsem milovala už z filmu tudíž jsem si k nim nemusela vytvářet vztah. Díky tomu že jsem příběh už znala, jsem si všimla detailů, kterých bych si jinak nevšimla. :)
Miluji všechny postavy :D hlavně Rona a bratry F+G.
Miluju to !
Doporučuji jestli pořád váháte neváhejte a pusťte se do toho. :)

Nedávám plný počet hvězd, protože si chci nechat v zásobě hvězdičku na další díly.
4,5/5*

Barussat
30.11.2021 5 z 5

S Harrym jsem se poprvé setkala, když jsem byla zhruba v druhé třídě a od té doby začala závislost, která s věkem nekončí, naopak se spíše stupňuje. Těžko mohu popsat slovy vztah ke knihám, k postavám či k filmům. Je to vášeň a láska. Po letech jsem se rozhodla, že si knihy znovu přečtu a neudělala jsem chybu. Až po takové době jsem ale zjistila, jak moc je Kámen mudrců dojemný a že jsem měla kolikrát, co dělat, abych se v metru nerozbrečela. A to je kouzlo těchto knih. S každým přečtením objevujete další věc, které jste si předtím nikdy nevšimly.

voody99
25.11.2021 5 z 5

Je prostě úplně jedno kolik vám je let a že ho zná celý svět... Harryho Pottera prostě musí mít každý rád :-*

Azu84
23.11.2021

Překvapilo mě, že se to dost rychle čte. Bylo to příjemné čtení, jen škoda, že jsem filmy viděla dřív, než jsem si to přečetla. Ale třeba se někdy k celé sérii dostanu. :-)

Hermiona419
22.11.2021 5 z 5

Klasika, která chytne snad každého. Četla jsem třikrát a stále mě to neomrzí.

Hanys_
10.11.2021 4 z 5

Četl jsem to po večerech dětem a vlastně mě to dost bavilo. Jako dítě bych si ty knížky asi užíval dost.

Damonka18
06.11.2021 5 z 5

Příběh Harryho Pottra zná asi každý. Jen škoda, že jsem viděla film dřív než jsem přečetla knihu. Dost to s filmem srovnávám. Bohužel jsem jako malá nesnášela čtení, takže se ke knížce dostávám až teď. Určitě je v knize více informací, už v prvním díle se dozvím, že Hagrid byl vyloučen z Bradavic (což jsem nevěděla) a spoustu dalších informací. Určitě budu ve čtení Harryho Pottra pokračovat.

gab72
02.11.2021 4 z 5

Asi jako dítě bych jí ocenila více. Ale pro děti naprosto skvělá. Plná fantazie, spravedlivý svět versus nespravedlivý a jak se k tomu postavit. Kouzla, čáry....jiný svět :).

Didi981
01.11.2021

Jedna z nejlepších serií knih, co jsem kdy četla. Mam moc ráda nostalgii, která se objevuje pokaždé, kdy knihu otevřu pro další přečtení. Jinak, pokaždé to je, jako poprvé. První část má nejlepší magickou náladu, ale to je jen můj subjektivní názor. Jedním z mých nejoblibenějších momentů je spor Hermiony s profesorem Snapem, který ale bohužel ani nebyl zfilmován.