Hrdý Budžes

Hrdý Budžes
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181031/bmid_hrdy-budzes-jhZ-181031.png 5 2377 2377

Helenka Součková série

Kniha prostřednictvím vyprávění děvčátka zachycuje život herecké rodiny, která není zadobře s totalitním režimem a v této atmosféře hledá odpovědi na svoje dětské otázky. Volně navazují romány "Oněgin byl Rusák" a "Darda".

Slečna L.
08.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha. Zaručeně Vás dostane ze špatné nálady a pobaví Vás. Příběh, který vypráví malá Helenka, mi příjde mnohem více čtivější a stravitelnější, než kdyby ho byl psán očima staré paní.

triatlet
05.02.2011 5 z 5

Irena Dousková skvěle vystihla dobu očima malé školačky Helenky, která je takovou dívčí obdobou Vieweghova Kvída z Báječných let.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Stala se mi taková nemilá věc. Po knížce jsem sáhla až po shlédnutí hry, což asi nikoho moc nepřekvapí, protože Bára s punčocháči na hlavě a v nakřivo zapnutém kabátu předbíhala pověst knihy o několik kilometrů. Kniha dobrá, leč asi je pro mě stravitelnější vizuální ztvárnění, které dává více vyniknout demagogii doby, jež jsem (naštěstí) nezažila, kterou však (bohužel) nebude snadné vymlátit z podvědomí národa. A ještě jeden velký tajem na závěr: Horší než-li rusák, je ten *ůrák Husák.