Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 13033 13033

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

georginaa
24.11.2020 5 z 5

Opět úžasné vyprávění plná kouzel a dobrodružství. Jak nejsem moc na takový žánr tohle mě pohltilo. Předchozí díly byly úžasné a pokračovaní nic nemění, spíše naopak. Stále lepší a lepší.

Mr.Fox
21.11.2020 5 z 5

Filmové zpracování jsem viděl mnohokrát, ale četl jsem poprvé až nyní. Obojí si neskutečně užívám, a nejen u tohoto dílu, u celé série. Líbí se mi, že se filmové zpracování původní knižní předlohou doplňuje o další (pro mě dosud neznámé) podstatné příběhové informace a zároveň velice věrně kopíruje hlavní dějovou linku. Stejně jako mnoho předchozích čtenářů, i já se začátkem prokousával o něco déle a knihu jsem dokonce na pár týdnů odložil. Od části se započetím turnaje tří kouzelnických škol jsem však bral knihu do ruky každou volnou chvíli a dočetl ji během relativně krátké doby. Na co jsem si nemohl zvyknout, tak na prezentaci Viktora Kruma - přišel mi podaný hloupoučce, byť na mě tak působil záměrným pozměněním spisovné češtiny v rámci přímé řeči. V tomto bodě mi zkrátka vstávaly vlasy na hlavě, když jsem si pod ním představil vážného a vcelku sympatického filmového představitele. :-) Líbily se mi neustálé trable s Ritou Holoubkovou a postava Alastora Moodyho mě zaujala stejně jako Lupin v předchozím díle. U tohoto dílu mám z dosud prečtených poprvé pocit, že kdybych ho četl podruhé, nebude to na škodu. Naopak si myslím, že si všimnu mnoha nyní přehlédnutých detailů, které mi s dalšími knihami začnou do sebe více zapadat, doplňovat se a nabalovat. Teď teprve cítím, že se to pořádně rozjede a neskutečně se na tu jízdu těším! :-)

miruska810
20.11.2020 5 z 5

(SPOILER) S filmom sa to nedá porovnávať. Film je pre mňa zo všetkých dielov HP jeden z tých menej záživných. Myslím, že čo sa týka knihy zmením názor :-) Moody do poslednej chvíle pôsobil nenápadne až som mu to zbaštila aj ja a čakala som, že sa s ním "vymení" až niekedy na konci :-D

Luigi1
13.11.2020 5 z 5

Zase bych se opakoval,skvělé.

PanTydlitát
11.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Upřímně... na začátku jsem si myslela, že to bude zatracený oprus, ale zdání klame (pokud se někomu líbí víc - myslet, prd vědět) a díl jsem si nesmírně užila. Nepatrné náznaky byly nepatrné, ale zároveň velké - Snape věděl, že někdo vařil mnoholičný lektvar, tvrdil, že to byl Harry, ovšem opět - zdání klame a ve skutečnosti mnoholičný lektvar vařil Bárty Skrk mladší. Celou dobu bylo jasné, že se Voldemort vrátí... ale zároveň nebylo.

Série Harryho Pottera je sérií nejpropracovanějších knih, které jsem kdy četla. Vše do sebe naprosto dokonale zapadá, při troše znalectví Bradavického učně a trochou logiky by mohlo člověku vše dojít, ale Rowlingová jako by věděla, že čtenář nad těmito věcmi nebude přemýšlet a nechá se překvapovat a překvapovat...

Knihu jsem přečetla minimálně po desáté od dubna a stále nacházím nové a nové věci, kterých jsem si před tím nevšimla.

6 z pěti hvězdiček patří Harrymu a jeho tvůrkyni!

KnihomolkaMari
09.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Úžasné! Skvěle a čtivě napsáno. Je mi ovšem líto toho, čím si musel Harry projít a sama si to nedovedu představit, je to opravdu silný hrdina. Ke konci knihy se mi už opravdu i trochu svíral žaludek, avšak Rowlingová vždy umí přijít s pěkným happy endem, takže to mou rozmrzelost zahnalo. Také se mi líbil vývoj hlavních i vedlejších postav. Doporučuji!

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

Acourtofbook
07.11.2020 4 z 5

Proč mám po každém díle Harryho Pottera pocit, že byl ještě lepší než ten předchozí a nejradši bych ho po dočtení pokaždé prohlašovala za můj nejoblíbenější díl z celé série? Jako jo, tento čtvrtý díl asi nemá na třetí, který nastavil laťku opravdu vysoko, ale i tak se mi hrozně moc líbil a jsem celkem překvapena, jak po tom, co jsem byla tak zklamaná z prvního dílu, se začínám do této série naprosto zamilovávat. Ze začátku mě tenhle díl sice moc nechytil, přece jenom to mistrovství světa ve famfrpálu mě tolik nebavilo, i když bylo rozhodně zajímavé se o tom dozvědět něco víc. Jak už je u Harryho Pottera zvykem, většina knihy je spíše taková poklidná a větší akce přichází až na konci, ale musím říct, že už si na to pomalu zvykám a užívám si i ty části, kdy se tam toho zas až tak tolik neděje a je ukazován spíše ten školní život v Bradavicích. Hrozně se mi líbí to, jak se v každém díle objevují nové postavy a už pomalu začínám mít ráda i Hermionu, která konečně přestává být taková šprtka a začíná se chovat trochu normálněji. Ten konec mě opravdu dostal, protože zápletku jsem neodhadla a jsem zvědavá na další díl.

