Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16170 16170

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Lejčís
10.05.2021 5 z 5

Taková malá dokonalost pro malé i velké :) dnes už vlastně klasika.. zajímalo by mě, jestli vůbec někdy přijde doba, kdy něco překoná tuto sérii. Doba, kdy Harryho Pottera nebude už nikdo znát ... :)

SputnikV
10.05.2021

i když jsem nebyl dítě, když vyšla celá série, jsem fanoušek těch knih. Nejraději má právě ty počáteční, bez mrtvých

animeggi
05.05.2021 5 z 5

Harry Potter je prostě odjakživa moje NEJ kniha. Všechny díly jsou suuppeerr... ; )

Štěpinambura
04.05.2021 5 z 5

Nádherný úvod do kouzelnického světa/do kouzelné série knih Harryho Pottera. Nádherně promyšlené. Nutí to k zamyšlení. Nádherný děj. Napínavý příběh. Prsotě naprostá senzace. Špička téhle špičkové knihy strašně moc píchá! Taky bych potřebovala poradit. Už jsem dočetla sérii a neviděla ani jeden film. Bojím se, že by mě sklamal nebo ejště hůř zadupal mé představi. Prosím kohokoliv o radu.

Poeta.jana
03.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha o světě Harryho Pottera

Ginny123
01.05.2021 5 z 5

Harryho jsem četla už jako malá. Je to strašně super kouzelné, dobře vymyšlené a nejde to nemilovat.

NextOne
30.04.2021 5 z 5

Není nutné ani přidávat recenzi na tuto knihu, protože věřím, že každý fantasy čtenář ji má minimálně jedenkrát přečtenou. Dávám jí sem z toho důvodu, že ji mám přečtenou a je součástí mě knihovny. Tyto knížky mi v dětství kupovali prarodiče. Zrovna tuhle mám ještě z bývalého supermarketu Hypernova. Jedná o první vydání v tomto přebalu z roku 2002. Kniha je jednou čtená a od té doby uložena. Na 19. let starou knihu je ve výborném stavu. Harry Potter a Kámen mudrců je první kniha ze světa fantasy, kterou jsem vlastnil a stále vlastním. Na celou sérii nedám dopustit. Pro každého začínajícího fantasy čtenáře je právě tato kniha tou startovací metou.

IG: next_fantasy_one

kubula_booky
28.04.2021 3 z 5

Buď jsem už na Harryho moc starej, nebo jsem do toho správnýho věku ještě ani nedorost. :-)) Čtení jsem si celkem užil, mělo to spád a napětí by se dalo krájet - ale že bych si z toho přímo sednul na zadel, to se říct nedá. :-) S dalšími díly proto zatím radši vyčkávám, ať nejsem za toho zlýho strejdu, co umí sázet jenom samý negativa. :-))

Kája_14
20.04.2021 5 z 5

Viděla jsem asi milionkrát film harryho pottera..... ale kniha je o mnohem lepší, je tam opravdu to kouzlo, které ve filmu moc neuvidíte. Za jeden den jsem přečetla asi šest kapitol jak to bylo zajímavé, sice jsem věděla jak to dopadne, ale i tak jsem s napětím četla. Krásná kniha, sice si ji skoro všichni přečetli nebo viděli film ale i tak opravdu doporučuji.

rest
16.04.2021 5 z 5

Příběh, který si dobyl srdce milionů čtenářů a ani já nejsem výjimkou. Když se nad tím zamyslím, tak jsem s Harrym strávil nespočet hodin - ať v knižní nebo filmové podobě. A myslím, že můžu s jistotou říct, že mě jich ještě hodně čeká. Protože tohle je příběh, ke kterému se opravdu rád vracím. Určitě doporučuji

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla hned jakmile vyšla a teď dávaly filmy tak jsem si řekla ze si knížky přečtu a pak kouknu na filmy. Tento díl filmu nebyl pro mě už moc zajímavý asi tím ze další díly byly podle mě lepší tak jsem od knížky moc nečekala. Velice mě to ale překvapilo jak mě kniha vytáhla do děje.

ParallyShawy
15.04.2021 5 z 5

Já byl vždycky opožděnej u věcí, které zrovna "frčely". Jinak tomu nebylo u Harryho, každej to četl a všichni o tom básnili a mě to vytáčelo. Pak mi kamarád vysvětlil o čem svět Harryho Pottera je, tak jsem si řekl proč ne. A tak jsem začal číst... šup a první kniha byla přečtená. Postupně jsem začal číst i další a další a strašně mě vytáčelo, když jsem musel čekat, než vyjde další díl. Je tedy jasné, že tuto knihu a vůbec celou sérii mohu doporučit. Možná je moje hodnocení zastíněno nostalgickou slzou v oku, ale s tím nic nenaděláš.

