Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29798/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-iFX-29798.jpg 5 16164 16164

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

První díl jsem četla hodně dávno, a nějak jsem Potterovi nepřišla na chuť, i když jsem přečetla snad první čtyři díly.

Jahoda14
13.07.2013 5 z 5

První a nejlepší díl :)

Jenny Tenshi
30.06.2013 5 z 5

Príjemná spomienka na detstvo ktoré som prežila s Harry Potterom. Čo na tom že už mám 20 ,i tak sa už teším na ďalšie diely, ktoré sa cez leto chystám prečítať.

stefi61
28.06.2013 3 z 5

Mohu doporučit tuto i další díly v angličtině pro středně pokročilé. Kniha je i v angličtině "jednoduchá" a srozumitelná a pomůže vám procvičit slovní zásobu :)

luky123
27.06.2013 5 z 5

Miluju Harryho příběhy. Kámen mudrců bylo moje první setkání s ním, takže je pro mě pořád tak nějak nejhezčí :-)

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až před rokem a stydím se za to. Nikdy bych neřekla, že mě tyhle knihy budou bavit, ale světe div se, ony mě baví! :D
Příběh mladého čaroděje, který žije pod schody? Ano, prosím! Kniha mě naprosto pohltila a já jí četla jedním dechem. Obdivuju odvahu už tak malých dětí jako byly v tomhle díle Harry, Ron a Hermiona... já bych tu odvahu v jejich letech asi neměla. Ovšem, možná, kdybych byla studentkou Bradavic... kdo ví?

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Vzpomínám si, jak mamka tuhle knížku přinesla domů, ještě předtím než se strhla potterovská mánie :) Nikdo nevěděl o čem to je a my jsme ji doma četly společně se sestrou a mamkou, aby ani jedna z nás nebyla v ději napřed :) Příběh malého čaroděje nás všechny nadchnul a strašně mě mrzelo, že jsem nikdy nedostala dopis z Bradavic.

lushi
12.06.2013 5 z 5

Harry Potter série jsou mé nejoblíbenější knihy. Nestydím se za to a nebudu se tvářit, že "dospělejší" literatura je pro mě důležitější. S Harry Potterem jsem vyrostla, díky této sérii jsem začala jako dítě vášnivě číst a vytvořila si tak pozitivní vztah k literatuře. Ano, k literatuře mě nepřivedla učitelka češtiny ani rodina, ale Harry Potter. Nové knihy jsem objednávala předem a pamatuji si na den, kdy jsem na gymplu běžela o přestávce do knihkupectví, abych si koupila sedmý díl. Není mnoho důvodů, proč bych běhala :)

Philosopher's Stone je navíc úplně první kniha, kterou jsem přečetla v angličtině.
Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla několikrát v češtině, neměla jsem žádné problémy s porozuměním. A jako velkému Harry Potter fanouškovi mi četba přinesla velmi intenzivní čtenářský prožitek (i při druhém anglickém čtení).

petamonca
06.06.2013 5 z 5

No nejdřív jsem viděla film. Totálně mě to uchvátilo. Takže jsem logicky pátrala po knížce. A ta mě totálně dostala, proto jsem netrpělivě čekala na každé pokračování. Líbí se mi velice propracovaný děj. Na první stránce knížky je zmínka o někom, kdo se objeví až v dalších dílech. Autorka si opravdu musela dát velice záležet. Mrzí mě, že se do filmového zpracování knížek mohlo dostat tak velmi málo. Zajímalo by mě, zda by to, co jsem si nějak vysnila,filmaři viděli obdobně, nebo zcela jinak. Prostě doporučuji. Ráda se ke knížce stále vracím.

Alexa25781
01.06.2013 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a teprve asi před půl rpkem jsem si přečetla i knihu a musím říct že je vážně skvělá.Líbila se mi možná i o trošku víc.

