Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12437 12437

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Libby
16.09.2013 5 z 5

Na tuto knihu nedám dopustit. Ještě teď si vzpomínám, jaký to byl hrozný pocit, když jsem dočítala poslední stránky s vědomím, že už žádné další nebudou. Byla jsem do téhle knihy tak ponořená, že jsem si ani nevšimla, jak je tolika lidmi zmiňovaný děj rozložený a vůbec mi to nevadí. :-) Pro mě naprosto geniální dílo.

Yorika
14.09.2013 3 z 5

Co dodat? Všechno podstatné již bylo o knize napsáno.Osobně jsem zklamaná.Kýčovitý konec, špatné rozložení děje, nudné pasáže...Nejslabší kniha série.

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

HP zazvonil zvonec, no zvonil naozaj hlučne. Táto kniha sa síce odohrávala väčšinu času mimo milovaného Rokfortu, no má tak úžasný dej, že táto zmena mi vôbec neprekážala. U mňa má 100%.

Mishwaa
27.08.2013 5 z 5

Poslední díl Harryho Pottera rozvrhla Rowlingová dost prapodivně. SPOILER Téměř polovinu knihy mají jen jeden viteál, ale druhou polovinu knihy se "rozjedou". Nemluvě o tom, že měli víc štěstí než rozumu, když uletěli od Gringottů na drakovi, a nikdo nebyl schopen je zastavit? No promiňte, to není možné.
Nebo to, jak Ron šel do Tajemné komnaty pro baziliščí zuby a otevřel ji tím, že napodobil Harryho zasyčení? Jak by to mohl dokázat?
Nebo když Voldemort zničil Moudrý klobouk a prohlásil, že už žádné Zařazování nebude a všichni půjdou do Zmijozelu? Víme přeci, že o 19 let později se opět Zařazovalo.
Také jsem si vzpomněla, jak kloubouk v šestém díle prohlásil, že do Zmijozelu chodí čistokrevní, ale vzpomeňte si na Severuse Snapea, Voldemorta a jistě i jiné nečistokrevné.
Abych to uzavřela: Přestože zůstávají v příběhu trhliny, sérii Harryho Pottera miluji a drobné chybky odpustím :).

petrn
26.08.2013 5 z 5

Sedmý díl celé ságy je podle mého názoru opravdová třešnička na dortu. Už fakt, že se příběh neodehrává v již téměř rutinním školním roku, ale i celková dynamičnost, která témeř nikde nepolevuje, místy emoční vypětí pro čtenáře a také rozuzlení většiny záhad a zodpovězení otázek, které se nashromáždily v průběhu předešlých dílů, posazují knihu na vyšší úroveň. Mimochodem, je to opravdu nepříjemné, přesedlávat po celé sáze o Harry Potterovi na jiný spisovatelský styl, nejdříve jsem musel začít nenápadně povídkami, protože celá kniha najednou se mi příčila :)

Anre3
25.08.2013 5 z 5

Tenhle díl a pátý je podle mě nejlepší. Ukáplo i pár slziček, když oblíbení hrdinové umírají. Ale nakonec vše dopadne dobře. Pěkné je i přídavek - hlavní hrdinové v dospělosti...

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Pravděpodobně můj neoblíbenější díl ze všech sedmi. Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

differenthuman
09.08.2013 5 z 5

Tohle je podle mého jeden z nejlepších dílu celé ságy. Pamatuji si přesně, když jsem dostala do rukou první díl a také si pamatuji, jak jsem poprvé otevřela tuto poslední knihu a vlastně se mi ji ani nechtělo číst. A to kvůli tomu, že jsem nechtěla aby to skončilo. Ale poté co jsem ji poprvé dočetla mi došlo, že tím nic nekončí. Ano, knížky už další zřejmě nebudou, ani filmy, ale Harry žije pořád s námi v našem srdci a nezáleží na tom, jestli dál pokračuje jeho série. Můžu ty knížky číst stokrát za sebou a nikdy mě nenudí. Můžu stokrát číst jak někdo umírá, a stejně si pokaždé pobrečím. Líbí se mi ta atmosféra té knihy. Sálá z toho napětí, ale místy také vnitřní klid, i když je ho tam málo. Je to emocionálně nabité. Spousty pocitů míšících se dohromady. Skvělá kniha, kterou jsem četla asi tak 7krát. Nejvíce se mi líbí, že když nemám co číst, Harry je vždycky první po čem sáhnu, protože v tom mám jistotu, že mě to bude bavit a že příběh budu prožívat s hrdiny do posledního dechu.