Amy05
15.04.2021 5 z 5

5⭐️/5⭐️
Je potřeba dodávat něco k Harrymu. Prostě bylo to naprosto úžasné, klidně by to mohlo být 3 delší a vůbec by mi to nevadilo. Miluji všechny postavy hlavně jsem si hodně oblíbila Rona. Obdivuji Rowlingovou, jak vymyslelala tenhle svět, prostě jak musela mít všechno promyšlené už od 1 dílu. A taky miluju dvojčata Weasleovy (nevím jestli jsem to dobře vyskloňovala) No prostě, určitě jste to už všichni četli, ale pokud ne, tak si to musíte všichni přečíst, což už jste stejně všichni udělali

Jiřina18
14.04.2021 5 z 5

Já už se k této sérii vracím po druhé miluji Harryho Pottera a jeho dobrodružství. Teď jsem po ní sáhla, protože 4 knížky použiju do letošní výzvy a navíc se skvěle pobavím

mi-380
13.04.2021 4 z 5

Četl jsem s dětmi a o něco větší radost jsem měl z jejich nadšení než ze samotné knihy. Určité uspokojení jsem měl i ze skutečnosti, že autorka dokázala vrátit děti k četbě. Jedna dcera byla absolutně nadšená, dodnes si hýčká potterovskou sbírku všeho možného: knihy, filmy, lego, figurky a nevím co ještě (ta druhá je podobně ujetá z Pána prstenů). Pro mě byl největší potterovský zážitek, když jsem při jedné návštěvě Anglie dorazil do Oxfordu a prohlédl si tu slavnou jídelnu v Christ Church College.
70 % (aktuálně 13 150 hodnotících s průměrem 93 %, deváté místo v pořadí nejlépe hodnocených, nejčtenější kniha - 23 601 čtenářů).

alef
13.04.2021 5 z 5

S Harrym jsme se poprvé setkali o vánocích 2001, kdy jsme začaly číst 1. díl Harryho dobrodružství s mou tehdy 7 letou dcerou. Tohle dobrodružství pak trvalo následujících 6 let, kdy jsme každoročně k vánocům přidaly další pokračování (od 2. dílu už jsme pak četly každá samostatně), takže se dá říct, že má dcera (a později i syn) na Harryho příbězích vyrostli, i to je jeden z důvodů, proč mám Harryho čarodějný svět ráda :-).
Ale v prvé řadě musím říct, že J.K.Rowlingovou obdivuji, svůj/Harryho svět stvořila, jak je známo, jako rozvedená, nemajetná žena píšící po kavárnách, navíc, než Kámen mudrců vyšel knižně, byl odmítnutý v několika nakladatelstvích. A pak už přišla pottermánie :-) a celosvětový fenomén byl na světě. A já přiznávám, že i mě Harryho příběh chytnul úplně stejně, jako spoustu dalších.
Takže se příliš nejde vyhnout otázce, proč? Co na něm všichni /já/ vidí? A, když už jsem se zeptala, zkusila si i odpovědět, a nakonec toho našla docela dost, proč si u takového množství čtenářů získal, podle mě své oprávněné místo na slunci.
Tak hlavně, je to skutečně geniálně vymyšlené, příběh je složený asi ze všech možných důležitých dílků, které pak dohromady vytvářejí opravdu jedinečný a originální kouzelný svět, a to do těch nejmenších detailů propracovaný (skoro stejně, jako pan Tolkien), a je to svět zajímavý, zábavný, napínavý, dojemný, emotivní … a pak, žijí v něm všichni ti na první pohled prazvláštní, na ten druhý, téměř jakoby důvěrně známí, čarodějové, kouzelníci a jiná fantastická stvoření, a přitom snad na každém z nich můžete najít něco, co lze obdivovat, ve smyslu, každý je pro příběh něčím důležitý, něčím zajímavý a něčím jedinečný.
Vezmeme-li si to popořádku:
Harry – to je asi jasné – hrdina, kterého asi ani není možné si neoblíbit, i já mu fandila naprosto jednoznačně od samého začátku …“Dnes večer těmi padacími dveřmi projdu a nic, co vy dva řeknete, mě nezastaví!” … jj, přesně tohle je Harry :-);
Voldemort – zlo v té nejčistší /teda nejšpinavější/ podobě, temná strana, absolutní protipól Harryho, a jednoznačné spojení dobro-zlo, které od sebe jde oddělit jen stěží, jak se Harry později sám přesvědčí;
Brumbál – „O tom, jací jsme doopravdy, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme.“ … nejlepší z nejlepších kouzelníků všech dob, který si zvolil být obráncem světlé strany, mocným ochráncen všech potřebných;
Hermiona a Ron – „Ta holka je namouduši děsná!“, prohlásil o Hermioně Ron (nj a za pár dílů je všechno jinak :-), což je zřejmé už skoro od začátku), každý přeci potřebuje ty správné přátele, a když se vám je podaří nalézt, pak může být člověk v životě šťastný, i když mu původně nadělil ne zrovna ideální karty do hry :-);
dvojčata Weasleyova – vtipné odlehčení asi úplně všeho a za mě jedny z nejsympatičtějších postav příběhu;
Snape – „Každý, kdo by si při mých hodinách chtěl nějak zahrávat, půjde a už se nevrátí. Berte to jako první a poslední varování.“, i když to tak vůbec nevypadá, profesor Snape je dost nejednoznačná postava, a to je na tom to nejlepší, protože vlastně vůbec nic není tak, jak to vypadá, je to dost tvrdý oříšek, a pod tou tvrdou slupkou, možná …, nikdo si nemůže být jistý, on totiž za žádných okolností neodhaluje své nitro, za mě tak naprosto originální a geniální;
a takhle bych mohla pokračovat dál a dál, a asi na každém bych našla něco, co stojí za to zmínit, něco, proč není jedno, jestli v se v příběhu objevil, nebo ne, něco, co mě na něm zaujalo – a v tom, nebo možná právě proto, je tenhle příběh tak dobrý!

