Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16170 16170

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Antibabiš
08.08.2021 5 z 5

čtu jsi ji pořád dokola asi mě někdy neomrzí.....je to strašně hezká knížka musím Rowlingovou pochválit.

IvetaZ
04.08.2021 5 z 5

Miluju to a nestydím se za to. Vyrostla jsem s Harrym a nemálo času strávila představami, jaký by to bylo být v Bradavicích, s radostí bych je tehdy vyměnila za prvouku a mlže. V dospělosti se pravidelně vracím ke knihám i filmům, ale prvních 5 dílů mě baví nejvíc.

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Ježiš, to je tak geniální :D
Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.

Adél784
22.07.2021 4 z 5

Harryho Pottera miluju, je to určitě má nejoblíbenější fantasy série:)
Obdivuji svět, jaký dokázala Rowling vytvořit - svět čar a kouzel, lektvarů, mozkomorů, famfrpalu, skřetů, smrtijedů,...

Pro mě byla tahle série ale vždy hlavně o síle přátelství, která je v celé téhle sérii krásně vykreslena.:)
Každopádně nemám ráda postavu Harryho Pottera:) ale zamilovala jsem si jiné postavy - Lenku a její jedinečnost a to jak je prostě svá, Rona a jeho skvělý smysl pro humor a Dobbyho, který by se pro každého obětoval.
Celou sérii mužů rozhodně doporučit, první díl je takový hodně pohádkový, ale díl od dílů je série lepší a lepší:)

roman9276
20.07.2021 5 z 5

Je to prostě láska i po 10 letech, kdy jsem si dal re-reading, tak mě to strašně bavilo. Zase jsem objevoval věci, který se ve filmu neocitly, a který byly jinak. Pokud jste jednou potterhead, tak jím budete vždycky a nezáleží na tom kolik vám je.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

První díl série o HP nás seznamuje s jeho světem a postavami a je to pěkné čtení které má i svoje skryté poselství a narážky ne věci které najdeme i v naší realitě. Četla jswm jako dítě a líbila se mi kniha i film.

Lucka12345
18.07.2021 5 z 5

Za mě je to skvělé! Hned od první stránky se ponoříte do magického, tajuplnného a záhadného světa a nechcete ven.

Celým srdcem doporučuji

archivářka115
10.07.2021 3 z 5

Tato knížka byla první a poslední, kterou jsem si přečetla. O další knížky už nestojím. Patřím do kategorie čtenářů, pro které takové knížky už nejsou.

marrie5227
04.07.2021 5 z 5

Klasika všech klasik, jinak to snad ani nazvat nejde. Spolu s 3. a 4. dílem patří Kámen mudrců mezi mé nejoblíbenější díly Harryho Pottera a ani kniha nezklame. Dlouho jsem ji znala jen jako audioknihu, poslouchala jsem ji jako dítě stále dokola a vloni se mi konečně poštěstilo získat i knihy samotné.
Věřím, že v tehdejší době vzbudila obrovský boom, stejně jako dnes. /*

Zlajda95
29.06.2021 4 z 5

Knihu jsem měla rozposlouchanou v audioverzi asi 1-2 roky, bohužel mi Lábus moc nesedl. Nicméně je to hodně milé fantasy, místy i vtipné. Filmové zpracování je celkem dost věrné. Doporučila bych zvláště mladým čtenářům, kteří si to užijí se vším všudy :-)

hanjana
22.06.2021 5 z 5

2021: Musím říct, že audiokniha od Lábuse mi totálně zničila celého Harry Pottera a tu lásku, co jsem ke knize měla. Bylo to ufňukaný, dětský, trapný... fakt nejhorší věc, co jsem kdy slyšela a jsem z toho zklamaná, protože teď bych snížila hodnocení klidně třeba na dvě, tři hvězdy. Vím ale, že Kámen mudrců miluju a je to jen kvůli špatnému audiu.