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?” Pro mě teda asi určitě nejemociálnější knížka. Člověk na tom vyrůstal, takže opustit tenhle svět po zhruba devíti letech dost bolelo, obzvlášt s tím jak byla ta knížka temná a všichni tam umírali. I když jsem měla to štěstí, že moje oblíbené postavy přežili. Je tam ale ovšem jedna smrt, kterou JKR nikdy, nikdy neodpustím. Spoiler: Zabít D. byla opravdu podpásovka.

Jan Amos Komens
06.08.2013

Na této sáze jsou nejlepší vybroušené dialogy a hlavně fakt, že žádné postavy nejsou ploché, každá má své místo v sáze a hlavně to, že i ten největší záporák( Voldemort,

Jan Amos Komens
06.08.2013

Je to jedna z nejlepších fantasy ság a může se skvěle řadit k takovým klasám jako např. Letopisy Narnie nebo Pán Prstenů a Hobit

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

SPOILER!
Poslední díl, přestože to tak nevypadalo, nakonec stejně skončil v Bradavicích. Ale kde jinde by se taky měla rozhodující bitva odehrát? Nikdo už se nesnaží nic skrývat, všichni žijí v jakémsi napětí z toho, co se stane, trio cestuje různě po Anglii, Harry navštěvuje Godrigův Důl, hrob rodičů, všechno se začíná vyjasňovat a všichni ví, že ta rozhodující bitva musí přijít.
Třešinkou na dortu pro mě tady byla scéna, kdy Molly bojuje s Belatrix. Občas se mi stane, že jen tak knihu vezmu, nalistuju si ten souboj a čtu si ho pořád dokola. Belatrix musela zemřít - a Rowlingová to nerozhodla, ona jen věděla, že to tak musí napsat. Protože Molly chránila své děti. Jinak to nešlo. Líbí se to "ponaučení", které vyplynulo z toho, jak Harry zachránil Draca - vyplatilo se mu to, Narcisa pak "zachránila" jeho. Kdyby ho tam Harry nechal umřít, ona ani Lucius by neměli nic a poháněni vztekem a smutkem by zabíjeli.
Myslím, že "sedmička" je díl, u kterého jsem brečela nejčastěji. Jak už jsem psala u "pětky", smrtí S. to pro mě všechno začalo být velmi emotivní, B. smrt provázelo slzavé údolí a poslední díl to se mnou šlo vážně z kopce. Jako dítě jsem to Rowlingové nedokázala odpustit. Ale teď už jí je dávno odpuštěno. Rowla totiž věděla, že bude nutné přinést oběti (jen má dětská duše stále čekala, že všichni budou zachráněni), protože kdyby všichni žili šťastně až do smrti, byla by to pohádka. A i když se v Harrym čaruje a kdoví co, není to pohádka. Ne úplně. Skončilo to relativně dobře, ale musela se zaplatit jistá cena. Vždycky to tak je, v životě. Později jsem to pochopila a o to víc si celé ságy Harry Pottera vážím, jakož i samotné autorky. Tyhle knihy mi mnohé daly a času, který jsem nad nimi strávila, nebudu nikdy litovat. Vrátím se k nim, jednou, až mě zase přepadne ta nostalgie. Vrátím, když budu chtít pryč od problémů a vrátit se do dětství. Vrátím, až je jednou budu číst svým dětem.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Ten záver ma hnevá doteraz. To fakt muselo zomrieť toľko kladných postáv? ... kua, ten Draco mal račik zdechnúť.. ale obsahovo je táto kniha fajn... epický koniec epickej ságy.

lushi
31.07.2013 5 z 5

Perfektní završení celé ságy.
Konečně vidíme kouzelnický svět z trochu jiného úhlu, sedmička přináší nejvíce informací o historii, nějaké mytologii, životě několika postav, posiluje charaktery postav. Nejvíce mě na ní baví, že se odehrává ve "skutečném světě", jak jsou postavy mimo hranice školy, čtenář už více pociťuje veškeré to nebezpečí.

Belatris
24.07.2013 4 z 5

Pro mne nejslabší díl série, což neznamená, že špatný. Všechny rozehrané partie přímými koky směřují ke svému uzavření, což je pochopitelné, ale stejně z textu cítím spíše tu dříčskou část JKR, než její talent. Každopádně mnohé pasáže napsané se standardní bravurou, k epilogu absolutně žádné výhrady. Sedmička má zásadní význam jedině jako část celé série, zvlášť pro mě nefunguje.

fellaZ
19.07.2013 5 z 5

Toto je můj oblíbený díl, výborné zakončení celé série. Úžasně propracovaná, nemám co dál k tomu dodat. Dokonalost sama.

