Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16174 16174

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Nikkiproch
28.02.2021 5 z 5

Vždycky mě to dostane a vždycky jsem napnutá, jak to dopadne.
Tentokrát poprvé poslechnuto jako audiokniha, musím říct, že Jiří Lábus je opravdu excelentní. Rušila mě akorát jiná “nepotterovská” hudba. :-)

Prince_of_book
25.02.2021

Asi netřeba nic psát. Viděno x krát jako film, čteno x krát jako kniha, ale až dnes poprvé poslechnuto jako audiokniha a stále skvělé.

10/10

amemamema
24.02.2021 5 z 5

Harry Potter je napínavý ale i vtipný!

haannyys
24.02.2021 5 z 5

Když tenkrát kniha poprvé přišla do ČR, moji vrstevníci jí podlehli, mě ale nějak minula. Miluju filmové zpracování, všichni si knihy chválí víc, takže byť je pro děti, poprvé jsem ji četla v jednatřiceti. A je to skvělý. Fakt. A jak tomu bývá, je tam mnohem víc věcí než ve filmu. Takže hurá na další díl.

kopeceli
23.02.2021 5 z 5

Je to fakt dobré!

MaKolar
22.02.2021 4 z 5

Jako pětatřicátník jsem poprvé přečetl Harryho Pottera a to na popud svého osmiletého syna, který tomuto příběhu propadl. Knihu jsme četli každý večer před spaním. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl ani filmové zpracování. A musím uznat, že i pro mě byl příběh zajímavý a vůbec se nedivím, že mu propadnou děti. Je to doslova hotová bomba na dětskou představivost a fantazii. Už se těším na další díly....

Tabby
20.02.2021 5 z 5

Dodnes si pamatuji, když se knihy objevily u knihkupců. Sestra donesla první díl a já jsem si ho od ní půjčila a propadla jsem kouzlu malého kluka, který byl přijat na školu v Bradavicích a objevoval svět kouzel a čar. Skvěle a zajímavě vymyšlený příběh a originální svět plný tvorů, nebezpečí, přátelství a kouzel.
I já se zařadila mezi fanoušky a potajmu jsem čekala jestli i mě sova nedonese poštu. Knihy jsem četla už několikrát a na filmy se koukám pravidelně. :)

Bad-wolf
17.02.2021 5 z 5

Co napsat k tomuto fenoménu? Pro mě je to srdcovka, kterou čtu již po několikáté a znám ji vlastně nazpaměť. Svět Harryho Pottera je skvěle promyšlený a co si budeme, kdo z nás by nechtěl tento svět navštívit? Samozřejmě nelze jinak než doporučit.

h.belaiova
12.02.2021 5 z 5

Krásný první díl Harryho Pottera.

wullcann38
11.02.2021 4 z 5

Harry Potter je hrozná klasika, která byla natolik úchvatná že podle ní udělaly i pár dobrých filmů.
Asi ani neznám nikoho kdo by Harryho Pottera neznal.

Elizza
09.02.2021 5 z 5

První díl mě příliš nechytl, to uznávám. Bylo to tenkrát takové to dobrý, bavila jsem se, ale proč s tím všichni tolik nadělají, to nechápu. I když na vině bude asi i to, že jsem nečetla souvisle. Každou chvíli totiž vypadla nějaká ta stránka a když foukalo, musela jsem je nahánět po okolí. Knihy z knihovny jsou holt trochu saláty, no.

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Harry Potter je můj život a miluju tento svět! Na Rowlingovou mám vzpůrné názory, ale i přes to jí zbožňuju za tento příběh! Děkuju a klaním se.

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla filmy, ale nevadí mi to. Jakožto milovník Harryho Pottera jsem knihy musela přečíst!
Knihy jsem nepřečetla dříve než filmy, jelikož v dětství jsem čtení nesnášela a raději filmy. Dospěla jsem a knihy přečetla jedním dechem....všechny díly.

