Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 13032 13032

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Diel, v ktorom sa dospieva. Skvelé čítanie.

Maevie
27.01.2021 4 z 5

Ohnivý pohár je první kniha ze série, u které by mi nevadilo, kdyby byla o několik desítek stránek kratší a rozvleklý děj by se tak trochu zhutnil. Nicméně je to také první kniha, která už úplně opouští kategorii nevinné dětské literatury a pouští se na mnohem temnější led, kde se na scénu dostávají kromě kouzelnických zapeklitostí i politické vztahy a hlubší lidské pohnutky.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Příběh se posouvá od dětského k dospělejšímu, což je nejvíce vidět na líčení různých událostí. Tolik těžkostí a HP si musí často poradit úplně sám.

PeterBahn
24.01.2021 5 z 5

Po prvních třech dílech shlédnutých coby film jsem si řekl dost, jdu pokračovat knihami... A udělal jsem dobře! Najednou příběhy vykazovaly mnohem výraznější barvy, vůně a hlavně ducha! Nové prvky příběhu v aktuálním dílu, myslánka a přenášedlo, které „přeneslo“ děj knihy do až hororových scén.
Docela dobrá soda pro dětského čtenáře… …když jsem blbě usínal i já…:-)

VercaV
24.01.2021 5 z 5

Moje hodnocení bude jako u předchozích dílů HP. Je to naprosto fantastické. Obsahově je knížka mnohem obsáhlejší, je zde.o tolik vic scén oproti filmu. Závěr knihy byl úžasný, tolik podstatnych informací co v knížce bylo se ve filmu neobjevily. Diky knížkám dostávám mnoho potřebných informací a detailů, ktere ve filmu nebyly a naráz filmy davaji i větší smysl.

rocmys

Je to super

hambra1
19.01.2021 5 z 5

Tohle byla první knížka o Harrym, kterou jsem četla. Tak moc mě to chytlo, že jsem si sehnala všechny ostatní. Četla jsem je všechny už mnohokrát a musím říct, že pořád patří mezi mé nejoblíbenější.

Márv1990
13.01.2021 5 z 5

Harry Potter a ohnivý pohár jsem začal číst až po filmu, který byl ze všech ten nejhorší. Propadák. Tak jsem si koupil knihu na radu mého kamaráda a udělal jsem dobře. Film obsahuje tak 10% příběhu co probíhá v knize. Byl jsem naprosto nadšený a mužů jen doporučit k přečtení této knihy.

Sixtinka144
12.01.2021 5 z 5

Tento díl je i ve filmové podobě můj oblíbený, třetí nejoblíbenější, pokud mám být přesná. Zatím je tento příběh nejmíň podobný s filmovou adaptací, což mě trochu štve, protože ve filmu byli vynechané postavy, které jsem si v knize okamžitě zamilovala. A to, že čtu HP ve svých 19 letech mi nějak neubírá na zážitku z něj. Autorka prostě umí psát, takže vám i tahle bichlička uteče neskutečně rychle, a vy se jen nestačíte divit. Tento díl se stal zatím mým nejoblíbenějším dílem a ten svět miluji čím dál tím více. Nemůžu se dočkat, až se pustím do pátého dílu.

RonnieSmithx
09.01.2021 5 z 5

Po dočtení mám chuť brečet, protože vím, co přichází a vím, že to nebude pěkné. Ale stejně je naprosto skvělé. Tenhle díl je geniální stejně jako ty předešlé a předcházející. Moc nevím, co k tomu říct... Asi jen to, že pokud jste doteď nezavadili o Harryho Pottera, tak právě teď nastal ten čas:)

BarkaS
08.01.2021 4 z 5

Je to zajímavé, jak se člověku opakovaným čtením téhož odkrývá nové. Před dvaceti lety mi to nepřišlo zdaleka tak temné jako dnes. Příběh, který děti milují, ale není moc pro děti. Rowlingová má bezpochyby dar, ale vyprávění je s každou další HP knihou stále krutější a krutější.

Lucek
07.01.2021 5 z 5

Zatím nejlepší ze série o HP!

RHorse
04.01.2021 5 z 5

nejdříve jsem tento díl něměla moc v oblibě, ale nakonec patří asi k těm nejlepší, ;-)

Zujaja
01.01.2021 5 z 5

Dneska ráno jsem s dcerou dočetla 4. díl, asi symbolicky, aby i rok 2021 byl ve znamení Harryho Pottera. Ani tento díl nezklamal, plný napětí a opět jsme byly obě v závěru knihy překvapeny, jaké je rozuzlení. Těšíme se na 5. díl, který byl donesen pod stromeček. Napětí graduje, až mám strach číst dále...ale dcera je nadšená. Každý díl je lépe a lépe propracovaný. No, nezbývá než se oddat 5. dílu a zjistit, jak to bude pokračovat...

Wyder
31.12.2020 5 z 5

Nadšení z této knižní série u mě nevyprchalo, ba co víc, tenhle díl nám to vše posouvá značně dál. Celý turnaj sem se dobře bavil, nové postavy děj výrazně oživily. Ten závěr mě pak velmi překvapil, jednak rozuzlením a jednak tím, jak temný byl. Další díly začnu číst asi ještě dnes...

P. S. Jinak to čtení s "mírným zpožděním 20 let" má samé výhody. Nedovedu si představit, jaké to bylo čekat roky na další díl... :)

monika011
31.12.2020 4 z 5

A je to tady. Další díl převelice úspěšné série, další rok v Bradavicích a další rok Harryho dobrodružství. Až si trochu říkám, jestli ten kluk nemůže mít klid alespoň jeden rok. Nemůže. O čem bychom asi potom četli, že?
V tomto díle se nám z hezkého povídání pro děti stává temnější příběh, protože Voldemort "konečně" povstal. Já sama sérii o Harrym nepovažuji za knížky pro děti, sice ta kniha o jednom dítěti je, ale pojednává o strašných časech a některé věci jednoduše nejsou pro děti.
Moc se mi líbí scény mimo Bradavice, můžeme tak kouzelnický svět poznat o něco více. Zajímavé byly i další školy, které se účastnili turnaje a přivedly do toho našeho typického školního prostředí svěží vánek. V tomto díle jsem postrádala jediné - Harryho emoce. Když se tohle všechno stane puberťákovi, musí nějak reagovat, a ne jen sedět a dívat se před sebe. Ale to už může být jen můj subjektivní pocit, že ve vzniklé situaci by skutečný puberťák jednal jinak. O tom, jak dobrá je zápletka a konečné rozuzlení asi ani psát nemusím. Už jenom vysoké hodnocení knih naznačuje, že Rowlingová prostě umí psát. Stručně tedy: doporučuji, velmi pěkně napsáno (ale z prvních čtyř dílů mi tento přijde o kapičku slabší).

Aninka36
28.12.2020 4 z 5

Hezká kniha. Poslouchali jsme audioknihu. Líbila semi. Doporučuji.

mekkejla
27.12.2020 5 z 5

Absolutně skvělé a napínavé čtení.

tuommo
19.12.2020 5 z 5

JKR přitvrdila, finále má grády, je to surovější... avšak film mi přišel o chlup promakanější...

vojta888
12.12.2020 5 z 5

Ohnivý pohár je naprosto klíčový díl série Harryho Pottera kdy už se to začíná měnit z dětské pohádky na knihu plnou dobrodružství. Bezvadná kniha doporučuji všem.:)