netty.vanity
31.05.2013 5 z 5

Nejprve musím nadhodit, že já osobně narozdíl od spousty lidí, jsem vyrůstala původně na na filmech. Provázely moje dětství i dospívání a tak se nestydím říct, že patřím k Potterově generaci. Tolik sentimentálních pocitů ve mne pravděpodobně žádná filmová série již nevyvolá, tolik shlédnutí mě u jiných filmů jednoduše nebaví. Ke knihám jsem se dostala až později a protože se mi dost pletou s tím, co se událo ve filmech, rozhodla jsem se začít s knížkami znovu, pěkně popořádku.
Kámen mudrců není dokonalá kniha a Rowling rozhodně není perfektní spisovatelka. Myslím, že by neškodilo, kdyby všechno dokázala popsat mnohem podrobněji - je pravda, že dává hodně prostoru čtenářově fantazii, ale já si popravdě neumím představit, že bych si měla do detailů ten kouzelnický svět vysnít ve své hlavě; tyhle mezery naštěstí nahrazuje ztvárnění filmové. Zrovna tak se mi nelíbí skoky z jednoho děje do druhého, připadalo mi to dost protivné. Celkově bych řekla, že Rowling píše prostě obstojně - svoji průměrnost ale kompenzuje bohatou fantazií, protože vymyslela nádherný magický svět, o němž snilo (a doufám, že ještě bude snít), spousta dětí. Popravdě, kdo z nás si nepřál obdržet dopis z Bradavic? Rowling prostě vytvořila něco úžasného, něco, díky čemu spousta nečtenářů začalo číst, díky čemu bylo na co chodit do kina. A nebojím se říct, že Harry Potter částečně utvořil mé krásné dětství. Kvůli tomuhle se dá její schopnost popsání všeho do detailů odpustit-navíc musím přihlédnout k tomu, že je to prostě dětská knížka a tak je pravděpodobně napsaná o něco jednodušeji. Dávám tedy jasný plný počet (přestože k filmům mám ještě vřelejší a fanatičtější vztah :D)

Minniesimilci-3
26.05.2013 5 z 5

Harry Potter byl, je a bude vždycky legenda :) Asi před měsícem jsem tento díl četla a musím říct, že paní Rowlingová má skvělou fantazii! Vymyslela nezapomenutelný svět, říši, příběh!

baru.hanusova
25.05.2013 5 z 5

Harry Potter je podle mne již klasika pro děti od 6 let až po 15-ti leté :). Knížku jsem četla až po filmu a tím pádem jsem věděla o ději knihy, ale byla jsem nehorázně překvapena!!Tolik věcí, které se do filmu nevešly :) kniha mne velice nadchla :) a přála bych si aby paní Rowlingová napsala další díly :)

Kájula
23.05.2013 5 z 5

Harry Potter. Zvláštní to kniha. Já sama preferuji knihy prvně přečíst a až poté se podívat na film. Je to lepší, protože film většinou zklame a takto může uvrhnout i temné světlo na jinak skvělou knihu. U této jsem udělala pravý opak. Jako dítě jsem poprvé uviděla Harryho ve filmové podobě a musím říct, že mne naprosto dostal. Milovala jsem tento příběh a každý díl viděla snad stokrát a klidně bych se podívala na jakýkoli znova. Na 7. díl jsem se těšila jako malé dítě na bonbónek. Dočkala jsem se a byla jsem více než uchvácena. Až nyní jsem našla odvahu a pustila se i do knižní verze. Mám za sebou první díl a musím říct, že jsem více než mile překvapena. I když znám první díl tak dobře, ponořila jsem se opět do příběhu natolik, že jsem ho přečetla jedním dechem a chci se pustit do dalšího. Autorka skvěle zachycuje děj, který se ubírá od pohádkového příběhu k temnému románu. Děj je velmi zajímavý a nezklame. Autorka musela při psaní velmi překypovat fantazií. Je to zvláštní, ale velmi uvěřitelné dílo. Lituji jen toho, že jsem se ke knize dostala až takto pozdě. Je to prostě skvělá kniha. I když určená spíše pro děti, mám jí moc ráda a nedám na ni dopustit ..:) Jsem spíše toho názoru, že kniha je věkově neomezená..:))

misssicccka
23.05.2013 4 z 5

taky mám pocit, že bych ji více ocenila v dětství, teď už je to na mě moc jednoduché čtení, čímž ale nechci popírat to, že by to nebylo dobré a kvalitní čtení pro děti, to rozhodně ne :)

Yorika
22.05.2013 3 z 5

Zřejmě proto,že jsem tuto knihu četla až v dospělém věku,mě její děj zas až tak nenadchl.Rowlingová sice stvořila jedinečný pohádkový svět ale kniha je napsána poměrně suchým stylem a v některých pasážích mi připadala až nudná.Snad se to s dalšími díly a přibývajícím věkem hlavních hrdinů změní k lepšímu.

Chris13
22.05.2013

Moje první kniha ;) Miluju ji...navždy

LovelyLucy
14.05.2013 4 z 5

Harryho jsem si zamilovala jako asi 12letá holčička. Byla to první knížka, kterou jsem přečetla úplně celou. Pohltil mě svět kouzel a stala jsem se velkou fanynkou. Na celé sérii se mi nejvíc líbí, že je určena pro všechny generace. Nikdo se u ní nenudí. Je to prostě klasika. :)

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Super kniha... co k tomu víc dodat, snad jen to, že ji doporučuji všem milovníkům knížek a samozdřejmě všem milovníkům kouzel...

devil.angee
27.04.2013 5 z 5

četla jsem to čtyřikrát.. co dodat :)