První díl vás velmi lehce vtáhne do světa magie, kouzel a okultních věd, úplně přirozeně pak zjistíte, o co tu jde, a vytušíte, co bude následovat (téměř od začátku deklaruje chystanou „bitvu“ dobra vs. zla). A samozřejmě, seznámíte se s prvními magickými předměty, jako jsou hůlky, kotlíky a jiné pomůcky, navíc pak s jedním veledůležitým (to proto je uveden hned v názvu 1. dílu) – kamenem mudrců –velice hledanou substancí, elixírem života, nebo taky kamenem, který dokáže proměnit všechny kovy ve zlato, pátým elementem, nebo božskou mocí darující život (jak kdo chce). Na scénu se tak dostává i záhadný mudrc Nicolas Flamel, středověký alchymista a Brumbálův přítel, s jeho (díky objevu kamene mudrců) jednoznačným názorem na smrt „…pro spořádanou mysl je smrt jen další velké dobrodružství“.

A víc už toho říkat nebudu … „silencio“ (umlčovací kouzlo) … notoricky známý příběh, vy, co jste ještě nečetli, si už přečtěte sami … nenechte se odradit nálepkou bestseller, ani štítkem dětská literatura, Harry Potter má totiž co říct i všem těm dospělým, kteří vědí, že pohádky nejsou jen pro děti, a tak jsou ochotní naslouchat :-).

Pippi
12.04.2021 5 z 5

Knihy o Harrym nelze nemilovat. Několik filmů jsem viděla dříve, než jsem četla knihy. Nijak zvlášť mě nenadchly. Přečtením knih jsem naprosto změnila svůj pohled ne celou ságu a miluju jak knižní, tak filmovou podobu. K příběhům Harryho se opakovaně vracím.

zirafinec
08.04.2021 5 z 5

Strýc Veron řídil auto a přitom si stěžoval tetě Petunii. Rád si stěžoval na všechno možné: lidé v práci, Harry, městská rada, Harry, banka a Harry - to byla jen některá z jeho oblíbených témat. :-D
Tohle. Je. DOKONALÝ. Sice to už čtu podruhé, ale tahle série vás neomrzí. Kdokoli jste si to ještě nepřečetl, tak to napravte, protože to je prostě úžasný. Mám ale jeden zásadní problém - to se v Bradavicích nemusí učit nějaké normální předměty? Zeměpis, matematiku, český (v tomto případě anglický) jazyk apod.? Vždyť bez těchto předmětů se prostě v mudlovském světě nemůžou ukázat!

P.S. Nevím, kdo navrhoval obálku, ale měli by ho okamžitě vyhodit.

Hermine108
08.04.2021 5 z 5

Začátek úžasného příběhu o Harrym Potterovi,
kdo se díval jenom na filmy tak tomu radím
ať si přečte Harryho Pottera

Loriss
07.04.2021 5 z 5

Ať se o Rowlingové říká cokoliv, tahle dáma dostala milióny dětí, včetně mě, ke knihám. S Harrym, Ronem a Hermionou jsem vyrostla a doufám, že můj syn zdědí po mamince lásku k fantasy a že si jednou celou sérii přečtu znova s ním.

A kdo nikdy nečekal na sovu s dopisem z Bradavic, ten neprožil pořádné dětství!