KikiEli
18.07.2013 5 z 5

Přestože jsem po celou dobu, kdy jsem četla všechny knížky o Potterovi, neměla ráda spoustu věcí na knížkách. Nějak mi to nemůže zabránit v udělení pěti hvězdiček. Je to bezkonkurenční nápad a vše je úžasně rozpracované. :) naprosto nepřekonatelná sbírka knížek, z nichž právě poslední díl je ten, který u mě pomyslně vyhrál. :)

Addie
17.07.2013 5 z 5

Nejvyšší hodnocení jsem dala jen Kameni mudrců a Relikviím smrti.
Proč?
U prvního dílu pro jakési (alespoň mé) zasvěcení do tohoto druhu literatury, které bylo doprovázeno mým úžasem nad tím, jaký svět dokázala J.K.R. vytvořit. Nebudeme si ale nic nalhávat, nemělo to daleko od pohádky...
U posledního dílu pak proto, jak výborné je jeho zpracování (postupné ničení viteálů, různá místa děje, odhalení pravých charakterů postav) a to, jak J.K.R. dokazuje to, co jsem tušila už dávno před tím, tj. že nic nepsala bez rozmyslu (vše do sebe zapadá).
Ano, ten konec si autorka mohla odpustit, ale vem to čert. Bude mi to chybět...

pkr
16.07.2013 5 z 5

Nechce se mi psát komentář ke každé knížce zvlášť, a tak se podělím o svůj celkový názor u poslední knihy. První díl, ač má být nejpohádkovější, mi přijde takovej bez života; jako by si autorka psaní knihy ani neužívala a psala ji z povinnosti, ale to je asi jenom můj dojem. Dvojka je, stejně jako film, divná a zachraňuje ji pouze postava Lockharta - nejvtipnější postava série. Jinak je to v podstatě to samé co jednička. Třetí díl je perfektní; autorka si zde pohrála s časem a zamotala tak hlavu nejednomu čtenáři. Konečně už to také není jen o Voldovi, ale řeší se tu i jiné věci. Čtyřka se celou dobu tváří jako fantastický příběh bez záměru a na konci přijde zvrat, který ovlivní zbývající tři části knihy. Pětka, i když je nejdelší, nabídne čtenáři tak dvě důležité informace a události, ale jinak si spíš čtenář užívá prostředí Bradavic, jiskření mezi Ronem a Hermionou a Harrym a Cho, hádky studentů s Umbridžovou, dávivé kokosky a podobný záležitosti. Šestka je spojovacím článkem mezi pětkou a sedmičkou a pouze díky velkým spisovatelským zkušenostem, které autorka nasbírala během psaní předchozích dílů, se z materiálu na jednu či dvě kapitoly stala celá kniha; stejně jako v pětce, i tady se stanou tak dvě důležité věci. Sedmička je perfektní a lepší zakončení si čtenář ani přát nemohl; většina otázek je zodpovězena a (bacha spoiler) všichni žijou šťastně až do smrti. I když by se z předešlých vět mohlo někomu zdát, že mi dílo nesedlo, opak je pravdou. Užíval jsem si chvíle, kdy se nic nedělo a hlavní hrdinové řešili všední problémy typu domácí úkoly, famfrpál, Prasinky, vztahy, rodina atp. Harry Potter není jen o tom hlavním, ale právě i o té omáčce. Někdy si prostě jen tak najdu kapitolu s nějakým famfrpálovým zápasem a přečtu si ji. I když mi někdy ty poučky v knize přijdou už trošku moc americký (láska a přátelství jsou důležitější než peníze...), jsem rád, že mám všech sedm částí doma a můžu se k nim kdykoliv vrátit.

Jančislava
04.07.2013 5 z 5

Ano už je konec, ach jo :-) Celá serie byla krásně napsaná! Je to svět kam jsem se utíkala ráda schovat. Serii jsem četla už několikrát a ještě budu. U takhle velkých serií mě vždy mrzí jedna věc - a to, že to má konec :-) Já si na ně zvyknu, mám je ráda, žiju s nima každý den a najednou jsou staří a zazvonil zvonec a pohádky je konec! Samozřejmě chápu, že to musí mít konec a že by to dál už mohla být jen slátanina ( viz. nekonečné seriály ), ale přesto mě to mrzí.
Na závěr bych řekla jen díky za příjemnou četbu a krásný útěk do kouzelnického světa!!