Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16166 16166

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

baty
01.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Krásně se četla. Hned poté jsem si pustila film a zjistila, o kolik je kniha obsáhlejší. Těším se, až tuto krásnou knihu budou číst také moje děti a doufám, že budou stejně nadšené, jako jsem já :-)

_Bára_
30.10.2021 4 z 5

Skvělá kniha, která nadchne všechny čtenáře různého věku.

pohoda58
28.10.2021 5 z 5

Perfektní kniha, která zaujme široký okruh čtenářů.

ZelenýAnton
26.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Zdá se, že Harry Potter sesadí mé nejoblíbenější hrdiny Pata a Mata z trůnu. Nemůžu se dočkat dvojky.

Vevericka.eva
26.10.2021 4 z 5

Teď jsem si dala opáčko se sedmiletým synem a bylo to úžasné. Srze něj jsem knihu viděla dětským pohledem a zároveň za sebe očima dospělého. Nenudil se ani jeden. Zjistila jsem kolik zajímavého jsem zapomněla pod vlivem filmu a jak je kniha oproti němu bohatá. Za mě nejlepší čtení sbližující generace.

jarusa
24.10.2021 5 z 5

Dnes již fantasy a pohádková klasika. Četla jsem anglickou verzi pro oživení příběhu.

NikolOt
19.10.2021 5 z 5

Prostě klasika, ke které není již co dodávat. Přečteno s dětmi a myslím, že i ony ocenily. Doufám, že je podobné příběhy dovedou ke čtení stejně jako mě.

capricorn__
18.10.2021 5 z 5

K Potterovi jsem se dostal až v sedmnácti letech, potom, co jsem se mu celý život úspěšně vyhýbal, protože jsem k smrti nesnášel vše, co měli rádi ostatní a co bylo všude a všichni o tom mluvili. Mojí první myšlenkou během čtení bylo, že jsem se ochudil o hodně, protože vím, že v dětských letech by mě tahle série pohltila. Když jsem knihu četl poprvé, měl jsem radost z toho, že mě odvedla za ruku pryč od problémů do světa, který byl tolik vzdálený od mého. Podle stylu psaní autorky, podle hlavních postav, ale i preciznosti děje vidíte, že byla do svých příběhů zamilovaná až po uši, a je to během četby dost dobře poznat.

evickakyticka
08.10.2021 4 z 5

Harryho Pottera jsem už kdysi dávno četla, samozřejmě jsem mockrát viděla i film. První díl je jeden z lepších částí série. (Myšleno filmová verze).
Čtení je taková oddechovka, která se hezky čte, děj pěkně ubíhá a zatím nás nečekají žádné velké akce. Určitě dám i další díly.

Terezinka890
05.10.2021 4 z 5

Četla jsem verzi s ilustracemi Jima Kaye a musím říct že to bylo nádherné čtení. :D

dagsvob
28.09.2021 5 z 5

I v mém věku mě Harry Potter prostě baví.

Martyy
22.09.2021 5 z 5

Líbí se mi, že je v příběhu více momentů, které ve filmu nebyly. Určitě si přečtu i další díly. :)

osman111
18.09.2021 5 z 5

Nemyslela jsem si, že by mě pohádkový první díl znovu zaujal tak moc, jako při prvním čtení, kdy jsem byla asi ve věku hlavních hrdinů. Teď po 15 letech jsem se do knížky znovu pustila a nechápu, že jsem se znovu nedokázala odtrhnout. Příběh je tak dokonale vystavěn, postavy skvěle propracované a jazyk velice zajímavý, že znovu dávám 5 hvězd. Nechápu, jak někdo může napsat pohádku, která zaujme všechny věkové skupiny a ani po tolika letech neztratí na svém kouzlu. Harryho stále nic nepřekonalo.

Adrim
03.09.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha jejíž věhlas je opravdu zasloužený.

hapac
27.08.2021 5 z 5

Přečteno kvůli výzvě, ale bylo to prima.

MinaHawke
25.08.2021 5 z 5

První díl série je ještě takový dětský, myslím to v dobrém a líbí se mi.

Antibabiš
24.08.2021 5 z 5

Děkuji za všechny palce nahoru je to neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej kniha

E_Lan
19.08.2021 5 z 5

Je to opravdu neskutečná knížka pro děti. Nádherně se čte, postavy jsou prostě vynikající a i když člověk předtím viděl film, tak to vůbec nevadí. Už se těším na druhý díl. A mé děti ještě více.

Luci-_-
16.08.2021 5 z 5

po dlouhé době jsem se konečně vrhla si Harryho Pottera i přečíst a nelituji toho, knihy jsou naprosto skvělé a čtivé!

twigxi
10.08.2021 5 z 5