Doporučuji všema dvaceti (i na nohách) ! Knihy nejsou jen pro děti! Neříkejte to nikdo prosím ! :D

Cernakocka09
08.02.2021 5 z 5

Jelikož jsem viděla filmy tak jsem se rozhodla že si to i přečtu. Ještě nedojeli ani do Bradavic a před chvílí dával Harry sově peníze za noviny co přinesla, tak uvidíme.

Kory98
07.02.2021 5 z 5

Nádhera... prostě nádhera. Moje čtenářská duše milující fantasy a pohádky i v mém nedětském věku zaplesala. Na Harryho Pottera jsem si pořád nemohla udělat čas i když jsem si na něj pořád "brousila zuby". Viděla jsem pár dílů filmu, ale děj už si pamatuji mlhavě, jen snad podobu herců, která pak při čtení knihy obohatila moji představu o konkrétní obraz tváře. Pro mě samozřejmě byla kniha lepší, ale myslím, že filmoví tvůrci se toho zhostili také se vší parádou. Věřím, že děti musí knihu milovat. Mě vlastně k přečtení posunul můj malý osmiletý kamarád, který dostal první díl pod stromeček a za měsíc ho přečetl a ptal se mě, zda nemám dvojku. Tak jsem se zastyděla a začetla se - zpříjemnila jsem si víkend a budu pokračovat :-) Určitě mohu doporučit všem věkovým kategoriím.

Hebrey
07.02.2021 3 z 5

Harry Potterovi jsem se dlouho vyhýbala. Jednak mne příliš nelákal už svým pojetím a hrál v tom roli i fakt, že jako oficiálně dětská knížka poprvé vyšel v době, kdy už jsem nebyla dítě. Ačkoliv jej v mém okolí četli i dospělí, mne to prostě nelákalo. Nakonec jsem ho loni "přečetla" poněkud vynuceně a neobvyklým způsobem... Spíše vyposlechla než přečetla. Syn měl knihu jako povinnou četbu ve 4. třídě a musel jí číst nahlas. Protože pak odpovídal na otázky, musela jsem poslouchat pozorně :) Nutno říci, že to nebylo tak zlé. Třeba se někdy, dokopu i k dalším dílům (ty už asi budu muset opravdu přečíst:) )

Nathalinkaa
04.02.2021

Miluju HP filmy a jsem ráda, že jsem si koupila celou sérii knížek. První díl se mi četl dobře a rychle. Všem doporučuji!

Calwen89
03.02.2021 5 z 5

Celou sérii jsem četla třikrát. Z toho jednou jako dítě, podruhé v dospělosti a posledně jako rodič. Pokaždé narazím na nějaký detail, propojení či skrytou narážku, kterou jsem dříve přehlédla. Knižní verze je prostě dokonalá, celá a není pro mě díl, který bych vynechala či by nějak zaostával za ostatními.

nicole1990
02.02.2021

Naposledy jsem HP četla ještě jako dítě spíš jsem koukala na HP filmy. Už dlouho jsem se chystala, že si opět přečtu knížky. Je to moc krásný příběh a myslím si, že na HP není nikdo starý. Je pro každou věkovou hranici. Určitě doporučuji. A hlavně je moc krásné tohle ilustrované vydání takže se mi krásně hodí i do výzvy ????

Vendy1993
02.02.2021 5 z 5

Příběh Harryho Pottera pro mě začal ve druhé třídě. Myslím si, že první díl je opravdu psaný pro věkovou skupinu 5-7 let, ale zároveň si k ní najde cestu i dospělý, což je velmi pěkné. První díl je velmi dobře propracovaný, je to začátek čili je tam i dost popisných částí ale to je pochopitelné a ani to není nudné. Za mě super ;)

Knihovnice01935
01.02.2021 5 z 5

Příběh je velmi pěkně napsaný, jsou tam moc dobře popsané postavy, a je to téma, které ještě nikdo naplno nevyužil. Líbí se mi ,že se tam někdy vyskytují vtipné hlášky. Je to jedna z nejlepších knih kterou jsem četla.