ElizPetrova
19.06.2021 5 z 5

Dávám si po čtvrté rereading této knihy a příběh Harryho Pottera nikdy neomrzí! :) Na této sérii jsem vyrůstala. Pokaždé taková krásná nostalgie :)

hanka7114
06.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Patřím k té generaci, která s Harry Potterem vyrůstala. Můžu přečíst všechny knihy a začít klidně hned znovu protože mě nikdy neomrzí a stejně tak filmy. Četla jsem i viděla snad 100x a vždycky je to zážitek, husí kůže. Jsem fascinovaná geniálním propracováním každého jediného kouzla, postav, celého kouzelnického světa. To napětí když si pro Harryho v den jeho narozenin přijde Hagrid, když poprvé přijde na nástupiště 9 a 3/4 a setká se s Ronem, poprvé v Příčné ulici, v Bradavicích... vždycky mě to dostane a Rowlingová vtáhne do příběhu tak, že se cítím jako čtvrtá do party.

Yalka
01.06.2021 5 z 5

O Harrym jsem si přečetla článek v Lidovkách (v roce 2000 při příležitosti jeho prvního českého vydání). Okamžitě jsem se rozhodla, že si knížku musím sehnat, ale byť i jen jedna kniha, bylo pro mě tehdy docela dost peněz. První výlet do knihkupectví byl navíc neúspěšný, protože jsem si nepoznamenala název knihy ani jméno autorky a nezbylo mi než vysvětlovat, o čem kniha je, že je o škole kouzel, že vyšla v Albatrosu, že má v originále už více dílů, a že v anglosaském světě je to bestseller. Bohužel podle tohoto popisu ji v knihkupectví nepoznali :-)
Druhý pokus už byl úspěšný a já jsem knihu koupila svému 11letému synovci k narozeninám a díky tomu jsem si ji mohla konečně přečíst. Od té doby na Harryho nedám dopustit. Samozřejmě jsme se synovcem postupně šli i na všechny filmy. Obrovský zážitek bylo čekání na 5., 6. a 7. díl knihy s ostatními fanoušky na internetu. Harry mi taky dost pomohl s motivací ke studiu angličtiny. První půlku pátého dílu jsem četla ve skvělém českém fanouškovském překladu vysokoškolačky Starkiller (určitě je tu víc pamětníků, bylo to o prázdninách v r. 2003, přičemž oficiální překlad vyšel až v únoru 2004), zbytek páté a taky další knihy jsem už zvládla sama v originále. Na Harrym pak samozřejmě vyrostly taky moje děti.

MiLiška
31.05.2021 5 z 5

Tak jo... 5 zasloužených hvězdiček... A to jsem se k četbě odhodlávala celých dlouhých 19 let... (A nebýt Čtenářské výzvy, odolávala bych dál...) První tři díly mám zakoupené už od roku 2002, jenže pak jsem jako pedagogický dozor zhlédla téměř všechny filmy a bylo mi jasné, že do čtení se nedám. Zaprvé mě série úplně neuchvátila, místy až šílenství kolem HP mi bylo protivné, zadruhé proto, že bych při čtení měla před očima filmové hrdiny. No a vidíte, jsem uchvácena, určitě si přečtu (a dokoupím) zbývající díly a ještě jednou se podívám i na filmy!

Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

Tohle je prostě klasika. Harry Potter je snad nejčtivější série, kterou jsem kdy četl (byť nejsem skalním fanouškem). Rowlingová má talent naprosto vás vtáhnout do děje a na konci kapitoly prostě musíte okamžitě začít číst další. Podařilo se jí vytvořit naprosto originální svět, který oslovuje davy fanoušků. Oceňuji vše od příběhu, postav, prostředí, originální tvory až po detaily toho úžasného světa. Vždycky mě lákalo vyzkoušet si let na koštěti :D

Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

Krásná kniha o kouzelné magii plná krásných momentů!

Pavčule
23.05.2021 2 z 5

Doma jsem jí měla ,ale vzhledem k tomu, že v době vydání mi bylo už 13, tak Potter mánie se mi vyhnula . Připadala jsem si na to tenkrát už stará .

CarolC
22.05.2021 5 z 5

Moje kultovka a naprostá krevní skupina. Jsem generace HP a tohle nejde hodnotit jinak než 5*. Vrátila jsem se k této knize po dlouhých 10 letech, kdy jsem zůstala v posteli s nemocí a do postele to byl ten nejlepší výběr. Doteď mi není jasné, jak Rowling mohla vymyslet celý ten svět a ten její styl vyprávění? Nemám slov!

maryska09
14.05.2021 5 z 5

Tohle je už prostě klasika, kterou si jednou za čas znovu pro radost přečtu, ačkoliv jsem víc než jen dospělá. Díky za ní