Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12438 12438

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

reccal
13.02.2014 5 z 5

Epická bitva nejen o vlastní životy a bradavický hrad, ale o samotný svět čar a kouzel, který velice důvěryhodně a pozvolna rozkládá psychiku a život všech zúčastněných. Nevěřit nikomu, za každou cenu se snažit ochránit rodinu a blízké a spolehnout se jedině sám na sebe. A na věcičky z té parádní tašky, co nosí Hermiona.:)
Úžasné, vrchol autorčiny tvorby.

mijala
12.02.2014 5 z 5

S trojkou je tohle pro mě nejlepší díl celé série. Začátek nabitý, potom trochu příběh zvolnil, ale pak už se to rozjelo a nezastavilo. Posledních asi 200 stran jsem četla jedním dechem. Doteď si pamatuju, jak jsem četla kapitolu Bitva o Bradavice a sochy ožily a všechno se to dalo do pohybu. Sice zemřelo hodně postav, ale tak dalo se to čekat. i když smrt Harryho věrné přítelkyně mě překvapila. Nevim, co si tím Rowlingová kompenzovala. Závěr se také povedl, časové skoky do budoucnosti mám ráda. I když mi tam chybělo vysvětlení plno věcí, které byly v ději načrtnuty.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

super knížka, můžu ji číst stále a stále dokolečka:)

eleryn
08.02.2014 5 z 5

Knížkám o Harrym Potterovi jsem se dlouho vyhýbala, ale nejspíš za to mohlo to, že jsem viděla všechny filmy a říkala jsem si, že když už vím, jak to skončí, tak už to nemusím číst, ale hodně jsem se spletla. I přes to mě příběh neuvěřitelně nadchl a také jsem si ujasnila hodně věcí, které se ve filmu prostě nenajdou. Obdivuji jak to měla autorka propracované a jak malé detaily změnily naprosto hlavní linii děje :)

Lole
06.02.2014 4 z 5

Jediný díl u kterého jsem brečela ostatně jakou spoustu jiných z nás. Příběh prince dvojí krve prostě chytne za srdce. Zakončení uctyhodné, přečetla jsem to jedním dechem, ostatně jak ovšechny ostatní díly Harry Pottera. T

Kmotr99
04.02.2014 2 z 5

Po, jak by řekli ogaři z Hané, fajných předchozích dílech velké zklamání. Rowlingová se sice pokouší o epický závěr. Vlastně nevím jak bych to zakončil já, ale pokusil bych se ještě o nějaké překvapení, která autorka v předchozích dílech tolikrát vytahovala z rukávu. Všechno prostě předpovídatelné, sladký konec (málem jsem dostal cukrovku) a tak dál. Kdyby se to odehrávalo v Bradavicích, bylo by to lepší. Ale co by se tam mělo odehrávat? Vážně netušim...

Anne42
31.01.2014 5 z 5

Jinak se to ani vyjádřit nedá: GENIÁLNÍ.

kvádr
17.01.2014 5 z 5

rozuzlení, napětí, malonko bych asi ubrala ten konec... ale jinak super...

Knihoholka.
06.01.2014 5 z 5

Radujme se veselme se Potřík jim dal nářez, starouš Voldy už má útrum tuhej jako pařez

angelbooks
13.12.2013 5 z 5

Sice jsem od J.K.R četla jen 7.díl ale i tak můžu ten 7.díl doporučit, opravdu. Je to úžasný a lepší než film. Za mě je to 5hvězd a velkééé doporučenííí :).

brabofka
05.12.2013 5 z 5

Série uzavřena. A stálo to za to. Skláním se před spisovatelčinou fantazií a umem dotáhnout vše do konce a všechno vysvětlit. Faktem je, že i čtenáři spolu s HP rostou, a poslední díl už není pro ty menší... Je to opravdu od začátku do konce jízda, plná napětí, akce a bohužel i mrtvých :-( A potom co jsem měla možnost přečíst celou sérii a zkouknout první dva díly ve film. podobě, si stojím za názorem, že film se knížce prostě nevyrovná. JKR to měla parádně vymyšlené, do poslední tečky :-)
PS škoda, že to skončilo. Celou sérii jsem přečetla za necelé dva měsíce, a byla to jízda od začátku až do konce!