4,5⭐/5⭐ Na předchozí díl to nemá, ale i tak se mi to hrozně moc líbilo.

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Kajksa17
01.11.2020 5 z 5

Tento díl mi asi přišel jeden z nejzábavnějších❤️❤️❤️

Sariega
29.10.2020 4 z 5

NEJLEPŠÍ DÍL ZE VŠECH!!!!!!!!!!

velociraptor
29.10.2020 5 z 5

stejně skvělé jako ostatní Potterovky. Zábavnej a chytlavej děj, razhodně DOPORUČIJI!!!!!!!

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Miluji tento díl. Jak film, tak knihu

VikčaV
21.10.2020 5 z 5

Harryho čtu poprvé a musím uznat, že je to naprosto jiný zážitek než když se díváte na filmy.

domihruzkova
19.10.2020 4 z 5

Oblíbená série, kterou ráda poslouchám během usínání. Tím pádem se i to, co bych normálně hodnotila negativně - zdlouhavé popisy, natahování, nudnější pasáže apod. najednou jeví jako velké pozitivum, najednou usínám ještě rychleji :D

Abako
18.10.2020 4 z 5

Líbí se mi, jak jednotlivé díly gradují, zvyšuje se nebezpečí, Voldemort získává víc a víc síly.

DominaCZ
05.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Opravdu, čím dýl to čtu, tím víc to nedávám.

Part, který by tam být neměl:stojí ve frontě na vodu, kouzelník si nechce vzít pyžamový gatě - má mudlovskou noční ženskou košili, protože "má rád, když mu kolem franty fouká vítr ". Tohle patří do knihy pro děcka, byť už větší ???? To asi ne. A že se tomu hihňá zrovna upjatá Hermiona??

Hermiona neskutečně trapná s tím "bojem" za svobodu skřítků - domácí skřeti a důchodový pojištění, nemocenská a plat? Tohle řeší čtrnáctiletý děcko???

Ok, tak už má za sebou jak jinak než bezvadně proveden první úkol, jak jinak než nejdokonaleji, jak jinak než nejrychleji, ostatní o mnoho let starší kouzelníci použili směšná kouzlíčka - oslepit draka, uspat ho, navnadit ho na pejska aby uskočil z vajec-a pouze jemu stačilo z koštěte natáhnout ruku a to vajce prostě sebrat ... hm tak určitě ... vážně se smí z hradu si přivolat koště a lítat na něm - to si potom logicky mohl přivolat do dlaně to vejce samotné přímo z toho hnízda ne??

Nechápu, proč jižanští Bulhaři byli popisováni i ve filmu jako severští Rusáci i s tím dabovaným přízvukem, fakt ne.

Mánií autorky je cosi jako BACULATÉ DLANĚ A RUCE. To totiž má tak nějak každej, i když o pár řádků předtím je popsán jako vysoký a štíhlý, kost a kůže atd.

Při vyslýchání Bartyho: že mozkomorové jsou slepí a cítili, že jeden umírající vešel a poté zase odchází-wtf? Však po mnoholič. lektvaru si berete jen vzhled, ne zdraví ne? Dyť jim to v jedničce posledního dílu ani hlas nezměnilo...

Že za dob Weasleyové tam byl hajným někdo jinej...Hagrid je hajným z dob kdy se otevřela komnata a byl nepravě nařčen, čili tehdy před 50 lety. Ona logicky mohla těžko zažít někoho kdo byl ještě před ním, když Hagrid je starší než ona...

Prostě mi přijde, jako by to ani už nepsala ona.

ferda301
29.09.2020 5 z 5

Tato knížka mě velmi zaujala, protože je mnohem barvitější než film, proto jsem si jí vybral jako mojí první knížku od paní Rowlingové a určitě v čtení Harryho Pottera budu pokračovat.
Akorát se mi zdálo, že se začatek trochu moc zaobíral rodinou Dursleyových. Ale potom už to bylo lepší a bylo to jenom o Harrym. Knížka se mi vcelku líbila, proto dávam hodnocení 5 z 5 hvězdiček.

Avila
26.09.2020 5 z 5

Po delší pauze jsem se vrátila ke své premiérové četbě příběhů s Harrym.
A super, příběh mě opět během čtení pohltil. Tentokrát už v Bradavicích opravdu přitahuje a napětí bylo místy až neskutečné....