grellenort
29.11.2013

Pozor SPOLER:
poslední díl zmetka z Bradavic(čti Jindry Hrnčíře): Hned na úvod se celé společenstvo kamuflovalo do hnusnýho ksiftu hlavního protagonisty. Poté se společenstvo začalo přesouvat vzduchem, kdy hlavní opora teamu bílá sova, která by samozřejmě v jiné realitě měla daleko větší funkci padla zasažena zeleným bleskem, jehož autorem byl sám pán zlejch šmoulů. Jednooký wizardek, nejtvrdší ze všech na můstku také padl. Ovšem co mi vrtá hlavou, proč mrzáci, co zrovna vylezli ze školy přijdou jen o ucho?? Poté následuje svatba jak z růžový knihovny(Danniele Stelee), kdy nejedné slečně ukane slza z krásy šatů nevěsty. Vzápětí jsme přesunuti do dusné atmosféry ministersva magičů(looks like 1984), kde by se nejeden utopista rozplakal radostí. Hned jakmile se pan Smith vypořádá z ministersvem odjíždíme stanovat na krásný britský venkov a začínáme sbírat bobříky(čti Viteály), abychom jak Hoši od Bobří řeky měli splněno, pane Foglar. Samozřejmě neva, že v našem skautském oddíle panují vztahy mezi opačnými pohlavími (než se vrátíme do města, vyřešíme spory o otcovství, Rone). A už se přesouváme do zavřeného sklepa (Mlčení jehňátek), kde se schyluje k závěru. Hlavní hrdinové samozřejmě vymyslí zamčeni bez hůlek ve sklepě úplný hovno, proto přichází jak deux ex machina zeleně kamuflovanej perfektně oddanej(rozuměj vlezlej) skřet, bez kousku šarmu a dobrý animace. Aby vzápětí jak Ježíš na sebe vzal vinu za naivitu mistra Harryho a umřel jak první svobodnej domácí parchant..
Závěr: Každý si v tom najde to SVOJE :D:D

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Tenhle díl má pouze jednu jedinou vadu - je poslední.

Aneneta
17.11.2013 5 z 5

Geniální. Rowlingová dokazuje, že měla předem vše perfektně naplánované a už v prvním díle byly umístěny drobné zápletky, které překvapivě vyústily v posledním díle. Rowlingová rozhodně má můj obrovský obdiv.

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

O Harrym Potterovi je známo, že roste spolu se svými čtenáři. Tento díl to potvrzuje, doopravdy není pro děti. Ale to mu jen přidává na atmosféře. Prostě epický závěr epické série a jedna z nemnoha knih, kterou lze číst stále dokola (přinejmenším některé pasáže).

kazecha
05.11.2013 4 z 5

Říká se -že konec dobrý, všechno dobré ...ten poslední díl BYL prostě ÚŽASNÝ. Nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem věděla, že to dopadne dobře - pořád jsem byla nervózní - jestli to HARRY fakt "dá".
PS: některé věci pro mě fakt byly překvápkem a nečekala bych je - ale to nebudu prozrazovat pro případ, že to ještě někdo nečetl.
PSS: závidím autorce tu fantazii a jak dokázala provázat všechny díly i malými detaily, které do sebe postupně zapadaly ...

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Tenhle díl jsem přečetla třikrát. Poprvé jsem se jím prokousávala dlouho, podruhé jsem ji přečetla jedním dechem a potřetí jsem ji přímo zhltla! Neuvěřitelně napsaný poslední díl, plný napětí, relikviích smrti, viteálů, smutku, černé magie a lásky :-)
Jen mě mrzí, že Harry Potter už skončil a že další díl už není..

HiNataLi
19.10.2013 5 z 5

Relikvie smrti a Viteály, artefakty, kolem nichž se poslední díl této úžasné série točí jsou jeden zajímavější než druhý a nejeden z nás si asi pomyslel, který z nich by měl raději ve svém vlastnictví. I já sama takového favorita mám. :)
Knížka samotná byla úžasná, a pamatuji si, jak jsem se od ní nemohla odtrhnout, a to ani kvůli spánku ne. V konečném součtu jsem jí měla přečtenou zhruba za den. A toho času vůbec nelituji. Naopak, cítím se obohacena :D (ač musím přiznat, že Epilog, který se mi až tolik nelíbil, mou eufórii mírně strhnul dolů) V celkovém součtu ale bravo J.K. (^^)/♥

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

Poslední kniha série nezůstala pozadu a udržela si vysokou laťku nasazenou díly předchozími. Přestože se do Bradavic dostáváme snad jen na závěrečnou bitvu (a že je dost dobře popsaná), příběhu jejich opuštění vůbec neuškodilo. Co mě překvapilo, byl Ronův odchod, ale jelikož si uvědomil, že je jen přetaženej (osel), tak se zase vrátil a bylo vše OK. Jo a Hermioninu kabelku bych taky potřebovala...kdyby někdo zjistil, jak na to, mohli byste mě to naučit, než se budu muset balit třeba na dovolenu a podobně? :)

IvcaK98
20.09.2013 5 z 5

!Obsahuje SPOILERY!
První Harry Potter, který se skoro celý odehrával mimo Bradavice. Už to není takové to školní dobrodružství, souboj s Voldemortem a otcovský rozhovor s Brumbálem ( nejlepší část každého dílu ), i když na ten zrovna nakonec došlo :-) Tohle nám Rowlingová odepřít nemohla, přestože šla přes mrtvoly. Třebaže hlavní trojlístek přežil, zemřelo tolik mých oblíbených postav, že to byla zároveň nejsmutnější kniha celé série. Kvalitativně je sedmička dost možná slabší, než některé předchozí díly, pořád je to ale Harry a ten epilog byla sladká třešnička na dortu :-)